Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Бюлетені та видання наших колег


EU Newsletter 04.06.2007

   
    Зовнішні відносини Європейського Союзу
    
    ЄС - Сербія
    ЄС готовий до відновлення перемовин із Сербією. 1 червня Європейський Комісар у справах розширення ЄС Оллі Рен поширив спеціальну заяву про можливість відновлення перемовин щодо Угоди про стабілізацію та асоціацію між ЄС та Сербією.
    „Я можу підтвердити, що Європейська Комісія може відновити перемовини щодо Угоди про стабілізацію та асоціацію з Сербією”, - йдеться в заяві. Точні дати відновлення перемовин буде визначено після повернення головного прокурора Міжнародного карного трибуналу з колишньої Югославії Карли дель Понте, яка нині перебуває з візитом до Сербії.
    Відновлення перемовин стало можливим після успішного затримання Здравко Толіміра, одного з підозрюваних в організації геноциду боснійських мусульман у 1995 році. Затримання Толіміра сталося 31 травня завдяки співпраці служб безпеки Сербії та Боснії і Герцеговини. На думку уряду ФРН, країни-голови ЄС, обидві держави „ще раз довели свою готовність до співпраці із Міжнародним трибуналом з колишньої Югославії”.
    Співпраця з Міжнародним трибуналом з колишньої Югославії, зокрема у затримці головних підозрюваних у геноциді 1995 року було одним із основних умов відновлення перемовин щодо укладання Угоди про стабілізацію та асоціацію між ЄС та Сербією, зупинених у травні минулого року.
    Угода про стабілізацію та асоціацію є типовою рамковою угодою, що її ЄС укладає з країнами Західних Балкан. Угода є першим кроком у процесі приєднання країн регіону до Європейського Союзу.
    Здравко Толіміра було затримано 31-го травня в результаті спільної операції боснійських та сербських служб безпеки. Його звинувачують в організації геноциду у Сребрениці, де у липні 1995 року було вбито 8 тисяч боснійських мусульман. Нині ЄС наголошує на необхідності затримки двох головних підозрюваних в організації подій 1995 року: генералів Ратко Младіча та Радована Караджича. >>> докладніше
    
    ЄС - Росія
    Гаррі Каспаров виступив у Європейському Парламенті. 24 травня один із лідерів російської опозиції Гаррі Каспаров виступив перед членами комітету з закордонних справ Європейського Парламенту.
    За словами президента Європейського Парламенту Ганса-Герта Петтеринга, „запрошення Гаррі Каспарова до Європейського Парламенту є нашим обов’язком, адже ми, вільно обрані депутати Європейського Парламенту, маємо підтримувати всіх тих, хто працює над утвердженням демократії та верховенства права в Росії та в цілому світі”. Такі люди „заслуговують на нашу повну підтримку та солідарність”, - наголосив Петтеринг.
    За словами Гаррі Каспарова, його стратегія полягає в об’єднанні різних фракцій російської опозиції перед наступними парламентськими та президентськими виборами в Росії, що відбудуться, відповідно, у грудні 2007-го та березні 2008-го року. Водночас, зазначив Каспаров, він прагне не перемоги, а того, щоб такі вибори взагалі відбулися.
    У своєму виступі в Європейському Парламенті Каспаров піддав критиці дії нинішньої російської влади. Каспаров закликав ЄС підтримувати демократичні сили Росії: „Європа має стати на захист принципів, у які вона вірить; необов’язково підтримувати нас особисто”, - підкреслив він.
    Гаррі Каспаров, п’ятиразовий чемпіон світу із шахів, є лідером російського Об’єднаного громадянського фронту, що виступає за демократичні перетворення у Росії. Каспаров був одним із лідерів „Маршу незгідних”, що відбувся у квітні цього року в різних містах Російської Федерації. >>> докладніше
    
    Близький Схід
    У Берліні відбулося засідання міжнародного Квартету з близькосхідних питань. Чергове засідання Квартету відбулося 30 травня у столиці ФРН.
    У спільній заяві, укладеній за результатами зустрічі, учасники Квартету засудили нещодавнє відновлення ізраїльсько-палестинського протистояння та нові спалахи насильства між палестинцями у Газі. Квартет закликав звільнити журналіста BBC Алена Джонсона, викраденого у Газі, ізраїльського капрала Гілада Шаліта, викрадення якого спровокувало минулорічний лівано-ізраїльський конфлікт, а також деяких палестинських парламентарів, заарештованих військовими силами Ізраїлю.
    Квартет закликав прем’єр-міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта та президента Палестинської автономії Махмуда Аббаса відновити ізраїльсько-палестинський політичний діалог. Міжнародний квартет ще раз наголосив на необхідності створення стабільної палестинської держави, що існуватиме поруч із Ізраїлем у мирі та безпеці. „Палестинці мають знати, що їхня держава буде життєздатною; ізраїльтяни, свою чергою, мають знати, що майбутня палестинська держава буде джерелом безпеки, а не загрозою”, - підкреслено у спільному твердженні.
    Нарешті, Квартет закликав Ізраїль відновити належні виплати податкових та митних коштів до бюджету Палестинської автономії, зупинені Ізраїлем після перемоги руху ХАМАС на минулорічних парламентських виборах у Палестині.
    Міжнародний Квартет з близькосхідних питань складається з ЄС, США, Російської Федерації та ООН. Його метою є міжнародна координація розв’язання близькосхідних конфліктів, передусім урегулювання ситуації у Палестині. >>> докладніше
    
    Афганістан
    ЄС спрямує поліційну місію до Афганістану. 30 травня Рада ЄС ухвалила рішення заснування європейської поліційної місії в Афганістані (EUPOL Afghanistan).
    Завданням місії буде сприяння створенню стабільної та ефективної цивільної поліції Афганістані. Місія проводитиме навчальні та консультаційні роботи для працівників міністерства внутрішніх справ Афганістану, як у столиці, так і в регіонах країни. Вона також займатиметься моніторингом внутрішньої ситуації в сфері безпеки в країні та допомогою у реформуванні системи внутрішніх справ Афганістану.
    Місія складатиметься зі 160 європейських експертів з питань юстиції, поліційних та правоохоронних служб. Вона почне свою роботу 15 червня 2007 року та працюватиме протягом трьох років.
    ЄС продовжує брати безпосередню участь у долі Афганістану. Від 2002 року Європейський Союз (інституції ЄС та країни-члени Союзу) надав країні близько 3,7 мільярдів євро, що складає третину всієї міжнародної допомоги Афганістану за цей період. >>> докладніше
    
    Саміт Азія - Європа
    Відбулося засідання міністрів закордонних справ саміту Азія-Європа (АСЕМ). 28-29 травня у Гамбургу (ФРН) відбулося 8-е засідання міністрів закордонних справ країн-учасниць саміту Азія-Європа.
    Представники країн-учасниць обговорили цілу низку міжнародних питань – від міжрегіональної економічної співпраці до боротьби з міжнародним тероризмом.
    Особливу увагу було приділено проблемі міжнародних угод, що регулюватимуть питання захисту довкілля після завершення дії норм Кіотського протоколу (2012). Міністри країн-учасниць АСЕМ підкреслили потребу в укладанні повномасштабної угоди, що регулюватиме питання довкілля та боротьби проти змін клімату за принципом спільної, але диференційованої відповідальності.
    Саміт Азія-Європа (АСЕМ) нині об’єднує 43 європейські та азійські країни; членами організації також є Європейська Комісія та Генеральний секретаріат Асоціації країн Південно-Східної Азії (АСЕАН). Окрім 27-и країн-членів Європейського Союзу, до АСЕМ входять Японія, Китай, Індія, Монголія, Пакистан, Південна Корея, а також 10 держав Асоціації країн Південно-Східної Азії (Індонезія, Малайзія, Філіппіни, Сингапур, Таїланд, Бруней, В’єтнам, М’янма, Лаос та Камбоджа).
    Кіотський протокол є доповненням до Рамкової конвенції ООН з питань змін клімату. Документ, підписаний у 1998-1999 роках, накладає на країни-учасниці чіткі обмеження рівня викидів парникових газів в атмосферу (у середньому на 5,2% порівняно з рівнем 1990 року).
    Оскільки протокол визначає рівень обов’язкових зменшень викидів тільки до 2012 року, постає потреба в укладанні нової міжнародної угоди, що регулюватиме питання захисту довкілля та викидів парникових газів після цієї дати. >>> докладніше
    
    Внутрішні питання Європейського Союзу
    
    Економіка
    Річний рівень зростання ВВП економіки ЄС складає 3,2%. Про темпи зростання ВВП економіки ЄС та зони євро свідчать дані Євростату, оприлюднені 1 червня.
    Відповідно до інформації європейської статистичної служби, у першому кварталі 2007 року річний рівень зростання ВВП економіки ЄС (ЄС-27) складав 3,2%. Річний рівень зростання ВВП економіки зони євро (ЄС-13) дорівнював 3%.
    У четвертому кварталі 2006 року річні темпи зростання становили 3,5% (ЄС-27) та 3,3% (ЄС-13).
    За даними Євростату, найдинамічнішими економіками ЄС є латвійська (річні темпи зростання - 10,7%), естонська (9,9%), словацька (9%) та литовська (8%). Найменш динамічно розвиваються економіки Франції (2%), Португалії (2,1%) та Італії (2,2%).
    Для порівняння, річні темпи зростання економік США та Японії склали у першому кварталі, відповідно, 1,9% та 2,2%. >>> докладніше
    У ЄС знижується рівень безробіття. Про зниження рівня безробіття в економіці ЄС (ЄС-27) та зони євро (ЄС-13) свідчать дані Євростату, оприлюднені 1 червня.
    За інформацією європейської статистичної служби, у квітні 2007 року рівень безробіття в економіці цілого ЄС (ЄС-27) та зони євро (ЄС-13) складав 7,1%. Це на 0,1 пункти менше, ніж у березні цього року.
    Рік тому (квітень 2006 року) рівень безробіття в економіці цілого ЄС (ЄС-27) та економіці зони євро (ЄС-13) дорівнював 8%.
    Найнижчий рівень безробіття зафіксовано у квітні у Нідерландах (3,3%), Данії (3,4% - дані березня) та Ірландії (4%). Найменш працевлаштованими є громадяни Польщі (рівень безробіття – 11,2%) та Словаччини (10,5%).
    Рівень безробіття серед молоді (менше 25-и років) найбільший у Греції (25,5%), Польщі (23%) та Словаччині (22%). Загальноєвропейський рівень безробіття серед молоді складає 16,1%.
    Для порівняння, рівень безробіття у США та Японії склав у квітні, відповідно, 4,5% та 3,8%. >>> докладніше
    
    Єдиний ринок
    Єдиний ринок є найбільшим успіхом ЄС, вважає Комісар Чарлі МакКріві. Минулим досягненням та перспективам розвитку єдиного ринку ЄС була присвячена доповідь Чарлі МакКріві, Європейського Комісара у справах внутрішнього ринку та сфери послуг, виголошена 30 травня у Нікосії (Кіпр).
    „На сьогоднішній день ми можемо сказати, що єдиний ринок є нашим найбільшим успіхом”, - зазначив Європейський Комісар. За оцінками МакКріві, „від 1992 року єдиний ринок ЄС створив 2,75 мільйони нових робочих місць”.
    Однією з найбільших переваг єдиного ринку ЄС є відкриття кордонів держав-членів ЄС. Нині громадяни держави-члена ЄС можуть мешкати, навчатися та працювати в іншій державі Союзу. На думку Комісара, для підвищення конкурентноздатності європейської економіки протягом наступних років єдиний ринок ЄС має стати максимально децентралізованим та базованим на розвитку економічних мереж та саморегуляції.
    У своєму виступі Комісар ще раз висловив підтримку лібералізації мережевих послуг (передусім поштових, енергетичних, транспортних та телекомунікаційних мереж). Зокрема, за словами Комісара, 1 січня 2009 року стане датою остаточного скасування пільг для домінантних гравців на ринках поштових послуг держав-членів ЄС.
    У рамках єдиного ринку, основний етап формування якого завершився на початку 1990-х років, держави-члени ЄС погодилися зняти тарифні та нетарифні бар’єри, що перешкоджають вільному рухові осіб, товарів, послуг та капіталу на території ЄС. Однією з останніх подій у межах удосконалення єдиного ринку стало ухвалення директиви про свободу руху послуг на території ЄС (кінець 2006 року).
    Восени цього року Європейська Комісія запропонує пакет реформування європейського єдиного ринку (Single Market Review). Основним завданням пакету стане забезпечення того, аби єдиний європейський ринок приносив конкретні результати для громадян: підвищення конкурентноздатності європейської економіки, темпів економічного зростання та рівня зайнятості в ЄС. >>> докладніше
    
    Енергетика
    Боротьба з кліматичними змінами: часу для дій залишається мало, вважає Комісар Пібалґс. Відповіді Європейського Союзу на нинішні енергетичні та екологічні виклики була присвячена доповідь Європейського Комісара з енергетичних питань Андріса Пібалґса, виголошена 31 травня у рамках міністерської конференції „Енергетика у світі, що змінюється”, що відбулася 31 травня у Парижі.
    За словами Комісара, до 2030 року світовий попит на енергоресурси збільшиться більш ніж на 50%. „Ми дедалі ясніше розуміємо, що без реальних та ефективних дій споживання енергії матиме грандіозний вплив на наше довкілля, нашу економіку та наш стиль життя”, - наголосив Пібалґс.
    На думку представника Європейської Комісії, часу для дій залишилося дуже мало. „Ми маємо усвідомити, що існує лише мале часове вікно, протягом якого ми можемо спробувати розв’язати цю проблему. Якщо світ чекатиме десятиліття чи більше, буде надто пізно”, - переконаний Комісар.
    У своєму виступі Андріс Пібалґс нагадав, що Європейський Союз є світовим лідером у реформуванні енергетичної галузі та боротьбі із загрозою кліматичних змін.
    На початку березня 2007 року Європейська Рада ухвалила революційні кроки щодо реформування європейського енергетичного сектору. Відповідно до ухвали центральної міжурядової інституції ЄС, 2020 року частка відновлюваних джерел енергії (вітру, води, сонця та біопалива) в структурі енергетики ЄС має складати 20%. Викиди СО2 в атмосферу мають зменшитися на 20% порівняно з рівнем 1990 року. Також на 20% має підвищитися рівень енергоефективності нових технологій.
    Нині ЄС докладає активних зусиль для визначення міжнародних нормативно-правових рамок, що регулюватимуть питання захисту довкілля після завершення терміну дії норм Кіотського протоколу. Кіотський протокол, що накладає на країни-учасниці чіткі обмеження рівня викидів парникових газів в атмосферу, визначає рівень обмежень викидів лише до 2012 року. >>> докладніше
    Див. також: Андріс Пібалґс обговорює проблеми енергетики та кліматичних змін зі спікером Палати представників США Ненсі Пелозі
    
    Культура
    Європейський економіко-соціальний комітет організовує літературні зустрічі. 29 травня Комітет оголосив про проведення в червні низки літературних зустрічей із європейськими авторами.
    У рамках щотижневих зустрічей, що відбуватимуться у Брюсселі, молоді європейські автори читатимуть уривки зі своїх творів. Для участі нині запрошено Томаса Главініча (Австрія), Лайоша Парті Надя (Угорщина), Кристен Торуп (Данія) та Бернардіне Еварісто (Великобританія).
    Акції, організовані Європейським економіко-соціальним комітетом, присвячені святкуванню 50-річчя Римських договорів. Вони покликані підкреслити мовне та літературне розмаїття європейської культури. >>> докладніше
    
    Інші новини
    Травень 2007 року: в ЄС підвищується показник економічної активності. >>> докладніше
    Травень 2007 року: в ЄС дещо падає показник бізнесового клімату. >>> докладніше
    Виступ Хоакіна Альмунії, Європейського Комісара з економічних та монетарних справ: „Адаптуючи європейський економіко-монетарний союз до потреб ХХІ століття”. >>> докладніше
    Європейська Комісія пропонує формат стратегічного партнерства між ЄС та Бразилією. >>> докладніше
    Європейська Комісія пропонує низку заходів для розв’язання проблеми зайвої ваги європейців. >>> докладніше
    Відбулася зустріч представників Європейської Комісії із редакторами провідних європейських газет. >>> докладніше
    Заява уряду країни-голови ЄС щодо рішення Ради безпеки ООН про заснування спеціального трибуналу щодо Лівану. >>> докладніше
    Відбулася зустріч зовнішньополітичної „Трійки” ЄС із представниками уряду Японії. >>> докладніше
    Підготування до засідання „Трійка ЄС” – Туреччина: огляд енергетичної співпраці між Туреччиною та ЄС. >>> докладніше
    
    Веб-сайт тижня
    Портал європейської молоді
    http://europa.eu/youth/index.cfm?l_id=EN" TARGET="_blank">http://europa.eu/youth/index.cfm?l_id=EN
    25 травня відбувся неформальний саміт європейської молоді. Наступний тиждень (3-10 червня) стане тижнем європейської молоді. Портал містить інформацію про можливості навчання, роботи, волонтерства для європейських молодих людей, а також про шляхи захисту їхніх прав.
    
    Анонси подій
    3-10 червня: тиждень європейської молоді. >>> докладніше
    4 червня: саміт ЄС – Канада, Берлін. >>> докладніше
    4 червня: проведення конференції „У напрямі до європейської політики розвитку міського транспорту”.
    4 червня: засідання „Трійка ЄС” – Туреччина.
    5 червня: проведення конференції з енергетичної співпраці між ЄС та Туреччиною.
    5 червня: саміт ЄС – Японія, Берлін. >>> докладніше
    18-19 червня: засідання Ради ЄС з загальних справ та зовнішніх відносин (GAERC).
    21-22 червня: засідання Європейської Ради.
    
    
    Внешние отношения Европейского Союза
    
    ЕС-Сербия
    ЕС готов к возобновлению переговоров с Сербией. 1 июня Европейский Комиссар по вопросам расширения ЕС Олли Рен распространил заявление о возможности возобновления переговоров по Соглашению о стабилизации и ассоциации между ЕС и Сербией.
    «Я могу подтвердить, что Европейская Комиссия может возобновить переговоры по Соглашению о стабилизации и ассоциации с Сербией», - говорится в заявлении. Точные даты возобновления переговоров будут определены после возвращения главного прокурора Международного уголовного трибунала по бывшей Югославии Карлы дель Понте, которая на этот момент находится с визитом в Сербии.
    Возобновление переговоров стало возможным после успешного задержания Здравко Толимира, одного из подозреваемых в организации геноцида боснийских мусульман в 1995 году. Задержание Толимира состоялось 31 мая благодаря сотрудничеству боснийских и сербских служб безопасности. По мнению правительства ФРГ, государства-председателя ЕС, оба государства «еще раз доказали свою готовность к сотрудничеству с Международным уголовным трибуналом по бывшей Югославии».
    Сотрудничество с Международным уголовным трибуналом по бывшей Югославии, в частности по вопросу задержки основных подозреваемых в организации геноцида 1995 года, было одним из основных условий возобновления переговоров по Соглашению о стабилизации и ассоциации между ЕС и Сербией, приостановленных в мае прошлого года.
    Соглашения о стабилизации и ассоциации являются рамочными соглашениями между ЕС и государствами Западных Балкан. Они являются первым шагом в процессе вступления стран региона в Европейский Союз.
    Здравко Толимир был задержан 31 мая в результате совместной операции боснийских и сербских служб безопасности. Его обвиняют в организации геноцида в Сребренице, где в июле 1995 года было убито 8 тысяч боснийских мусульман. Ныне ЕС подчеркивает необходимость задержания двух главных подозреваемых в организации событий 1995 года: генералов Ратко Младича и Радована Караджича. >>> детальнее
    
    ЕС – Россия
    Гарри Каспаров выступил в Европейском Парламенте. 24 мая один из лидеров российской оппозиции Гарри Каспаров выступил перед членами комитета иностранных дел Европейского Парламента.
    По словам президента Европейского Парламента Ханса-Герта Пёттеринга, «приглашение Гарри Каспарова в Европейский Парламент является нашим долгом, ведь мы, свободно избранные депутаты Европейского Парламента, должны поддерживать всех тех, кто работает над утверждением демократии и верховенства права как в России, так и во всем мире». Такие люди «заслуживают нашей полной поддержки и солидарности», - подчеркнул Пёттеринг.
    По словам Гарри Каспарова, его стратегия состоит в объединении разных фракций российской оппозиции перед следующими парламентскими и президентскими выборами в России, запланированными, соответственно, на декабрь 2007-го и март 2008-го года. В то же время, отметил Каспаров, он стремится не к победе, а к тому, чтобы подобные выборы вообще состоялись.
    В своем выступлении в Европейском Парламенте Каспаров подверг критике нынешнюю политику российских властей. Каспаров призвал ЕС поддерживать демократические силы в стране: «Европа должна стать на защиту принципов, в которые она верит; необязательно поддерживать нас лично», - подчеркнул Гарри Каспаров.
    Гарри Каспаров, пятикратный чемпион мира по шахматам, является лидером российского Объединенного гражданского фронта, выступающего за демократические приобразования в России. Каспаров был одним из лидеров «Марша несогласных», состоявшегося в апреле этого года в разных городах Российской Федерации. >>> детальнее
    
    Ближний Восток
    В Берлине состоялось заседание международноо Квартета по ближневосточным вопросам. Очередное заседание Квартета состоялось 30 мая в столице ФРГ.
    В совместном заявлении, распространенном по результатам встречи, участники Квартета осудили недавнее возобновление израильско-палестинского противостояния и новые вспышки межпалестинского насилия в Газе. Квартет призвал освободить журналиста BBC Алена Джонсона, похищенного в Газе, израильского капрала Гилада Шалита, похищение которого спровоцировало прошлогодний ливано-израильский конфликт, а также палестинских парламентариев, арестованных военными силами Израиля.
    Квартет призвал премьер-министра Израиля Эхуда Ольмерта и президента Палестинской автономии Махмуда Аббаса возобновить израильско-палестинский политический диалог. Международный квартет еще раз подчеркнул необходимость создания стабильного палестинского государства, сосуществующего с Израилем в мире и безопасности. «Палестинцы должны знать, что их государство будет жизнеспособным; израильтяне, в свою очередь, должны знать, что будущее палестинское государство будет источником безопасности, а не угрозой», - подчеркнуто в совместном заявлении.
    Наконец, Квартет призвал Израиль возобновить выплаты налоговых и таможенных средств в бюджет Палестинской автономии, приостановленные Израилем после победы движения ХАМАС на прошлогодних парламентских выборах в Палестине.
    Международный Квартет по ближневосточным вопросам состоит из ЕС, США, Российской Федерации и ООН. Его целью является международная координация разрешения ближневосточных конфликтов, прежде всего урегулирование ситуации в Палестине. >>> детальнее
    
    Афганистан
    Совет ЕС учредил европейскую полицейскую службу в Афганистане. 30 мая Совет ЕС принял решение об учреждении европейской полицейской службы в Афганистане (EUPOL Afghanistan).
    Задачей миссии является создание условий для развития стабильной и эффективной гражданской полиции в Афганистане. Миссия займется проведением обучающих и консультационных работ для сотрудников министерства внутренних дел Афганистана, как в столице, так и в регионах страны. Она также займется мониторингом внутренней безопасности в государстве и окажет помощь в реформировании системы внутренних дел Афганистана.
    Миссия будет состоять из 160 европейских экспертов по вопросам юстиции, деятельности полиции и правоохранительных органов. Она начнет свою работу 15 июня 2007 года и будет работать в течение трех лет.
    ЕС продолжает принимать непосредственное участие в судьбе Афганистана. С 2002 года Европейский Союз (институты ЕС и государства-члены Союза) предоставили стране более 3,7 миллиардов евро, что является третью всей международной помощи Афганистану за этот период. >>> детальнее
    
    Саммит Азия - Европа
    Состоялось заседание министров иностранных дел саммита Азия-Европа (АСЕМ). 28-29 мая в Гамбурге (ФРГ) состоялось 8-е заседание министров иностранных дел стран-участниц саммита Азия-Европа.
    В рамках встречи представители государств-членов саммита обсудили целый ряд международных вопросов – от межрегионального экономического сотрудничества до совместной борьбы с международным терроризмом.
    Особое внимание было уделено проблеме международных соглашений, которые будут регулировать вопросы защиты окружающей среды после завершения срока действия норм Киотского протокола (2012). Министры стран-участниц АСЕМ подчеркнули необходимость заключения полномасштабного соглашения, регулирующего вопросы окружающей среды по принципу совместной, но дифференцированной ответственности.
    На сегодняшний день саммит Азия-Европа (АСЕМ) объединяет 43 европейских и азиатских государства; кроме того, членами организации являются Европейская Комиссия и Генеральный секретариат Ассоциации стран Юго-Восточной Азии (АСЕАН). Кроме 27-и государств-членов ЕС, в АСЕМ входят Япония, Китай, Индия, Монголия, Пакистан, Южная Корея, а также 10 государств Ассоциации стран Юго-Восточной Азии (Индонезия, Малайзия, Филиппины, Сингапур, Таиланд, Бруней, Вьетнам, Мъянма, Лаос и Камбоджа).
    Киотский протокол является дополнением к Рамочной конвенции ООН по вопросам изменений климата. Документ, подписанный в 1998-1999 годах, накладывает на страны-участницы четкие ограничения уровня выбросов парниковых газов в атмосферу (в среднем на 5,2% по сравнению с 1990 годом).
    Поскольку протокол определяет уровень обязательного уменьшения выбросов лишь до 2012 года, на сегодняшний день возникает необходимость заключения нового международного соглашения, регулирующего вопросы защиты окружающей среды и выбросов парниковых газов после этой даты. >>> детальнее
    
    
    Внутренние вопросы Европейского Союза
    
    Экономика
    Годовой уровень роста ВВП экономики ЕС составляет 3,2%. О темпах роста ВВП экономики ЕС и зоны евро свидетельствуют данные Евростата, обнародованные 1 июня.
    Согласно информации европейской статистической службы, в первом квартале 2007 года годовой уровень роста ВВП экономики ЕС (ЕС-27) составил 3,2%. Годовой уровень роста ВВП экономики зоны евро (ЕС-13) равнялся 3%.
    В четвертом квартале 2006 года годовые темпы роста составляли 3,5% (ЕС-27) и 3,3% (ЕС-13).
    По данным Евростата, наиболее динамичными экономиками ЕС являются латышская (годовые темпы роста – 10,7%), эстонская (9,9%), словацкая (9%) и литовская (8%). Наименее динамично развиваются экономики Франции (2%), Португалии (2,1%) и Италии (2,2%).
    Для сравнения, годовые темпы роста экономик США и Японии составили в первом квартале, соответственно, 1,9% и 2,2%. >>> детальнее
    В ЕС снижается уровень безработицы. О снижении уровня безработицы в экономике ЕС (ЕС-27) и зоны евро (ЕС-13) свидетельствуют данные Евростата, обнародованные 1 июня.
    Согласно информации европейской статистической службы, в апреле 2007 года уровень безработицы в экономике ЕС (ЕС-27) и зоны евро (ЕС-13) составил 7,1%. Это на 0,1 пункта меньше, нежели в марте этого года.
    Год назад (апрель 2006 года) уровень безработицы в экономике ЕС (ЕС-27) и зоны евро (ЕС-13) равнялся 8%.
    Самый низкий уровень безработицы зафиксирован в апреле в Нидерландах (3,3%), Дании (3,4% - данные марта) и Ирландии (4%). Наименее трудоустроенными являются граждане Польши (уровень безработицы – 11,2%) и Словакии (10,5%).
    Уровень безработицы среди молодежи (младше 25-и лет) является наибольшим в Греции (25,5%), Польше (23%) и Словакии (22%). Общееевропейский уровень безработицы среди составляет 16,1%.
    Для сравнения, уровень безработицы в США и Японии составил в апреле, соответственно, 4,5% и 3,8%. >>> детальнее
    
    Единый рынок
    Единый рынок является наибольшим успехом ЕС, считает Комиссар Чарли МакКриви. Прошлым достижениям и перспективам развития единого рынка ЕС был посвящен доклад Чарли МакКриви, Европейского Комиссара по вопросам внутреннего рынка и сферы услуг, озвученный 30 мая в Никосии (Кипр).
    «На сегодняшний день мы можем сказать, что единый рынок является нашим наибольшим успехом», - отметил Европейский Комиссар. По оценкам МакКриви, «с 1992 года единый рынок ЕС создал 2,75 миллиона новых рабочих мест».
    Одним из наибольших преимуществ единого рынка ЕС является открытие границ государств-членов ЕС. На сегодняшний день граждане государства Европейского Союза могут жить, учиться и работать в другом государстве ЕС. По мнению Комиссара, для повышения конкурентоспособности европейской экономики в течение последующих лет единый рынок ЕС должет стать максимально децентрализированным и основанным на развитии экономических сетей и саморегуляции.
    В своем выступлении Комиссар вновь подчеркнул необходимость либерализации сетевых услуг (почты, энергетики, транспорта, телекоммуникаций и т.д.). В частности, по словам Комиссара, 1 января 2009 года станет датой окончательного упразднения льгот для доминантных игроков на рынках почтовых услуг государств-членов ЕС.
    В рамках единого рынка, основной этап формирования которого завершился в начале 1990-х годов, государства-члены ЕС пошли на упразднение тарифных и нетарифых барьеров, препятствующих свободному движению лиц, товаров, услуг и капитала на территории ЕС. Одним из последних событий в рамках усовершествования единого рынка стало принятие директивы о свободе движения услуг на территории ЕС (конец 2006 года).
    Осенью этого года Европейская Комиссия предложит пакет реформирования европейского единого рынка (Single Market Review). Основной задачей пакета станет обеспечение того, чтобы единый европейский рынок приносил конкретные результаты для граждан: повышение конкурентоспособности европейской экономики, темпов экономического роста и уровня занятости в ЕС. >>> детальнее
    
    Энергетика
    Борьба с изменениями климата: времени для действий остается мало, считает Комиссар Пибалгс. Ответам Европейского Союза на нынешние энергетические и экологические вызовы было посвящено выступление Андриса Пибалгса, Европейского Комиссара по энергетическим вопросам, озвученное в рамках министерской конференции «Энергетика в изменяющемся мире», состоявшейся 31 мая в Париже.
    По словам Комиссара, с 2007 по 2030 год мировой спрос на энергоресурсы увеличится более чем на 50%. «Мы все яснее понимаем, что без реальных и эффективных действий потребление энергии будет иметь грандиозное влияние на окружающую среду, экономику и наш стиль жизни», - подчеркнул Пибалгс.
    По мнению представителя Европейской Комиссии, времени для действий осталось очень мало. «Мы должны осознать, что в нашем распоряжении находится чрезвычайно узкое временнóе окно, в рамках которого мы можем попробовать разрешить эту проблему. Через десять лет будет слишком поздно», - убежден Комиссар.
    В своем выступлении Андрис Пибалгс напомнил, что Европейский Союз является мировым лидером в реформировании энергетической отрасли и борьбе с угрозой климатических изменений.
    В начале марта 2007 года Европейский Совет принял революционные шаги по реформированию европейского энергетического сектора. Согласно решению центрального межправительственного института ЕС, в 2020 году доля возобновляемых источников энергии (ветра, воды, солнца и биотоплива) в структуре энергетики ЕС должна составить 20%. Выбросы СО2 в атмосферу должны снизиться на 20% по сравнению с уровнем 1990 года. Также на 20% должен повыситься уровень энергоэффективности новых технологий.
    На сегодняшний день ЕС прилагает активные усилия по определению международных нормативно-правовых рамок, которые будут регулировать вопросы защиты окружающей среды после завершения срока действия норм Киотского протокола. Киотский протокол, налагающий на страны-участницы четкие ограничения уровня выбросов парниковых газов в атмосферу, определяет уровень ограничений лишь до 2012 года. >>> детальнее
    См. также: Андрис Пибалгс обсуждает проблемы энергетики и изменений климата со спикером Палаты представителей США Ненси Пелози
    
    Культура
    Европейский экономико-социальный комитет стал организатором литературных встреч. 29 мая Комитет объявил о проведении в июне ряда литературных встреч с писателями из разных стран ЕС.
    В рамках еженедельных встреч, которые состоятся в Брюсселе, молодые европейские писатели будут читать фрагменты из своих произведений. Для участия на сегодняшний день приглашены Томас Главинич (Австрия), Лайош Парти Надь (Венгрия), Кристен Торуп (Дания) и Бернардине Еваристо (Великобритания).
    Акции, организованные Европейским экономико-социальным комитетом, посвящены празднованию 50-летия Римских договоров. Они призваны подчеркнуть языковое и литературное разнообразие европейской культуры. >>> детальнее
    
    Другие новости
    Май 2007 года: в ЕС повышается показатель экономической активности. >>> детальнее
    Май 2007 года: в ЕС несколько понижается показатель бизнес-климата. >>> детальнее
    Выступление Хоакина Альмунии, Европейского Комиссара по экономическим и монетарным вопросам: «Адаптация европейского экономико-монетарного союза к требованиям ХХІ века». >>> детальнее
    Европейская Комиссия предлагает формат стратегического партнерства между ЕС и Бразилией. >>> детальнее
    Европейская Комиссия предлагает ряд мер по разрешению проблемы лишнего веса европейцев. >>> детальнее
    Состоялась встреча представителей Европейской Комиссии с редакторами ведущих европейских газет. >>> детальнее
    Заявление правительства государства-председателя ЕС относительно решения Совета безопасности ООН об учреждении специального трибунала по Ливану. >>> детальнее
    Состоялась встреча внешнеполитической «Тройки» ЕС с представителями правительства Японии. >>> детальнее
    Подготовка к к заседанию «Тройка ЕС» - Турция: обзор энергетического сотрудничества между Турцией и ЕС. >>> детальнее
    
    Веб-сайт недели
    Портал европейской молодежи
    http://europa.eu/youth/index.cfm?l_id=EN
    25 мая состоялся неформальный саммит европейской молодежи. Следующая неделя (3-10 июня) станет неделей европейской молодежи. На портале содержится информация о возможностях обучения, работы, волонтерства для европейских молодых людей, а также о путях защиты их прав.
    
    Анонсы событий
    3-10 июня: неделя европейской молодежи. >>> детальнее
    4 июня: саммит ЕС – Канада, Берлин. >>> детальнее
    4 июня: проведение конференции «По направлению к европейской политике развития городского транспорта».
    4 июня: заседание «Тройка ЕС» - Турция.
    5 июня: проведение конференции по вопросам энергетического сотрудничества между ЕС и Турцией.
    5 июня: саммит ЕС – Япония, Берлин. >>> детальнее
    18-19 июня: заседание Совета ЕС по общим вопросам и внешним отношениям (GAERC).
    21-22 июня: заседание Европейского Совета.
    Бюлетень "Європейський вісник" видається кожний тиждень й містить інформацію про події, які відбуваються у Представництві Європейської Комісії в Україні та у його відносинах з іншими країнами.
    Упорядник: Володимир Єрмоленко
    Шеф-редактор: Інна Підлуська
    Відповідальний за випуск: Андрій Кулаков
    Інформацію підготували МГО «Інтерньюз-Україна» та Фонд «Європа ХХІ» за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні
    

Публікація від 4 червня, 2007 р.

Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю