Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Бюлетені та видання наших колег


Електронний бюлетень Центру Європейської Інформації у м. Вінниця

   
    СЬОГОДНI У НОМЕРI:
    
    ВІДСВЯТКУЙТЕ ДЕНЬ ЄВРОПИ ІНТЕРАКТИВНО!>>>
    
    ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ХАРКОВІ>>>
    
    10-РІЧЧЯ З ДНЯ ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРУ ІНФОРМАЦІЇ ТА ДОКУМЕНТАЦІЇ НАТО>>>
    
    ПЕРША В ІСТОРІЇ ЄВРОПЕЙСЬКА КУЛЬТУРНА СТРАТЕГІЯ: ВНЕСОК У ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ>>>
    
    ПРОГРАМІ АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ ERASMUS ВИПОВНЮЄТЬСЯ 20 РОКІВ>>>
    
    17 ТРАВНЯ У ВІННИЦІ ВІДБУДЕТЬСЯ КОНЦЕРТ ЗА УЧАСТЮ ГУРТІВ "OT VINTA", "МАНДРИ", "МОТОР'РОЛА" В РАКАХ АКЦІЇ "ЗРОБИ ПОДАРУНОК УКРАЇНІ! ПЕРЕХОДЬ НА УКРАЇНСЬКУ!">>>
    
    8 ТРАВНЯ У ВІННИЦІ ПРОХОДИЛА МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ НА ТЕМУ: "РОЗБУДОВА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА">>>
    
    У ВІННИЦІ ВІДКРИТО ФОТОВИСТАВКУ "ЄВРОПА ОЧИМА ВІННИЦЬКИХ СТУДЕНТІВ" В РАМКАХ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЄВРОПИ>>>
    
    У ВІННИЦІ ПРОЙШОВ СЕМІНАР "РАДА ЄВРОПИ. ЄВРОПЕЙСЬКЕ ПРАВО. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ C УД З ПРАВ ЛЮДИНИ" В РАМКАХ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЄВРОПИ >>>
    
    ВИСТАВКА ІНФОРМАЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ "НЕЗАЛЕЖНА УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ДО ОБ'ЄДНАНОЇ ЄВРОПИ" ВІДКРИТА У ВІННИЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ>>>
    
    5 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТЕАТРІВ ЛЯЛЬОК "ПОДІЛЬСЬКА ЛЯЛЬКА-2007" ПРОХОДИТЬ У ВІННИЦІ>>>
    
    ВИСТАВКА ОБРАЗОТВОРЧОГО І ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА "ПОДІЛЬСЬКА НАРОДНА ІГРАШКА" У ВІННИЦІ>>>
    
    7 РАМКОВА ПРОГРАМА ЄС>>>
    
    ПОСТІЙНО ДІЮЧИЙ КОНКУРС - ВИГОТОВЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ З ПИТАНЬ КОРУПЦІЇ В УКРАЇНІ >>>
    
    SUMMER CAMP IN POLAND>>>
    
    МІЖНАРОДНА ЛІТНЯ ШКОЛА ЦЕНТРАЛЬНО-ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ>>>
    
    НАБІР В ГРУПУ ВЛАСНИКІВ АГРОТУРИСТИЧНИХ САДИБ ДЛЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПОЇЗДКИ ДО ПОЛЬЩІ>>>
    
    ПОЧИНАЄТЬСЯ СЕРІЯ СЕМІНАРІВ "МОЛОДІ ЛІДЕРИ">>>
    
    "ОЛЬВІЙСЬКИЙ ФОРУМ - 2007: УКРАЇНА В ГЕОЕКОНОМІЧНОМУ ПРОСТОРІ">>>
    
    ВИСТАВКА-ЯРМАРОК СІЛЬСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ "УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО ЗАПРОШУЄ">>>
    
    
    ===============================================================
    - НОВИНИ В СФЕРІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ -
    ================================================================
    
    ВІДСВЯТКУЙТЕ ДЕНЬ ЄВРОПИ ІНТЕРАКТИВНО!
    
    Портал "Європейський простір" як Інтернет-партнер Представництва Європейської Комісії в Україні та Бєларусі в рамках святкування Дня Європи 2007 запрошує Вас відвідати спеціально створену з цієї нагоди веб-сторінку
    "День Європи - 2007: 50-річчя підписання Римського договору" - http://eu.prostir.ua/eu50/index.html" TARGET="_blank">http://eu.prostir.ua/eu50/index.html.
    Ми пропонуємо взяти участь в інтерактивних заходах:
    - Вікторина до Дня Європи - це цікава нагода перевірити, наскільки Ви добре обізнані про Європейський Союз, його історію та сучасність.
    - Залежно від рівня знань, Вам пропонується 2 варіанти - "Вікторина для початківців" та "Вікторина для експертів".
    - Фотоконкурс "Європа і я" - долучіться до створення Фотогалереї.
    - Ви можете розмістити до 10 тематичних фотографій, що, на Вашу думку, найкраще можуть сказати про те, якою Ви бачите і відчуваєте Європу.
    - Це можуть бути фотографії: - зроблені під час навчання, стажування закордоном; - подорожей європейськими країнами; - а також фото зі святкування Днів Європи в Україні.
    - Відеоконкурс "Україна-Європа" - якщо Вас завжди вабила думка створити своє кіно і Ви не байдужі до європейського майбутнього України - станьте учасником відеоконкурсу "Україна-Європа"!
    Для цього Вам потрібно відзняти 50 секундний ролик (50 символізує річницю створення Європейського Союзу) на мобільний телефон чи відеокамеру.
    Що буде у Вас в кадрі і поза ним, вирішуєте лише Ви. Головне, щоб була чітко виражена певна ідея - бачення Європи в Україні чи України у Європі.
    Станьте учасником вікторини та шліть свої творчі доробки до 10 червня 2007 року.
    
    Джерело:
    Юлія Климко-Оверченко
    Менеджер проекту "Європейський простір"
    e-mail: eu@prostir.ua
    www http://eu.prostir.ua/
    
    
    повернутись до змісту
    
    ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ХАРКОВІ
    
    17 травня в Харківській обласній універсальній бібліотеці відбудеться урочисте відкриття Центру Європейської Інформації.
    На відкритті відбудеться презентація майбутньої роботи Центру за участі представників Міжнародного фонду "Відродження", знайомство з колективом Центру та організаціями, які будуть реалізовувати проект - Фондом місцевої демократії, Харківським Євроклубом, Харківською обласною універсальною науковою бібліотекою, відкриття фотовиставки "Молодь в дії" за участі офіційного представника програми "Молодь" в Україні - Ярини Боренько.
    На відкритті очікується генеральний консул Польщі - Гжегож Сорочинський, представники Управління у справах сім`ї та молоді, Департаменту з гуманітарних та соціальних питань управління освіти, Головного управління зовнішньоекономічних зв'язків і європейської інтеграції, Харківського обласного Центру молоді, Харківського обласного науково - методичного інституту безперервної освіти, представників вищих навчальних закладів України, Мережі шкільних Євроклубів міста.
    Запрошуємо на відкриття усіх бажаючіх!
    У рамках роботи Центру - безкоштовне надання консультаційних послуг, доступ до Інтернету та тематичних електронних довідників, матеріали з різних аспектів європейської інтеграції у друкованому та електронному вигляді, та родзинка Центру - щомісячні інформаційні заходи спрямовані на підвищення знань молоді та мешканців міста і області: семінари та тренінги, рольові ігри з європейської інтеграції та відкриті засідання Харківського Євроклубу, презентація роботи Мережі шкільних Євроклубів міста.
    ЦЄІ по всій Україні забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів та електронних баз даних матеріалів щодо інституцій Європейського Союзу, економіки , політики, освітніх та культурних процесів країн - членів ЄС та кандидатів, надають інформацію щодо освітніх програм цих країн.
    В рамках роботи Харківського Центру Європейської Інформації передбачаються зустрічі з молодіжними проєвропейськими НГО Харкова, представниками Французького, Німецького, Польського Культурних Центрів міста, Представниками Європейської Комісії в Україні, офіційними представниками програми "Молодь"В Україні та безліч інших цікавих фахових зустрічей.
    Нині по всій Україні функціонує 18 Центрів Європейської інформації. Центри Європейської Інформації у регіонах України створюються у партнерстві між громадськими організаціями та обласними науковими бібліотеками за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".
    
    Джерело :
    Портал "Громадський простір" ( http://www.civicua.org" TARGET="_blank">http://www.civicua.org" TARGET="_blank">http://www.civicua.org )
    Харківський Євроклуб при Фонді місцевої демократії
    
    
    повернутись до змісту
    
    10-РІЧЧЯ З ДНЯ ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРУ ІНФОРМАЦІЇ ТА ДОКУМЕНТАЦІЇ НАТО
    
    7 травня 1997 року в Києві був відкритий Центр інформації та документації НАТО в Україні. Своєрідним підтвердженням важливості Центру у налагодженні співпраці НАТО з Україною була присутність Генерального секретаря НАТО Хав'єра Солани на урочистостях з нагоди відкриття Центру. Україна стала першою країною на пострадянському просторі, де було відкрите подібне представництво Альянсу.
    Головним завданням діяльності Центру інформації та документації НАТО є надання українцям об'єктивної неупередженої інформації щодо діяльності Альянсу: чим є НАТО сьогодні, розвиток та трансформація цієї поважної міжнародної безпекової організації, роль Альянсу у забезпеченні миру і стабільності на європейському континенті та подолання конфліктів в зоні відповідальності, стан співробітництва України з Альянсом. Центр працює не лише з державними установами, як військовими так і цивільними, але й у великій мірі відповідає суспільству на хвилю зацікавленості, адже все більше громадян прагне більше знати про Альянс. Як джерело інформації Центр сприяє інформуванню з питань НАТО, спільно з українськими партнерами інтенсивно працює у регіонах, долаючи міфи і стереотипи, які ще існують.
    Формат діяльності Центру різноманітний і включає проведення круглих столів, семінарів, конференцій, дебатів, молодіжних заходів, днів, тижнів та академій НАТО, відкриття центрів безпеки та інформаційних центрів, здійснення публікацій, співробітництво з мас-медіа та підтримка реалізації наукових програм в сфері безпеки.
    Центр активно сприяє роботі Мережі партнерства Україна-НАТО для експертного розвитку громадянського суспільства в оборонному секторі.
    Підсумовуючи десятиліття функціонування Центру інформації та документації НАТО потрібно відзначити успішне виконання ним своєї почесної місії - говорити правду про НАТО в Україні. Центр став осередком навколо якого об'єднуються громадські організації, науковці, журналісти, освітяни, молодь, парламентарі, експерти з питань безпеки, політологи і взагалі люди з активною громадською позицією. Актуальність державної безпеки стає все-більше зрозумілою українцям всіх регіонів і тому питання безпеки стають фактором об'єднання країни.
    
    Джерело:
    координатор програм Громадської Ліги Україна-НАТО
    Свідерська Наталія
    +380 67 994 16 16 , ua-nato@ukr.net
    
    
    повернутись до змісту
    
    ПЕРША В ІСТОРІЇ ЄВРОПЕЙСЬКА КУЛЬТУРНА СТРАТЕГІЯ: ВНЕСОК У ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ
    
    10 травня Європейська Комісія схвалила політичну заяву про роль культури у глобалізованому світі, у якій пропонується перша в історії Європейська культурна стратегія. У Повідомленні підтверджується центральна роль культури у процесі Європейської інтеграції та пропонується план дій у сфері культури для Європи та її відносин з третіми країнами. Цей план було прийнято після інтенсивних консультацій зі сторонами, які приймають рішення, та іншими зацікавленими сторонами з усієї Європи.
    Президент Європейської Комісії Жузе Мануель Баррозу сказав: "Культура та творчість торкаються щоденного життя громадян. Вони є важливими стимулами особистого розвитку, соціальної єдності та економічного росту. Однак вони означають набага! то більше: вони є ключовим елементами Європейського проекту, що спирається на спільні цінності та спільний спадок, який, у той же час, визнає та поважає багатоманітність. Сьогоднішня стратегія, спрямована на сприяння інтелектуальному взаєморозумінню, підтверджує місце культури у серці нашої політики".
    Позиція нової політики, що зветься "Європейський план дій щодо культури у глобалізованому світі", викладена у формі Повідомлення Комісії та доповнюється Робочим планом, де описуються різні способи, за допомогою яких Європейський Союз підтримує культуру. Ці документи було підготовлено на основі публічних консультацій з усіма зацікавленими сторонами.
    У повідомленні йдеться про три основні цілі, які спіл! ьно утворюють культурну стратегію для європейських інституцій , країн ЄС та культурно-творчої галузі:
    1. Пропагування культурної багатоманітності та інтелектуального діалогу;
    2. Пропагування культури як каталізатора творчості у рамках Лісабонської стратегії;
    3. Пропагування культури як життєвого необхідного елементу міжнародних відносин Європейського Союзу.
    У контексті впровадження Конвенції ЮНЕСКО про захист і сприяння різноманітності культурного вираження, у Повідомленні згадується зовнішній вимір європейської культури. У ньому визнається потреба у такій Європейській культурній стратегії, яка була б відкрита для різноманітності у межах Європи, і у той же час відкрита до світу. У Повідомленні пропо! нуються заходи для посилення ролі культури у політичному діалозі з країнами-партнерами та регіонами в усьому світі, сприяння культурним обмінам і систематичному інтегруванню культури у програми та проекти розвитку.
    Для підтримки конкретних дій у країнах Африки, Карибського регіону та Тихого океану (АКТ) пропонується створити Культурний фонд ЄС - Африки - Карибського регіону - Тихий океан, який має стати спільним європейським внеском у підтримку поширення, а у деяких випадках і виробництва культурних продуктів країн Африки, Карибського регіону та Тихого океану. Цей Фонд спонукатиме до появи місцевих ринків та індустрій, а також розширить доступ культурних продуктів країн Африки, Карибського регіону та Тихого океану до європейських ринків. Європейська Комісія пропонує, щоб Співтовариство надало Фонду 30 млн. євро на 2007-2013 роки, та запрошує країни ЄС зробити свої додатко! ві внески.
    Фундаментальною рисою н ової політики стала пропозиція запровадити більш структуровану систему співпраці між країнами ЄС та інституціями ЄС з культурних питань. Механізм спирається на відкритий метод координації, який було успішно використано для структурування співпраці між країнами ЄС та Європейським Союзом у сфері освіти та навчання, молоді та соціального захисту.
    Через цей механізм буде запропоновано загальні цілі, які буде спільно погоджено між країнами ЄС та Європейською Комісією. Прогрес, зроблений у напрямку цих цілей буде розглядатися кожні два роки Європейською Комісією та країнами ЄС.
    За допомогою цього Повідомлення також робиться спроба більше залучити культурний сектор - починаючи від окремих артистів і виконавців до цілих креативних і культурних індустрій - до європейських справ. Саме тому пропонується запровадити вдосконалені структури для діалогу та партнерства ! з цими зацікавленими сторонами за допомогою нового "Культурного форуму".
    Європейська культурна стратегія буде доповнюватися іншими заходами, які проводитиме ЄС у галузі культури, такими як майбутній Європейський рік міжкультурного діалогу 2008.
    Більше інформації:
    http://ec.europa.eu/culture/eac/index_en.html
    
    Джерело:
    Представництво Європейської Комісії в Україні
    http://www.delukr.cec.eu.int" TARGET="_blank">http://www.delukr.cec.eu.int
    
    
    
    повернутись до змісту
    
    ПРОГРАМІ АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ ERASMUS ВИПОВНЮЄТЬСЯ 20 РОКІВ
    
    З нагоди святкування 20-річчя програми, Європейська Комісія оприлюднила статистику участі європейських студентів та викладачів в ініціативах Erasmus. Відповідно до цієї статистики, минулого року у програмі взяла участь рекордна кількість студентів та викладачів з усіх країн ЄС.
    Протягом 2005/2006 року у програмі академічних обмінів Erasmus взяли участь понад 154 тисячі студентів з усіх країн ЄС (це на 7% більше, ніж попереднього року) та понад 23 тисячі викладачів європейських університетів (це на 12% більше, ніж 2004/2005 року). Це абсолютний рекорд за всю історію існуван! ня програми.
    Найпопулярнішими країнами, до яких прямують студенти та викладачі, залишаються Іспанія (понад 26 тисяч на рік), Франція (близько 21 тисячі), Німеччина (близько 18 тисяч) та Сполучене Королівство (16 тисяч).
    Програма академічних обмінів Erasmus, заснована в червні 1987 року, надає можливість студентові пройти курс навчання (від 3 до 12 місяців) в університеті іншої країни-учасниці. Водночас викладачі мають можливість прочитати короткі курси в інших університетах Європи.
    2001 року було засновано програму Erasmus Mundus, у якій можуть брати участь студенти, викладачі та навчальні заклади країн, що не входять до Європейського Союзу.
    
    Джерело:
    Представництво Європейської Комісії в Україні
    http://www.delukr.cec.eu.int
    
    
    повернутись до змісту
    
    ================================================================
    -ВІННИЦЬКІ НОВИНИ-
    ================================================================
    
    17 ТРАВНЯ У ВІННИЦІ ВІДБУДЕТЬСЯ КОНЦЕРТ ЗА УЧАСТЮ ГУРТІВ "OT VINTA", "МАНДРИ", "МОТОР'РОЛА" В РАКАХ АКЦІЇ "ЗРОБИ ПОДАРУНОК УКРАЇНІ! ПЕРЕХОДЬ НА УКРАЇНСЬКУ!"
    
    Громадський рух "Не будь байдужим!" запрошує усіх вінничан та журналістів долучитись до акції "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!".
    "Небайдужі" чекають усіх вінничан та гостей міста 17 травня 0 18 годині у ККЗ "Райдуга" на музично-інтерактивну акцію. Участь у якій візьмуть такі гурти, як "Мандри", "Ot Vinta", "Мотор'ролла" та інші українські гурти. Музиканти є активістами громадського руху "Не будь байдужим!". Вони не лише гратимуть для вас українську музику, але й розкажуть, як самі "заговорили" українською мовою. Охочі зможуть не лише насолодитись сучасною українською музикою, але й поставити зіркам будь-які питання. Вхід на акцію вільний.
    Час і місце де можна буде отримати безкоштовні "флаєри" буде повідомлений згодом.
    Протягом дня на вінницьких вулицях волонтери руху будуть роздавати вінничанам книги-психологічний порадник "Зроби Україні подарунок! Переходь на українську!". У ньому розповідається як поступово перейти на українську мову. Це видання раніше було успішно розповсюджено серед жителів Києва та Чернігова. Також вінницькі загальноосвітні школи отримають по 30 сучасних українських книжок - від Валерія Шевчука та Всеволода Нестайка до Джанні Родарі та Умберто Еко.
    Про громадський рух "Не будь байдужим!"
    Музиканти-учасники руху "Не будь байдужим!": гурти "Мотор'ролла", "От Вінта", "ФлайZzZа", "Гайдамаки", "Мандри" та Ніна Матвієнко, Володимир Кушпет, Сергій Захарець.
    Активісти руху мають на меті сприяти відновленню української громадянської та національної свідомості. Під гаслом "Ні - Малоросії! Зробимо країну Україною!" рух упродовж 1,5 року провів 16 музично-інтерактивних акцій у містах Центральної України.
    Поступово до розважального формату додали гуманітарну складову. Шкільні бібліотеки отримують від "небайдужих" сучасні україномовні видання та науковий дайджест "Урок української". Для 11-х виправних колоній передплачено молодіжний журнал "Однокласник".
    Протягом останніх днів 2006 року рух розпочав акцію "Зроби подарунок Україні до Нового року! З 2007 переходь на українську!". У виданні з однойменною назвою зібрані практичні поради для киян, як перейти на українську або як стати її дієвим симпатиком. Наразі розпочато розповсюдження подібних книжечок-порадників для мешканців регіонів.
    Серед ініціаторів і учасників акції є багато тих, хто сформувався у російськомовному середовищі, але з часом зробив вибір на користь української мови.
    "Не будь байдужим!" не має стосунку до політики і є незалежною громадською ініціативою.
    Контактні особи:
    Юрко Степанець
    Тел. 8 (067) 960-72-64, 8 (0432) 57-62-11
    Юлія Бугай
    Тел. 8 (067) 291-07-00, 8 (093) 742-89-21
    Оксана Левкова
    Тел: 8 (067) 390-84-00, (044) 234-34-24
    Інтернет-адреса: www.nbb.com.ua
    Електронна адреса: nbb@ukr.net
    
    Джерело:
    Подільський Майдан
    http://vinmaidan.org
    
    
    повернутись до змісту
    
    8 ТРАВНЯ У ВІННИЦІ ПРОХОДИЛА МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ НА ТЕМУ: "РОЗБУДОВА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА"
    
    8 травня у Вінниці проходила третя міжнародна конференція на тему: "Розбудова громадянського суспільства в Україні: європейський досвід".
    Мова йшла про підвищення ролі місцевого самоврядування, децентралізації влади в Україні, а також про місце неурядових організацій в громадянському суспільстві. Цього разу з українськими колегами досвідом ділилися представники органів місцевого самоврядування Великопольського воєводства Республіки Польща. Організаторами конференції виступили вінницьке обласне відділення товариства "Україна-Польща", Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців та органів місцевого самоврядування, Головне управління з питань внутрішньої політики ОДА.
    
    Джерело:
    www.vodtrk.com.ua" TARGET="_blank">www.vodtrk.com.ua
    
    
    
    повернутись до змісту
    
    У ВІННИЦІ ВІДКРИТО ФОТОВИСТАВКУ "ЄВРОПА ОЧИМА ВІННИЦЬКИХ СТУДЕНТІВ" В РАМКАХ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЄВРОПИ
    
    10 травня у Вінницькому Центрі Європейської Інформації, що діє на базі ВОУНБ ім. К.Тімірязєва за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", в рамках святкування Дня Європи презентовано фотовиставку "Європа очима вінницьких студентів". Авторкою фотовиставки є Ірина Міхновець, студентка факультету іноземних мов Вінницького державного педагогічного університету, яка вже побувала у 9 країнах Європи. Під час відкриття фотовиставки Ірина представила студентам і вчителям видатні місця Італії, Франції, Німеччини, Голландії, Люксембургу, Швейцарії, Іспанії, Австрії та Бельгії, розповіла про своє навчання та перебування за кордоном, про можливості для студентів. Також присутні ознайомились із поточними програмами навчання та стажування у Європі. Виставка буде діяти до 21 травня.
    Також у Центрі оновлені стенди постійно діючої виставки "Туризм у Європі".
    Запрошуємо бажаючих!
    
    Джерело:
    Оксана Бондар
    Координатор Вінницького Центру Європейської Інформації
    тел.роб. 8-0432-524580
    e-mail: eurocentreVinnitsa@gmail.com
    http://www.eurocentre.iatp.org.ua" TARGET="_blank">http://www.eurocentre.iatp.org.ua" TARGET="_blank">http://www.eurocentre.iatp.org.ua
    
    
    повернутись до змісту
    
    У ВІННИЦІ ПРОЙШОВ СЕМІНАР "РАДА ЄВРОПИ. ЄВРОПЕЙСЬКЕ ПРАВО. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ C УД З ПРАВ ЛЮДИНИ" В РАМКАХ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЄВРОПИ
    
    11 травня у Вінницькому Центрі Європейської Інформації , що діє на базі ВОУНБ ім. К.Тімірязєва за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", в рамках святкування Дня Європи Наталя Щербата (президент Всеукраїнської Асоціації Жінок-адвокатів, відповідальний секретар Вінницької обласної спілки юристів) провела семінар "Рада Європи. Європейське право. Європейський суд з прав людини" для користувачів центру, студентів, викладачів, представників громадських організацій. Тренер розповіла про функції та діяльність Ради Європи, про процедуру розгляду справ українських громадян в Європейському Суді з Прав Людини та механізм примусового виконання рішень, запроваджений Радою Європою, навела приклади системних порушень у слідчих ізоляторах, прогалин у законодавстві на виконання судових рішень Європейського суду. Окремо була приділена увага міжурядовому документу Ради Європи - Європейській конвенції з прав людини, а також Є вропейській конвенції про заборону всіх форм катувань та Соціальній Хартії. Учасники обговорили ефективні способи захисту порушених прав, а також ознайомились з Інтернет-ресурсами по Європейському праву.
    
    
    Джерело:
    Оксана Бондар
    Координатор Вінницького Центру Європейської Інформації
    тел.роб. 8-0432-524580
    e-mail: eurocentreVinnitsa@gmail.com
    http://www.eurocentre.iatp.org.ua
    
    
    
    повернутись до змісту
    
    ВИСТАВКА ІНФОРМАЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ "НЕЗАЛЕЖНА УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ДО ОБ'ЄДНАНОЇ ЄВРОПИ" ВІДКРИТА У ВІННИЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ
    
    15 травня в рамках святкування Дня Європи у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрита виставка інформаційних матеріалів "Незалежна Україна на шляху до об'єднаної Європи". Виставка сформована з інформаційних матеріалів, наданих Центром Європейської Інформації у м. Вінниця та Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім.. К. А. Тімірязєва. Виставка діятиме до 20 травня з 10-00 до 17-00.
    Вінницький обласний краєзнавчий музей
    вул. Соборна 19, м. Вінниця
    тел. 8-0432-322671, 322673
    e-mail: vkm@inbox.vn.ua
    
    
    Джерело:
    Оксана Бондар
    Координатор Вінницького Центру Європейської Інформації
    тел.роб. 8-0432-524580
    e-mail: eurocentreVinnitsa@gmail.com
    http://www.eurocentre.iatp.org.ua
    
    
    повернутись до змісту
    
    5 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТЕАТРІВ ЛЯЛЬОК "ПОДІЛЬСЬКА ЛЯЛЬКА-2007" ПРОХОДИТЬ У ВІННИЦІ
    
    14 травня в обласному драмтеатрі ім. Садовського відкрився 5 Міжнародний фестиваль театрів ляльок "Подільська лялька-2007". За ініціативи вінницького "Золотого ключика" захід було започатковано 1999 року, і за весь період існування він набув статусу планового заходу Міністерства культури і туризму України. Цьогоріч на конкурс завітають 17 театрів з Росії, Болгарії, Румунії, Білорусі та багатьох міст нашої держави. "Подільська лялька" - єдиний український фестиваль, який має високе міжнародне визнання. Тому дійство обіцяє бути дуже цікавим.
    Нинішній фестиваль має багато родзинок. До Вінниці завітають чимало театрів, які вперше гратимуть на нашій сцені. Серед них є навіть приватні українські колективи, які нещодавно з'явились у Миколаєві та Києві.
    Вперше на фестиваль завітають лялькарі з Волгограда, Бєлгорода, міст Русе (Болгарія) та Ясси (Румунія). Іноземці, окрім румунів, гратимуть російською мовою. Кожен учасник, відповідно до правил, привезе прем'єру. Жанрових обмежень немає. Тож фестиваль - це не просто свято дитинства, а й унікальна можливість перейняти досвід у колег.
    На конкурсі представлено вистави для різних глядачів: від казок для найменших до прем'єр для дорослої публіки. Наприклад, "Вій" за Гоголем, який привезуть білоруси. Ще вінничани зможуть побачити п'єси за творами Ш. Перро, О. Пушкіна , М. Лисенка, І. Франка. "Золотий ключик" на правах господаря представить дві вистави: "Івасик-Телесик" та новинку репертуару "Три міхи хитрощів" за Іваном Франком. Журі, яке традиційно очолює заслужений діяч мистецтв України Ростислав Коломієць, обере найкращих у десяти номінаціях, вручить дипломи трьох ступенів та гран-прі. Кожен театр отримає у подарунок символічну "Подільську ляльку" та зможе побачити Вінниччину, адже вистави проходитимуть не лише в обласному центрі, а й у Немирові та Тиврові. Триватиме фестиваль до 18 травня.
    
    Джерело:
    www.vodtrk.com.ua
    
    
    
    повернутись до змісту
    
    ВИСТАВКА ОБРАЗОТВОРЧОГО І ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА "ПОДІЛЬСЬКА НАРОДНА ІГРАШКА" У ВІННИЦІ
    
    Управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, Вінницький обласний центр народної творчості запрошують на виставку образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва "ПОДІЛЬСЬКА НАРОДНА ІГРАШКА", яка діятиме 15 - 31 травня 2007 р. в світлиці ОЦНТ.
    Гра - це не тільки розвага, а й розумовий розвиток дитини. Під час гри малеча засвоює якусь інформацію, розвиває фантазію, вчиться мистецтву спілкування.
    Українці належать до когорти цивілізованих етносів світу, що зберегли унікальну національну культуру, в тому числі іграшку. Найдавніші пам'ятки прототипів іграшок знайдено на території українських земель поблизу Мізина на Чернігівщині. Палеолітичні мізинські скульптурки жінок, тварин, птахів, вирізані з бивня мамонта і оздоблені геометричним орнаментом, зроблено понад 20 тисяч років тому. У дрібній пластиці різних археологічних періодів вбачається не мало ознак, властивій українській народній іграшці, яка впродовж століть зберігає пластичну образність, етносимволіку і фактично є відзеркаленням прадавньої культури українців.
    Знаменно, що саме майстри народного мистецтва перші збагнули нагальність відродження традиційної іграшкової культури, що слугуватиме відродженню української нації. Для багатьох поколінь нашого народу іграшка була одним із важливих засобів виховання, зокрема сприяла естетичному, фізичному й інтелектуальному розвитку дітей. Іграшка поставала першим духовним чинником на стежці пізнання навколишнього життєвого простору, народних звичаїв, обрядів, занять та побуту дорослих.
    Сучасна народна іграшка, як різновид художньої творчості, якій притаманні широта тематики, розмаїття пластичних форм, вишукане поліхромне колористичне декорування виробів. Століттями екологічно чистими матеріалами для виготовлення іграшок служили глина, деревина, тканина, тісто та рослинні матеріали.
    Показово, що останнім часом з'явилася велика кількість іграшок за давніми зразками, а також пластичних творів на фольклорні та історичні теми.
    На нинішній виставці представлені роботи ЗО майстрів з Вінницького, Гайсинського, Ямпільського, Могилів-Подільського районів і міста Вінниці, в тому числі студентів навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля ВДПУ, вихованців Вінницької школи "Барви України" та Могилів-Подільської дитячої студії "Дивоцвіт".
    Свої роботи представили: Тетяна Шпак, Вікторія Ніколаєва, Оксана Верхова-Єднак, Людмила Філінська (керамічні іграшки); Чугунова Євдокія (Лялька-подолянка); Володимир Карпуша (іграшка з соломи); Людмила Ніколаєнко ("Птах щастя з лози); Тетяна Мороховець (витинанкові ляльки, птахи); Оксана Городинська (лялька "Магозя"); Олена Корсовська (ляльки "Перше побачення"); Василь Слободянюк, Олександр Свіргун (іграшки з дерева); Марина Верхова. Тетяна Пірус, Галина Деревчук, Олександра
    Авдєєва, Костянтин Сапун, Ірина Савчук, Олена Корсовська (ляльки).
    Різні матеріали, стилі і техніки виконання, але всіх авторів об'єднують ніжна любов до мистецтва, місія якого служити дітям, дарувати їм радість, будити уяву та розвивати найціннішу рису характеру людини - доброту.
    Сподіваємось, що виставка сподобається нашим юним відвідувачам, а дорослих поверне в прекрасний світ дитинства.
    Запрошуємо на виставку: світлиця ОЦНТ, м. Вінниця, вул. А. Артинова, 33
    
    Джерело:
    світлиця ОЦНТ
    
    повернутись до змісту
    ================================================================
    -ПРОГРАМИ ФIНАНСУВАННЯ, СТИПЕНДIЇ, КОНКУРСИ, ПРОПОЗИЦIЇ-
    ================================================================
    
    7 РАМКОВА ПРОГРАМА ЄС
    
    7 Рамкова Програма діятиме з 2007 по 2013 рік, її бюджет становить 54 мільярди євро. Метою нової 7 Рамкової Програми є підвищення рівня наукових досліджень, що проводяться в Європі та стимулювання усіх форм співробітництва. 7 Рамкова Програма поділяється на чотири спеціальні програми: "Співпраця", "Ідеї", "Люди" та "Можливості".
    Як приклад.
    Програма "Співпраця" підтримує усі типи науково-дослідної діяльності і її метою є посилити або закріпити вплив Європейського Союзу у провідних наукових та технологічних галузях. В рамках 7РП на програму "Співпраця" виділено 32 мільярди євро. Ці кошти призначені для підтримки співробітництва між університетами, промисловими підприємствами, науково-дослідними центрами та органами державного управління як в межах Європейського Союзу, так і за його межами.
    Програма "Співпраця" поділена на десять окремих тем - тематичних пріоритетів:
    1. Здоров'я
    2. Продукти харчування, сільське господарство, біотехнології
    3. Інформаційні та комунікаційні технології
    4. Нанонауки, нанотехнології, матеріали та нові
    виробничі технології
    5. Енергія
    6. Навколишнє середовище (вкл. зміни клімату)
    7. Транспорт (вкл. Аеронавтику)
    8. Соціоекономічні та гуманітарні науки
    9. Космос
    10. Безпека
    Сьома Рамкова Програма ЄС більше ніж попередні шість приділяє увагу міжнародному співробітництву, що підтримується на всіх щаблях програми, та дослідженням, що відповідають потребам економіки.
    Умови участі в РП7:
    мінімум 4 учасника: 2 учасника з двох різних країн - членів ЄС чи асоційованих країн та 2 - з двох різних країн INCO*.
    *INCO - це програма науково-технічної співпраці з країнами Центральної Європи і новими незалежними державами, розташованими на території колишнього СРСР.
    Інформація з РП7 в Інтернет
    www.cordis.lu/fp7
    www.europa.eu.int/comm/research/future
    З питань пошуку партнерів по підготовці проектів на РП7 звертайтесь до Шевченка Ігоря Анатолійовича, нач. відділу ЗЕЗ ВТПП
    (0432) 520354
    (050) 519-08-70
    
    Джерело:
    Ігор Шевченко,
    нач. відділу ЗЕЗ ВТПП
    (0432) 520354
    (050) 519-08-70
    shevchenko@cci.vn.ua
    www.cci.vn.ua
    
    
    повернутись до змісту
    
    ПОСТІЙНО ДІЮЧИЙ КОНКУРС - ВИГОТОВЛЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ З ПИТАНЬ КОРУПЦІЇ В УКРАЇНІ
    
    Оголошення про постійно діючий конкурс
    Проект "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні "Гідна Україна" оголошує постійно діючий конкурс на виготовлення інноваційних інформаційних матеріалів з питань корупції в Україні. До участі у конкурсі запрошуються організації громадянського суспільства, організації та бізнес-компанії, що сприяють розвитку ЗМІ та незалежної журналістики, засоби масової інформації, PR агенції та/або коаліції/партнерства цих організацій.
    Проект "Гідна Україна" виконується компанією Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) у партнерстві з українськими організаціями за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проект розрахований на два роки і має на меті підтримку незалежного громадського моніторингу й представництво та захист громадських інтересів в пріоритетних сферах боротьби з корупцією, що були визначені Урядом України у програмі співробітництва із Корпорацією "Виклики тисячоліття" (MCC - Millennium Challenge Corporation). Проект "Гідна Україна" складається з трьох основних компонентів: 1) підтримка представництва та захисту громадських інтересів, 2) журналістські розслідування та інші антикорупційні ініціативи з боку засобів масової інформації, 3) моніторинг стану корупції та результатів антикорупційних ініціатив українського уряду та організацій громадянського суспільства.
    Завданням конкурсу є надання громадянам України об'єктивної інформації та інформаційних матеріалів щодо стану корупції та протидії корупції в Україні заради зростання їхньої нетерпимості до корупції та їхнього особистого залучення до протидії корупції.
    Опис робіт: Гранти будуть надані організаціям або коаліціям/партнерствам організацій, що будуть спроможні виготовити один чи комбінацію декількох таких інноваційних інформаційних матеріалів:
    1. Відео - сюжети (32') (всього буде підтримано виготовлення не більше 5 різних сюжетів).
    2. Друковані матеріали:
    - Плакати (максимальна кількість 10 000 примірників),
    - Листівки (максимальна кількість 100 000 примірників),
    - Спеціальні випуски газет чи вкладишів до газет (максимальна кількість 500 000 примірників),
    - Наліпки (максимальна кількість 50 000 примірників),
    3. Документальні фільми (всього буде підтримано виготовлення не більше 5 різних фільмів).
    4. Інші інформаційні продукти, які можуть бути запропоновані організацією, що подає проектну заявку.
    Інформаційні матеріали повинні бути розроблені на основі результатів загальнонаціонального дослідження "Стан корупції в Україні", виконаного проектом "Гідна Україна". Виготовлення інформаційних матеріалів повинно розпочатись одразу після оприлюднення результатів дослідження 22 травня 2007р. та визначення цільових аудиторів та кращих способів донесення інформації.
    Окремі інформаційні матеріали можуть зосереджуватись на питаннях щодо стану корупції та протидії корупції, які характерні для окремих областей, та місцевій цільовій аудиторії. Більшість інформаційних продуктів повинні бути універсальними та такими, що можуть бути використані в різних областях або на всій території України.
    Термін виконання проекту: визначається організацією, яка подає проектну заявку, однак не може завершуватись пізніше ніж у грудні 2007р. (з можливим подовженням терміну).
    Максимальний розмір гранту: визначається організацією, яка подає проектну заявку. Організація повинна зробити всій внесок у виготовлення та поширення інформаційних матеріалів (в грошовій чи іншій формі) у розмірі не менше 15% загальної вартості проекту.
    Пакет документів, який необхідно надати складається з 1) проектної заявки, 2) кошторису та 3) додатків. Документи на конкурс мають бути надані в роздрукованому (2 примірники) та електронному (на CD-ROM) вигляді.
    Форма проектної заявки. Організації, які подаються на конкурс, повинні надати в довільній формі таку інформацію:
    - Загальна інформація про організацію: назва організації, керівник організації, адреса, телефон, факс, електронна пошта, керівник проекту.
    - Загальна інформація про проект: назва проекту, тривалість проекту, загальна вартість проекту (в дол. США), очікуване фінансування від проекту "Гідна Україна" (в дол. США), власний внесок організації, інші джерела фінансування.
    - Досвід попередньої діяльності та спроможність виконати проект: досвід та спроможність організації виготовити інноваційні інформаційні матеріали; досвід співробітництва з ЗМІ (за останні 3 роки).
    - Стратегія та план виконання проекту, включно з:
    - коротким описом кожного інформаційного продукту;
    - описом цільової аудиторії та способів розповсюдження кожного інформаційного продукту;
    - описом підходу до визначення впливу на цільову аудиторію кожного інформаційного продукту;
    - Персонал та управління проектом: інформація про склад та кваліфікацію співробітників та консультантів, які будуть залучені до виконання проекту, розподіл їх обов'язків в рамках проекту та рівень їх зайнятості в проекті (їх детальні резюме повинні бути надані у додатках до проектної заявки).
    - Кошторис та пояснювальна записка із обґрунтуванням та поясненням статей кошторису.
    
    Проектні заявки повинні бути подані в форматі MSWord (шрифт - Times New Roman, розмір - 12, один інтервал між рядками) та не повинні перевищувати 10 сторінок. Кошторис має бути поданий у форматі MS Excel.
    Додатки:
    - Приклади раніше виготовлених матеріалів (друковані матеріал, відеоматеріали, інші).
    - Короткі резюме співробітників та консультантів, залучених до виконання проекту.
    - Копія Свідоцтва про реєстрацію організації (нотаріальне засвідчення необов'язково).
    - Копія сторінок Статуту організації, де вказано мету, завдання та основні види діяльності організації.
    - Декларація про співпрацю (тільки для коаліції/партнерств організацій)
    Вимоги до організацій, які можуть брати участь у конкурсі. Організації повинні бути офіційно зареєстровані в Україні та здійснювати свою діяльність на території України; вони повинні засвідчити спроможність та вміння з виготовлення та розповсюдження інноваційних інформаційних матеріалів.
    Останній термін подання документів: Організації можуть подавати проектні заявки в будь-який час протягом виконання проекту "Гідна Україна" до 30 числа кожного місяця. Оцінка проектних заявок буде здійснюватись на постійній основі.
    Адреса для подання документів: Проект "Гідна Україна", вул. Московська 46/2, кв. 176, м. Київ 01015. Контактна особа: Володимир Гнат, Менеджер програми грантів, тел. (044) 288 58 38, e-mail: vhnat@pace.org.ua.
    
    Джерело:
    Проект "Гідна Україна"
    http://www.pace.org.ua
    
    
    
    повернутись до змісту
    
    SUMMER CAMP IN POLAND
    
    We are glad to invite you this summer to Poland to participate in the 6th Zabinki International Student Camp (August 22-31, 2007.)
    ISC Zabinki is an extraordinary international event that has been organized every August since 2002 in Zabinki, Poland. Zabinki is a small village situated in the middle of Mazuria - one of the most beautiful regions in Poland.
    The camp is designed for young people (aged 18-30) from all over Europe. Our participants are university students, graduates, youth workers, NGO members and young professionals. The program includes different kinds of activities and fosters non-formal education, integration and intercultural learning.
    The camp's main goal is multicultural integration and creating an international community of young people - giving them an opportunity to make friends, learn new skills and gain better understanding of cultural diversity.
    All the details, programme, on-line registration form, as well as some pictures from the previous camps you can find on the camp's web-page: www.zabinki.pl
    Deadlines for registartion:
    May 15, June 15, July 31
    Participation fee depends on time of your registration and varies from 230 up to 290 EUR.
    Contact us:
    zabinki@zabinki.pl
    Office:
    Mokotowska 43
    00-551 Warsaw
    tel.: +48 22 629 77 86
    fax: +48 22 629 45 88
    
    Джерело:
    Ihl_Lider Yahoo! Groups
    http://groups.yahoo.com/group/Ihl_Lider
    
    
    повернутись до змісту
    
    МІЖНАРОДНА ЛІТНЯ ШКОЛА ЦЕНТРАЛЬНО-ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ
    
    Міжнародна Літня Школа Центрально-Європейської Ініціативи "Після Розширення. Ширша Європа і Нове Сусідство" проходитиме в Cervia (Італія) у 2-15 вересня 2007 р.
    Починаючи з 1995 р. "Europe and the Balkans International Network - Centre for Eastern European and Balkan Studies", створена Університетом м. Болонья, організовує щорічну Літню Школу для студентів, аспірантів з Східної Європи і Євросоюзу. Починаючи з 2004 р. Школа має назву: "Після Розширення. Ширша Європа і Нове Сусідство".
    Кінцевий термін для реєстрації: 31 травня 2007 р. - термін для отримання оформлених:
    - Анкети
    - Біографії
    - Рекомендаційного листа.
    Претенденти повинні надіслати біографію і рекомендаційного листа від одного з професорів електронною поштою, факсом або звичайною поштою:
    Детальна інформація: http://www.eurobalk.net
    Centro per l'Europa Centro-Orientale e Balcanica
    CEI International Summer School of Cervia
    "Beyond the Enlargement. The Wider Europe and the new Neighbourhood"
    via S. Marchesi, 12 - 47100 - Forli, Italy
    Phone: +39 0543 21 995 - Fax: +39 0543 23 351
    E-mail: dessislava.krasteva@poloforli.unibo.it; sscervia.iecob@poloforli.unibo.it
    
    Джерело:
    "Український науковий Вісник з міжнародних відносин та європейських студій
    http://groups.yahoo.com/group/usnires/
    
    
    повернутись до змісту
    
    НАБІР В ГРУПУ ВЛАСНИКІВ АГРОТУРИСТИЧНИХ САДИБ ДЛЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПОЇЗДКИ ДО ПОЛЬЩІ
    
    Власники садиб і майбутні власники зможуть ознайомитися із практикою ведення бізнесу у сфері сільського зеленого туризму в Польщі.
    Поїздка запланована як навчально-ознайомча і практична.
    Зацікавлені у створенні власного бізнесу у сфері агротуристики зможуть ознайомитися із прикладами альтернативних видів ведення бізнесу на селі.
    Цільова група:
    - туризм - власник, топ менеджер, менеджер, маркетолог, працівник сфери туризму, персонал; представники професійних асоціацій.
    - сільський зелений туризм - власник/майбутній власник садиби та члени сім'ї, менеджер, персонал: "харчування", "працівник рецепції", "маркетинг", представники професійних асоціацій власників "зелених туристичних садиб".
    - готельний бізнес - власники, маркетологи, менеджери, працівники рецепції, персонал, представники професійних асоціацій.
    за додатковою інформацією звертатися: 3 067 3988064 або е -поштою: politmarket@ukr.net
    
    
    Джерело : Портал "Громадський простір" ( http://www.civicua.org ) за матеріалами - Міжнародна громадська організація "Рівновга у суспільстві"
    
    
    повернутись до змісту
    
    ===============================================================
    -КОНФЕРЕНЦIЇ, КРУГЛI СТОЛИ, ТРЕНІНГИ, СЕМІНАРИ, ГРОМАДСЬКI СЛУХАННЯ -
    ===============================================================
    
    ПОЧИНАЄТЬСЯ СЕРІЯ СЕМІНАРІВ "МОЛОДІ ЛІДЕРИ"
    
    Громадська організація "Інститут Політичної Освіти" інформує про початок серії семінарів "Молоді лідери", яку проводитиме Інститут Роберта Шумана (Угорщина, Будапешт).
    Інститут Роберта Шумана (надалі RSI) - європейський неурядова організація, яка була створена в 1991 році задля підтримки та становлення демократичних перетворень в країнах
    
    Східної, Центральної та Південної Європи, пропагування ідей об'єднаної Європи, розбудови громадянського суспільства в посттоталітарних країнах. Одним з основних пріоритетів своєї діяльності RSI вбачає організацію та проведення освітніх програм для молоді з питань лідерства, партійного менеджменту, організації та проведення виборчих кампаній тощо.
    Інститут Політичної Освіти тісно співпрацює з RSI з 1997 року. За цей час 11 українських молодих лідерів за рекомендацією Інституту Політичної Освіти мали змогу брати участь у навчальних програмах RSІ.
    Програма "Молоді лідери" включає в себе 3 тижневі семінари, які проходитимуть протягом 2007-2008 року у м. Будапешті. Учасники навчання - молоді лідери 22-30 років, які активно займаються політичним та громадським життям та вільно володіють англійською мовою.
    Додаткова інформація (докладний опис програми, форма анкети, резюме та матеріальне забезпечення) про програму "Молоді лідери" міститься в аплікаційних формах RSI.
    Інститут Політичної Освіти може надати рекомендаційні листи потенційним учасникам проекту (не більше 5 осіб) "Молоді лідери2007-2008" до RSI.
    Для отримання рекомендації від Інституту Політичної Освіти необхідно до 30 травня 2007 року надіслати на електронну адресу t_valkova@yahoo.com з поміткою "навчання в Інституті Роберта Шумана" наступні документи:
    - анкета (за формою RSI);
    - резюме (за формою RSI);
    - домашня робота (тема та інші вимоги зазначені в аплікаційній формі RSI);
    - рекомендаційний лист.
    У випадку позитивного розгляду наданих документів Інститут Політичної Освіти до 4 червня надасть рекомендацію для участі у програмі.
    УВАГА!!! Інститут Політичної Освіти не бере на себе зобов'язання по надсиланню документів на участь до Інституту Роберта Шумана.
    Учасники мають це робити самостійно. Останній день подання заявок в RSI - 11 червня 2007 року.
    За довідками звертатись по телефону в м. Києві (044) 278-55-43, 278-55-16;
    8-097-284-61-83 (Оксана Однорал)
    8-067-447-88-27 (Тетяна Валькова)
    
    Джерело :
    Портал "Громадський простір" ( http://www.civicua.org ) за матеріалами Інституту Політичної Освіти
    
    
    повернутись до змісту
    
    "ОЛЬВІЙСЬКИЙ ФОРУМ - 2007: УКРАЇНА В ГЕОЕКОНОМІЧНОМУ ПРОСТОРІ"
    
    В Миколаєві та Очакові з 25 по 27 травня 2007 року відбудеться "Ольвійський Форум - 2007: Україна в геоекономічному просторі". Форум передбачає проведення круглих столів з проблем економічної інтеграції у світовий простір за участю вчених з Польщі, України: економістів, істориків, археологів та політологів; проведення кейсів, наукових секцій, семінарів з банківської та страхової справи.
    Форум проводить Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили. Метою заходу є розширення світогляду, формування позитивного ставлення молоді (студентів, молодих науковців) щодо перспектив інтеграції України у світову економічну систему.
    До участі запрошуються студенти та молоді науковці українських та іноземних університетів. Основні напрямки наукових секцій:
    1. Чинники забезпечення якості економічного зростання (знання, інститути, інновації, інвестиції, інфраструктура, інформація).
    2. Парадигма конкурентноздатності в економіці України (суб'єктно-господарський, регіональний, національний, галузевий виміри).
    3. Економічні інтереси України по вектору Схід-Захід.
    4. Ольвійська давнина та сучасність: крок до євроінтеграції.
    Для участі слід надіслати заповнену реєстраційну картку учасника (картку можна запитати у контактних осіб), наукову статтю, яка відповідала б напрямкам роботи Форуму та вимогам до оформлення статей, сплатити організаційний внесок у розмірі 160 грн. Рахунок для сплати організаційного внеску:
    Отримувач: МДГУ ім. П.Могили
    Код 23623471 (ЄДРПУ)
    МФО 826013
    Банк: ГУДКУ у Миколаївській області
    р/р 35220001000060 З позначкою "За участь в Ольвійському форумі"
    Кінцевий термін для подання реєстраційних карток, наукових статей та сплати організаційного внеску - 21 травня 2007 року. Роботи слід надсилати на електронні адреси, які вказані у контактах.
    Контакти: Ірина Демко, +380969373368, ayana@kma.mk.ua , irina_demko@mail.ru
    
    
    Джерело:
    Ірина Демко,
    +380969373368,
    ayana@kma.mk.ua , irina_demko@mail.ru
    
    
    
    повернутись до змісту
    
    ===============================================================
    - ІНШІ НОВИНИ -
    ===============================================================
    
    
    ВИСТАВКА-ЯРМАРОК СІЛЬСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ "УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО ЗАПРОШУЄ"
    
    Програма П`ятої Всеукраїнської виставки-ярмарку сільського зеленого туризму "Українське село запрошує"
    18-19 травня 2007 року Сучасне село Музею народної архітектури та побуту НАН України , с.Пирогів
    18 травня 2007 року
    11.00-11.20 Відкриття виставки-ярмарку. Майдан сучасного села Музею.
    В.Васильєв, голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні
    Д.Табачник, віце-прем`єр-міністр України
    Ю.Богуцький, міністр культури і туризму України
    В.Гуменюк, заступник міністра аграрної політики України
    С.Чмирь, голова підкомітету з питань соціального розвитку сільської місцевості, формування соціально-трудових відносин і реформування власності в агропромисловому комплексі, розвитку аграрної науки і освіти Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин
    А.Пахля, голова Державної служби туризму і курортів
    М.Катсакіорі, експерт проекту "Міжнародна співпраця для збереження і сталого розвитку" (Греція)
    11.20-11.40 Презентація Івано-Франківської області: "Гуцульські візерунки"
    Оргкомітет виставки-ярмарку (відповідальний - Яніна Гаврилова, 8-097-874-38-64)
    Презентація: Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, журналу "Туризм сільський зелений".
    Пропонуємо, радимо, критикуємо: "Дошка побажань"
    Презентація: Досвід та пропозиції країн-членів Європейської федерації сільського ту фермерського туризму EUROGITES
    Садиба Дніпропетровської області
    програма в роботі
    Садиба Херсонської області (відповідальний - Алла Анатоліївна Мірошниченко, тел. (0552) 26-46-86, 8 050 907 04 40)
    Запрошення від власників сільських садиб
    Презентація туристичних можливостей області
    Садиба Одеської області (відповідальний - Валентина Афанасіївна Лавренова, моб. 8 050 779 16 97)
    Презентація: садиби "Бессарабське подвір'я" (село Стара Некрасівка) і села Багате
    Майстер-клас: вироби з очерету
    Садиба АР Крим (відповідальний - Володимир Корнійович Величко, тел.(0652) 27-22-49, 8 067 652 35 88)
    Запрошення від власників сільських садиб
    Презентація: фільму "Крим-туризм-село", каталогу об'єктів для відпочинку
    Презентація: екологічного туризму в Байдарський долині та Комплексу відпочинку для активного туризму "Календи"
    Майстер-клас: приготування вина по-грецьки, вишивка (татарська та українська)
    Театралізоване дійство: татарське та грецьке.
    Фотовиставка: "Боспорські Агони".
    Дегустація: української, татарської та грецької кухонь.
    Садиба Запорізької області (відповідальний - Сергій Вікторович Дяченко, тел. (0612)683-77, 8 096 494 09 99)
    Запрошення від власників сільських садиб
    Театралізоване дійство "Великий степ" - трюкове шоу з елементами історичного фехтування
    Вироби народних майстрів: ковка, різьба по дереву, гіпсові скульптури - "Кам`яна баба"
    Садиба Полтавської області (відповідальний - Лариса Миколаївна Оніщук, тел. (05322) 749-37, 728-52)
    Запрошення від власників сільських садиб
    Презентація: туристично-рекреаційних можливостей області (комп'ютерна версія та буклети)
    Майстер-клас: ткацтво та вишивка (Решетилівський район), техніка лозоплетіння (В.Багачанський район), виготовлення керамічних виробів (Колегіум мистецтв с.Опішне)
    Театралізоване дійство: "Завітайте до Солохи" (Диканський район)
    Садиба Донецької області (відповідальний - Тамара Демидівна Кобзенко, тел (062) 345-53-56, 8 050 291 73 20)
    Запрошення від власників сільських садиб
    Майстер-клас: традиції народної іграшки (лялька-оберіг, лялька-мотанка), майстер Ірина Тикунова
    Садиба Луганської області (відповідальний - Володимир Юрійович Виборний, (0642) 58-56-03, 58-56-30)
    Презентація: Луганського обласного осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, каталогу "Сільський туризм Луганщини", буклету управління культури і туризму "Чарівна Луганщина. Відпочинок у селі", агросадиби Біловодського району Луганської області "Дім закутаний в теплінь", виробів майстрів народних промислів, творчості народного чоловічого гурту "Сватівські козаки", (вокально-хоровий жанр, народні пісні), місцевої кухні (чай з травами і медом, коровай, куліш, вареники, млинці, печена картопля, узвар), фестивалю "Слобожанський Спас", Луганського обласного клубу любителів сенполій "Віола" (фіалки).
    Театралізоване дійство: народні козацькі ігри
    Майстер-клас: вишивка, різьба по дереву, робота з металом, виготовлення ляльки-оберегу, виробів зі шкіри, художній живопис.
    Садиба Київської області (відповідальний - Голінко Юлія Василівна, тел. (044) 286-77-32, 8 097 401 33 95)
    Семінари: Співпраця влади і громади в сфері сільського туризму", "Проблеми і перспективи збереження культурної спадщини на прикладі садиби "Хата Савки".
    Презентації: фестивалю "Купальський вінок" та обласного туристичного маршруту "Золоте сузір`я Київщини"
    Театралізоване дійство: "Купалії в селі Нові Петрівці"
    Конкурс: "Найсильніший козак та найкмітливіша козачка"
    Майстер-класи: по художньому живопису та вишивці, випалюванню по шовку, ложкарству, плетінню соломки, з площинної флористики, виготовленню оберегів.
    Садиба Кіровоградської області (відповідальний - Надія Андріївна Лісняк, тел (0522) 220 550, 8 095 367 45 21)
    Презентація: Кіровоградської області, СТОВ "Степ-Агро", ДП ДКА "Хліб України", фермерське господарство "Омеляненко", ТОВ "Расвет", санаторію "Гусарське урочище"
    Театралізоване дійство: народний аматорський ансамбль "Джерело"
    Вироби майстрів лекоративно-ужиткового мистецтва, виробів з дерева, талісманів та оберегів з напівдорогоцінного каміння. Хлібобулочні та кондитерські вироби.
    Садиба Черкаської області (відповідальний -
    Майстер-клас: лозоплетіння, вишивка та ткацтво
    Театралізоване дійство: культурно-розважальна програма з елементами театралізації
    Презентація: виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
    Садиба Вінницької області (відповідальний - Євген Євгенович Добролюбов, тел. 0432 52-45-81, 8 066 299 61 57)
    Запрошення від власників сільських садиб
    Презентація: фільму "Народні перлинки з бабусиної скриньки", "Надністрянське"
    Майстер-клас: плетіння з рогози, малювання на мальберті, писанкарство, вишивання.
    Конкурс: "Козацькі забави"
    Виступ: народного гумористичного дуету "Баба Палажка та Баба Параська" та фольклорного колективу "Подільські музики"
    Садиба Тернопільської області
    програма в роботі
    Садиба Хмельницької області
    Презентація можливостей області
    "Гостинна Кам`янеччина запрошує" (відповідальний - Віталій Антонович Заклевський, факс 914-45)
    Презентація: садиб "Світлана", "Калинка", "Веселка", друкованої продукці: книга "Край Кам`янецький", туркарти, буклети.
    Майстер-клас: "Кам`янецька смакота"
    Дегустація вин
    Садиба Чернівецької області (відповідальний - Марина Вікторівна Попович, тел (0372) 52-28-23, 55-17-24, 8-050-374-94-65)
    Запрошення від власників сільських садиб
    Майстер-клас на тему: "Гончарна справа", "Вміння вишивати", "Писанкарська традиція"
    Театралізоване дійство: козацькі забави
    Презентація: вишиванок, писанок, виробів з вовни, гончарних виробів
    Cадиба Закарпатської області (відповідальний - Валерій Олексійович Шевченко, тел. (03122)507-26, 8 050 570 44 52)
    Презентація: каталогу "Сільський туризм Закарпаття"
    Майстер-клас: "Приготування угорського гуляша-бограча"
    Презентація та дегустація: Сілеського сиру та Закарпатських вин
    Театралізоване дійство: народний театр Гуцулів с.Костилівка Рахівського району
    Садиба Львівської області (відповідальний - Юрій Володимирович Зінько, тел 8 050 959 88 47)
    Презентація:осередків сільського туризму Бойківщини (Сколівського, Дрогобицького та Старосамбірського районів), етнографічних та історико-культурних садиб.
    Проектне та освітнє забезпечення сільського туризму від Львівського національного університету імені І. Франка: -Інвестиційні пропозиції для агро- і екотуристичних місцевостей Українських Карпат; -Навчальні посібники з сільського туризму.
    Виставка народних майстрів та митців Львівщини: - Вернісаж "Українська хата" - картини художника Леоніда Ковриги; -Вироби з бісеру, скла та вишивка (народні майстри Наталя Яртись, Ольна Горшкова, Наталя Сулима).
    Мелодії галицького краю: - Великодні мелодії від народного ансамблю "Гаївки" (с. Чижки), Карпатська рапсодія від скрипальки Ольги Калитовської.
    Забави та почастунок від козацького товариства "Кіш": - Козацький куліш від Івана Пономаренка. Гарматний салют.
    Садиба Івано-Франківської області (відповідальний - Ольга Володимирівна Соколова, тел (0342) 55-21-16, 8 050 810 09 95)
    Презентація: туристично-рекреаційних можливостей області та садиб сільського зеленого туризму
    Дегустація гуцульських традиційних страв та напоїв
    Театралізоване дійство: музичний колектив "Козакові струни" (с.Заріччя)
    Вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва з бісеру, шкіри, кераміки, дерева, картини, плетіння, вишивка, ліжникарство.
    Садиба Волинської області (відповідальний - Віталій Володимирович Чернець)
    Запрошення від власників сільських садиб
    Презентація: "Перемильське весілля" - фольклорний ансамбль села Перемиль Горохівського району
    Майстер-класи: декоративно-прикладного мистецтва
    Дегустація: поліської юшки та вареників.
    Садиба Сумської області (відповідальний - Ольга Дмитрівна Аленич, тел. 63-13-44, 63-28-69, 8 095 210 06 02)
    Презентація: села Рябушки та санаторію "Токарі" (Лебединський район), кобзарської пісні, Микола Мошик, голова обласного відділення спілки кобзарів
    Майстер-клас: народні майстри: вишивка - Михайло Гарасюк, Ольга Гулей, Раїса Кас`ян, витинанка і народна картинка - Надія Гудило, писанкарство - Дарина Хурсенко,
    Театралізоване дійство: самодіяльний народний вокальний ансамбль Червона калина", (с. Рябушки Лебединського району)
    Садиба Рівненської області (відповідальний - Ярослава Кузьмівна Гаврилова, тел. (0362) 69 54 79)
    Презентація: "Ремісничого хутору Плугаки" та садиби "У Галини"
    Майстер-клас: фітотерапія, ароматерапія, соломоплетіння, писанкарство
    Роботи народних майстрів з бісеру, соломки, вишивки, бурштину та дерева
    Садиба Чернігівської області (відповідальний - Павло Олександрович Веселов, тел: (04622)73392, моб. 8 093 950 80 30)
    Презентація: сільської садиби "Мисливська паланка", виробничої пасіки "Бджолярій", туристичного кемпінгу "Голубі озера" (зелений туризм), водного туристичного маршруту по р.Десна (сплав на плотах)
    Майстер-клас: різьба по дереву, лозоплетіння
    Церковно-приходська школа
    13.00-14.30 Засідання Національного прес-клубу реформ. Нагородження кращих журналістів. Український освітній центр реформ. Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні
    Акредитація журналістів у Олени Панченко за т. 490-69-88, Алли Малієнко за т. 278-84-43. Або у організаторів, тел/факс (044) 541-04-08, vgt@i.com.ua
    15.00 Нарада з питань реалізації міжобласного маршруту "Трипільська Україна" . Національна туристична організація, товариство "Коло-Ра"
    19 травня
    Обласні садиби Музею
    Продовження роботи виставки-ярмарку. Презентації садиб сільського туризму, театралізовані дійства, майстер-класи та інші заходи
    Церковно-приходська школа
    11.00 - 12.30 Круглий стіл: "Стан правового забезпечення розвитку сільського туризму в Україні. Досвід країн Європейського Союзу". Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, МБФ "Хайфер Проджект Інтернешенл"
    Майдан сучасного села Музею
    16.00 Закриття виставки-ярмарку. Нагородження.
    Музей працює з 10.00 до 18.00, тел. для довідок (044) 526-56-43
    До уваги відвідувачів!
    18 травня міжнародний День музеїв, тому вхід на територію музею безкоштовний
    
    
    Джерело:
    Товариство Коло-Ра
    Олексій Трачук
    kolo-ra@i.com.ua
    
    
    
    повернутись до змісту
    
    
    
    
    
     ==========================================================
    © ЦЕНТР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ У М. ВІННИЦЯ, 2007
    E-mail: eurocentreVinnitsa@gmail.com
    http://eurocentre.iatp.org.ua
    Адреса:
    філія ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, 1-й поверх
    вул. Соборна, 70, Вінниця, 21100
    Тел: +38-0432-524580
    Електронний бюлетень Центру Європейської Інформації у м. Вінниця розсилається більш як 5300 отримувачам: користувачі Центру, викладачі, лідери громадських організацій, студенти, школярі, депутати, представники міжнародних організацій, засобів масової інформації, держустанов, закладів освіти тощо.
    Бюлетень містить інформацію за такими напрямками:
    - європейські новини, євроінтеграційні та євроатлантичні процеси на Вінниччині та в Україні;
    - програми освіти та міжнародних обмінів: можливості навчання, стажування, проведення досліджень, участі в конференціях, круглих столах, семінарах, тренінгах;
    - програми фінансування;
    - цікаві новини Вінниччини та України.
    
    Для того, щоб розмістити свою інформацію в бюлетені, Вам потрібно її надіслати на eurocentreVinnitsa@gmail.com з темою ''Info for bulletin''. Обов'язково вкажіть назву організації, контактні координати, джерела інформації.
    
    Для того, щоб підписатись, достатньо надіслати повідомлення на eurocentreVinnitsa@gmail.com з темою ''Add me to mail-list'', вказавши ім'я, по-батькові, назву організації, адресу електронної пошти та контактні координати. Відписатись - достатньо надіслати повідомлення на eurocentreVinnitsa@gmail.com з темою ''Remove me from mail-list''.
    
    Інформація готується представниками Центру Європейської Інформації у м. Вінниця, діяльність якого відбувається за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" в рамках проекту "Підтримка діяльності Центру Європейської Інформації у м. Вінниця", що реалізується Вінницькою обласною універсальною бібліотекою ім. К. А. Тімірязєва.
    
    Редакційна колегія:
    Бондар Оксана,
    координатор ЦЄІ у м. Вінниця
    Тел: +38-0432-524580
    e-mail: eurocentreVinnitsa@gmail.com
    
    
    ================= [Vineurocentre Mail list footer] ================
    Technical support by IATP/IREX (Internet Access and Training Program)
    http://www.iatp.org.ua
    ***The Internet Access and Training Program (IATP) is a program of the Bureau of Educational and Cultural Affairs (ECA), US Department of State, funded under the Freedom Support Act (FSA). IATP is administered by IREX, the International Research and Exchanges Board***
    _______________________________________________
    Vineurocentre mailing list
    Vineurocentre@list.iatp.org.ua
    http://list.iatp.org.ua/mailman/listinfo/vineurocentre
    

Публікація від 17 травня, 2007 р.

Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю