Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Публікації наших авторів


ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ПРАВА?

   
    *** Питання юридичного супроводу будь-якої діяльності завжди є нагальним. Ще б пак: не розуміючи юридичних нюансів та правових колізій, жодна організація, установа, підприємство і навіть звичайна людина не зможе працювати, не ризикуючи потрапити через своє незнання в неприємну ситуацію. Для того, щоб роз’яснити представникам громадських організацій певні юридичні аспекти у їхній діяльності Програма “Молодіжне право” 11 листопада провела інформаційну зустріч з юристом та представниками управління юстиції.
    
    Зустріч була присвячена актуальним питанням реєстрації громадської організації (тільки в цьому випадку вони мають право користуватися рахунком і мати безготівкове фінансування), захисту їхніх авторських та інтелектуальних прав, у тому числі і на продукти їхньої діяльності – книжки, сайти, назви та символіку. Торкнулися і теми виборчого законодавства, новацій Закону про вибори народних депутатів до Верховної Ради. Участь у зустрічі брали представники громадських організацій, творчих об’єднань та студентських самоврядувань. Для усіх них питання правового супроводу та захисту актуальне: одні продукують поліграфічну продукцію та ідеї, інші – твори мистецтва, а треті в перспективі можуть реєструватися як юридичні особи.
    
    Короткий правовий екскурс для представників громадських організацій здійснили заступник начальника відділу з питань правової роботи, правової освіти, державної реєстрації відомчих нормативних актів та легалізації об’єднань громадян Полтавського обласного управління юстиції Наталія Майборода, начальник цього відділу Світлана Зубарєва, юрист Тетяна Банна.
    
    За результатами цієї зустрічі, проведеної спільно з облуправлінням юстиції, буде підготовлено методичні рекомендації для реєстрації громадської організації та захисту її інтелектуальних прав. Інформаційні зустрічі в рамках Програми “Молодіжне право” будуть продовжені, у тому числі і для громадських організацій, у навчальних закладах, оскільки місією Програми “Молодіжне право” є підвищення правової освіти молоді, а також інформування громадськості щодо прав молоді, їх дотримання та можливостей захисту.
    
    У рамках Програми “Молодіжне право” створюються радіопрограми та рубрики в газетах, проводяться соціологічні дослідження, випускаються методичні посібники та поліграфічна продукція, проводяться круглі столи, лекції та зустрічі: усе – щодо прав молоді і людини. А нещодавно на базі Полтавського інституту економіки і права (вул. Котляревського 1/27, к.706) за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” розпочала свою роботу юридична клініка, де можуть отримати безплатну правову допомогу мало захищені верстви населення. Програма “Молодіжне право” реалізується за підтримки Молодіжного парламенту Полтавщини, обласного управління юстиції, управління у справах преси та інформації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, а також суди, прокуратура, громадські організації України та інших країн.
    
    Євген БРИЖ, менеджер Програми “Молодіжне право”,
    к. тел. +38 0532 753-20, 11 листопада 2005 року, м. Полтава
    
    # #
    

Публікація від 14 листопада, 2005 р.

Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю