Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Думка молоді про Конституційне право в Україні 21-08-2004

21 серпня, 2004 р.

    За результатами бліц-опитування, які були презентовані сьогоднi на прес-конференцiї оргкомітетом Мiжнародного рейтингу "Фаворити молодi '2004", 62% опитаної молодi ствердно вiдповiли на запитання, чи "читали вони Конституцiю України?"
    
    Опитування "Для кого писана Конституцiя України? Думка молодi" проводилося в Києвi 28 червня 2004 року пiд час святкування Дня Конституцiї України.
    
    Анкетування проводилося методом випадкової вибiрки.
    
    Загальна кiлькiсть опитаних - 1200 респондентiв. З них: 25,33% - вiком вiд 14 до 17 рокiв; 50,42% - вiд 18 до 25 рокiв; 8,17% - вiд 26 до 30 рокiв; 16,08% - старшi за 30 рокiв.
    
    Серед опитаних - 55,75% жiнок та 44,25% чоловiкiв.
    
    На прес-конференцiї було вiдзначено, що Частково, за необхiднiстю вже ознайомилися зi змiстом Конституцiї України 19,5% молодi та 18,5% опитаних взагалi її не читали.
    
    Половина опитаних, а це - 49,96%, були ознайомленi з основними засадами Конституцiї пiд час навчання у середнiй школi, 14,57% - пiд час навчання у вузi, 6,57% - на роботi, а 5,15% - пiд тиском певних обставин. Майже п'ята частина опитаної молодi - 16,23% - зiзналися, що такого знайомства й досi не вiдбулося. 7,52% молодi звернулися до Конституцiї України просто iз особистої зацiкавленостi.
    
    Половина респондентiв - 50,96% назвали найбiльш цiкавим та корисним у Конституцiї України роздiл про права, свободи, обов'язки громадян, а 10,37% опитаних - що для них найбiльш цiкавим є роздiл Конституцiї про полiтичний устрiй країни, свiдчить про безпiдставнiсть розмов про абсолютну громадянську несвiдомiсть та аполiтичнiсть української молодi.
    
    Iз тих представникiв молодi, якi й досi не ознайомилися з Конституцiєю України (пит2), - 9,41% опитаних поки що не можуть визначитися, що б могло їх зацiкавити в основному законi країни, а 6,84% - не знаходять у ньому взагалi нiчого цiкавого.
    
    16% опитаної молодi вважає, що у повнiй мiрi користується конституцiйними правами громадянина України, тодi як 12% молодi вiдповiли, що взагалi не користуються ними, а 8% - що нiчого не знають про свої права.
    
    Переважна бiльшiсть - 64% опитаних -вiдповiли, що користуються своїми конституцiйними правами частково.
    
    На запитання "Чи порушуються в Українi статтi Конституцiї України?" ствердно вiдповiли 88,5% опитаної молодi!... 2,42% респондентiв переконанi в тому, що в Українi статтi Конституцiї не порушуються, та майже десята частина - 9,08% - не змогли визначитися.
    
    Майже п'ята частина опитаної молодi вважає, що абсолютно усi громадяни України є порушниками основного закону країни - 19,7%. Десята частина респондентiв - 10,4% - порушниками Конституцiї називають полiтичних дiячiв, злочинцiв, приватних пiдприємцiв, саму молодь, олiгархiв, медикiв та навiть вчителiв.
    
    Джерело : Оргкомiтет Мiжнародного рейтингу "Фаворит молодi'2004"


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю