Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Європейський суд винесе ще два рішення щодо України на наступному тижні

12 листопада, 2004 р.

    *** Європейський суд з прав людини у Страсбурзі 9 листопада оприлюднить свої рішення по двом справам проти України: Бакай та інші проти України (заява № 67647/01) та Світлана Науменко проти України (заява № 41984/98). Обидві справи стосуються порушення права на справедливий процес.
    
    У справі Бакай та інші проти України заявниками є Ольга Сергіївна Бакай, Світлана Павлівна Лещова, Любов Миколаївна Ємець, Ярослава Івінівна Волошина Тамара Семенівна Семак та Наталя Леонідівна Литвиненко, які проживають в місті Берислав (Херсонська область).
    
    Вони скаржаться на те, що українська влада не виконує рішення суду від 13 травня 1998 року, що набуло чинності, і яким їм присуджено виплатити надбавки до зарплати. Оскільки після подачі заяви до Європейського суду рішення суду було виконано, то вони також скаржаться, що виконання рішення здійснювалося у нерозумні строки (з 13 травня 1998 року по 31 липня 2003 року), а суми так і не були виплачені повністю. При цьому вони посилаються на порушення статті 6.1 (право на справедливий суд) та статті 13 (право на ефективні національні засоби захисту) Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод.
    
    У другій справі заявником є Світлана Борисівна Науменко, яка проживає в Одесі. Вона скаржиться щодо тривалості та справедливості судового процесу стосовно її права отримувати соціальну допомогу та пенсію, як учасника ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. При цьому вона посилається на порушення статті 6.1 (право на справедливий процес) та статті 1 Протоколу № 1 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод.
    
    Також Європейський суд, як вже стало традицією, розгляне 10 справ проти Італії щодо тривалості нерозумності тривалості судового розгляду, як найзліснішого порушника цього права в Європі, а також 10 справ щодо Туреччини щодо порушення права на справедливий процес та низку інших фундаментальних прав людини.
    
    Джерело: РУПОР


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю