Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Правозахисні публікації наших колег


Вибори 2006 року до місцевих рад, одна з найбільших проблем у становленні громадянського суспільства

   
    *** Вибори 2006 року повністю усувають громадські організації від вирішення проблем громад. Громадські організації залишаються не просто поза реальною місцевою політикою в контексті формування рад, вони будуть позбавлені реального впливу протягом 2006-2011рр. на вирішення проблем громад, населення яких складає кілька десятків тисяч мешканців і де часто потенціал і досвід накопичений активістами і волонтерами є набагато вагоміший за партійний, але навіть не це є найголовнішою проблемою.
     Виборцям не зрозумілим є механізм голосування за партію, а ще більш незрозумілим є склад формування ради. Більшість людей не мають відомостей про лідерів партій в областях, районах, міста, районах у містах і асоціюють партію з відомими політиками, яких бачили тільки на телеекранах, а насправді ж вирішувати проблеми їм потрібно безпосередньо з конкретними людьми у містах, районах.
     Є таке відчуття, що коли виборі почнуть дізнаватися про справжній механізм поповнення ради (закрита пропорційна система) то вони відчують шок. При нашому стані партій на місцях, виборці які і так в Україні рахують „політику брудною справою” взагалі можуть відчути себе повністю позбавленими можливості впливати. А ще після того, як місця почнуть трусити від скандалів про включення тих чи інших „авторитетів”, у т.ч. кримінальних, до списків (воно вже є зараз), просто виборці наразі про це не знають, то у виборців складеться враження що після 2004-го року в Україні нічого не помінялося взагалі….
     Цю тему можна продовжити у контексті виборчого закону про місцеві вибори, який має рекордну кількість прогалин, а також у контексті проблеми рада-мер, який обиратиметься по старій системі, що створює ймовірний конфлікт, а також у контексті конституційної реформи та нереформованого місцевого самоврядування, але наразі не буду забирати Ваш дорогоцінний час.
    
     З повагою,
     Голова Всеукраїнської молодіжної організації „Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ)
     Олександр Солонтай
    
     P.S.
     До правди слід додати, що вже є зараз випадки (близько 10) коли партії оголосили перші 5-20 своїх списків до обласної ради та міськради, але на фоні того, що вже зараз листопад і про ці прізвища знає дуже обмежене коло аналітиків і журналістів, можна сказати, що це винятки, що підтверджують правила. Хоча ситуацію може змінити широка популяризація цих прикладів та просвітницька робота щодо нових правил формувань місцевих рад.
    

Публікація від 17 листопада, 2005 р.

Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати