Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Заява Харківської правозахисної групи з приводу політичних подій

24 листопада, 2004 р.

    *** З огляду на розвиток політичної ситуації в Україні Харківська правозахисна група (ХПГ) вважає за потрібне заявити таке:
    Ми володіємо достовірною інформацію про безпрецедентно високу кількість порушень виборчого законодавства в Харківському регіоні під час другого туру виборів Президента України. Детальний перелік та аналіз цих порушень будуть подані нами у відповідності до Закону пізніше. Проте вже тепер ми констатуємо, що практично всі вони були здійснені представниками кандидата від влади.
    Порушення виборчого законодавства носили відверто цинічний, неприхований характер. Вони супроводжувались тиском на членів виборчих комісій, незалежних спостерігачів, представників преси та телебачення. Ці порушення ми не можемо вважати випадковими або частковими. Склалося враження, що всі вони були передбачені заздалегідь, як частина стратегічного плану влади на здійснення масової фальсифікації результатів виборів Президента України, фактичний конституційний переворот.
    Ми вважаємо, що на другому турі виборів були використані технології, які безумовно становлять склад злочину, безпосередньо підпадають під дію Карного кодексу України. Ці порушення жодним чином не узгоджуються з міжнародним законодавством, європейськими стандартами демократії, висловленими в таких документах як Європейська конвенція захисту прав людини та основних свобод 1950 року, Документ Копенгагенської наради Конференції з питань людського виміру НБСЄ 1990 року, Паризькій хартії для нової Європи 1990 року тощо.
    На підставі всього вищезазначеного ми ще раз наголошуємо, що в Україні „права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави” (стаття 3 Конституції України).
    Ми ще раз нагадуємо, що у відповідності до Конституції України „носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ”, який „здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування” (стаття 5).
    В цей визначний для долі України політичний момент ми нагадуємо, що інститут демократичного повстання є елементом світової конституційної культури.
    Демократичне повстання прямо передбачено у статті 20 Конституції Німеччини 1949 року, яка закріплює право німецьких громадян здійснювати спротив будь-кому, хто насмілиться посягнути на їх демократичний лад, якщо інші засоби не можуть бути використані.
    В статті 23 Конституції Чехії 1992 року говориться, що громадяни мають право на спротив посяганням на демократичні принципи прав людини та основних свобод, якщо діяльність конституційних органів або активне використання правових норм стане в країні неможливим.
    Про легітимність демократичного повстання з метою захисту своїх прав і свобод говориться у статті 120 Конституції Греції 1975 року, статті 32 Конституції Словаків 1991 року, статті 54 Конституції Естонії 1992 року, статті 3 Конституції Литви 1992 року тощо.
    Харківська правозахисна група ще раз нагадує, що найвищою цінністю конституціоналізму й правової держави є політична свобода народу. Свобода народного волевиявлення становить також зміст Конституції України 1996 року.
    Ми заявляємо про свою повну підтримку українським громадянам на майдані незалежності в Києві.
    Ми сподіваємося на розум і мудрість українського парламенту – Верховної Ради України.
    Ми сподіваємося на адекватну реакцію на події гаранта Конституції України – Президента України.
    
    23 листопада 2004 р.
    
    Харківська правозахисна група.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю