Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 ПУБЛІКАЦІЇ -- Преса про проект Парламентський клуб НУО


РУПОР про Парламентський клуб НУО

   
    Свобода мирних зібрань та свобода асоціацій
    Правозахисні недержавні організації в парламенті, спілкування в рамках „Парламентського клубу для НУО”
    17 грудня в приміщенні будинку комітетів та комісій Верховної Ради України відбулося засідання „Парламентського клубу НУО” на тему: "Права людини – чи всі вони нам гарантовані" організоване Фундацією „Чинність закону” за участю запрошених представників правозахисних організацій та депутатів ВРУ.
    
    Поспілкуватися з правозахисниками прийшли народні депутати Павло Мовчан, Геннадій Удовенко, Іван Заєць та Володимир Бондаренко, які і „відпрацьовували” за всіх запрошених депутатів та депутатів-учасників Клубу (близько двадцяти).
    
    Геннадій Удовенко, Голова Комітету ВРУ з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин відмітив позитивну співправцю в сфері аналізу та роботи над законопроектами з Харківською Правозахисною групою (ХПГ), а саме панами Захаровим та Сухоруковим, а також з Міжнародною Амністію. Пан Геннадій відмітив, що читає матеріали ХПГ і навіть звертається до Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ, щодо порушень прав людини, які там описані. Також пан Геннадій відмітив, що українське законодавство з прав людини є задовільним, але це є певною мірою видимістю і існує критичний розрив між декларуванням прав та їх здійсненням. Також він зупинився окремо на законопроектах щодо реєстрації фізичних осіб і зазначив, що блага ініціатива врегулювання цього зі сторони держави не повинна обернутися надмірним бірократизмом та тотальним збором інформації з неконтрольованим доступом.
    
    Павло Мовчан, народний депутат та голова „Просвіти”, запропонував просвітянські потужності для реалізації масштабного правопросвітницького проекту.
    
    Іван Заєць зосередив свій виступ на політичних та екологічних правах, з жалем констатувавши, що НДО кинулися виробляти інтелектуальний продукт, а практично дерево посадити, джерело почистити немає кому.
    
    Пан Володимир Бондаренко, Президент клубу, також загадав політичні права громадян та нерівність прав громадян України в процесі приватизації, а також підняв тему нерівності водіїв: наявність спецномерів ІІ, НН тощо.
    
    Взагалі тема рівності всіх перед законом звучала часто у виступах та ремарках багатьох доповідачів.
    
    Представники правозахисних організацій з усієї Украіни (повний список організацій-учасниць можна знайти на сайті Фундації „Чинність закону” www.rol.org.ua) мали змогу обговорити та висловити свої пропозиції щодо наступних тем:
    
    • Доступ правозахисних громадських організацій до процесів прийняття рішень в державі
    • Проблеми взаємозв’язку між громадянами та групами, які представленими відповідними громадськими організаціями та законодавчим процесом
    • Засоби впливу громадських організацій правозахисного сектору на процеси прийняття рішень в органах місцевої влади
    • Методи та форми відстоювання громадських прав та свобод правозахисними організаціями в Україні
    • Дотримання Україною міжнародних зобов’язань щодо прав людини. Європейська конвенція з прав людини.
    • Засади правопроствітництва та громадянська освіта в Україні.
    • Проблема катувань
    
    Подекуди дискусії ставали досить жвавими і продовжилися навіть після закінчення обговорення біля гардеробу :-) . Серед питань, які викликали найбільш гарячі дискусії: соціальні права, фінансування діяльності НДО, правовий нігілізм (найбільший збудник дискусій) .
    
    Організатори зібрали пропозиції присутніх правозахисників та обіцяли передати їх на розгляд відповідних Комітетів ВРУ і оприлюднити в окремому бюлетні.
    
    Наступне потенційно цікаве засідання „Парламенстького клубу НУО” буде присвячене національним меншинам в Україні.
    
    Ярослав Гордієвич,
    Секретаріат РУПОРа
    

Публікація від 4 січня, 2004 р.

Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю