Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Правозахисні публікації наших колег


Руки скручено – їсти подано…

   
    Днями депутати – члени парламентського Комітету із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, більшістю голосів, складеної із регіоналів та комуніста, з міркувань в стилі: « а баба-яга проти…», відхилили законопроект, який я та депутати А. Аваков, В.Головко, Р.Забзалюк, В.Наливайченко подали за номером 2199, і який називається - «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу щодо примусового годування». І це у період, коли ми нібито розпочали «переможну ходу» до євроінтеграції!
    Чому це голосування комітету є не лише антиєвроінтеграційним, але і антилюдським? Та тому, що ніхто нас до Європи не пустить далі західного кордону із таким великим багажем людожерських відомчих підзаконних актів. Всупереч конституційним нормам і міжнародному праву, в нашій пенітенціарній системі все ще існує «Інструкція про умови утримання і порядок примусового годування в установах кримінально-виконавчої системи осіб, які відмовляються від уживання їжі». Згідно з нею, «якщо особа буде чинити опір під час примусового годування, до неї застосовуватимуться кайданчики», а молодші інспектори «вживатимуть заходів», аби утримати голодуючого в’язня в позиції, «яка необхідна для проведення цієї процедури». МОЖЕТЕ СОБІ УЯВИТИ ЦЮ «ПОЗИЦІЮ»? Ймовірність каліцтва людини, яка чинить опір примусовому годуванню, при багаторазовому повторенні цієї процедури – гарантована! При цьому іще у 2005 році в рішенні по справі «Невмержицький проти України», Європейський суд з прав людини констатував, що зміст зазначеної «Інструкції» порушує права засудженого та позбавляє його належного медичного лікування, а примусове годування засудженого визнано практикою тортур. Так, наприклад, коли адміністрація в’язниці на базі «Гуантанамо», де утримуються міжнародні терористи, вдалася до примусового годування в’язнів, які оголосили масове та тривале голодування, лікарі «Гуантанамо» попросили Пентагон, негайно переглянути подібні американські інструкції, що стосуються примусового годування. І протягом вже кількох днів, у США були прийняті рішення про передачу цієї проблеми у площину відносин «лікар – пацієнт», де годування відбувалося би у формі лікарської підтримки життєдіяльності організму засудженого та «лише у тій мірі, яка прийнятна для самого голодуючого».
    У нас же, як бачимо, партія «регіонів» та її сателіти – комуністи, міняти щось у цьому гідному сталінських та гітлерівських концтаборів документі, який покладає функції катування на медичних працівників – не збираються! Не зміг нічого довести регіоналам і присутній на засідання комітету, представник Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, який підтримав нашу позицію по забороні примусового годування засудженого, який заявив про відмову від прийняття їжі, та за висновками комісії лікарів не має психічного захворювання та усвідомлює свої дії!
    Але ж не дивлячись на це незабаром проект Закону № 2199, потрапить до сесійної зали українського парламенту, і я звертаюся до колег – депутатів аби вони неодмінно підтримали цей документ! Це нонсенс, коли за 22 роки незалежності в державі не була б правильно врегульована подібна процедура.
    Ну а результатом прийняття цього законопроекту стане скасування антиконституційних норм щодо примусового годування засуджених, які свідомо відмовились від їжі, що сприятиме гарантуванню конституційного права громадян, в тому числі й засуджених, щодо недопущення їх катування, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує людську гідність, поводження.
    
    
    
    

Публікація від 19 квітня, 2013 р.

Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю