Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


СТУДЕНТСЬКІ ЛІДЕРИ ЛУГАНЩИНИ ВЧАТЬСЯ ЗАХИЩАТИ СВОЇ ПРАВА

23 листопада, 2004 р.

    *** Луганськ, 12-14 листопада 2004 року. Східноукраїнський центр громадських ініціатив “Тотальна акція на підтримку прав людини та демократії” для 25 лідерів студентських громад п’яти провідних вищих навчальних закладів Луганська проводив першу триденну сесію навчально-методичного курсу “Школа громадського лідерства”.
    
    Навчальний курс є частиною проекту “Старт для розвитку студентських громад”, який реалізується в рамках програми “Матра/КАП” Посольства Королівства Нідерландів.
    
    Навчальна програма першої сесії курсу відбувалася за допомогою інтерактивних методик, у формі лекцій, зустрічей з представниками органів влади. До проведення занять було залучено науковців, діячів громадського руху, представників відділу вищих учбових закладів Головного управління освіти Луганської облдержадміністрації, Управління МВС України в Луганській області.
    
    Під час занять учасники розглянули питання правозахисту у студентському середовищі, державного устрою в Україні, функцій та ролі державних органів влади у вирішенні студентських проблем, загальних положень адміністративного, цивільного та кримінального процесів. Завдяки організованим зустрічам з діячами громадського руху студентські лідери мали можливість ознайомитися з прикладами судових процесів проти вищих навчальних закладів, практикою використання міжнародних механізмів захисту прав людини громадянами України. Практичні заняття допомогли учасникам більш детально розібратися з такими питаннями, як: “Права людини та громадянина в Конституції України”, “Гілки влади”, “Використання механізмів цивільного, адміністративного та кримінального процесів щодо захисту прав студентів” тощо.
    
    Частиною навчальної програми також став перегляд фільму Гельсінського фонду прав людини “Кожний має право (Жити. На приватне життя. Говорити. Володіти. Протестувати)”.
    
    Після закінчення курсу “Школа громадського лідерства” учасникам буде запропоновано взяти участь у конкурсі міні-грантів (однією з частин курсу є “Проектний менеджмент”).
    
    Оксана Гоптарєва
    СЦГІ “Тотальна акція на підтримку прав людини та демократії”
    Тел.: (0642) 574 261
    Електронна пошта: eucci@ukrpost.net, eucci@ссi.lg.ua
    Інтернет-сайт: http://totalaction.iatp.org.ua
    
    Джерело: бюлетень ГУРТу


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю