Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


КУРСИ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ

26 листопада, 2004 р.

    ***
    Асоціація з навчання в галузі прав людини (Human Rights Education Associates – HREA) є міжнародною неурядовою організацією, що підтримує навчання в галузі захисту прав людини, розробку учбових матеріалів та програм, а також створення громадських об’єднань шляхом застосуванням технологій он-лайн.
    
    HREA займається питаннями якісної освіти та навчання задля сприяння розумінню і правильному ставленню до дій, спрямованих на захист прав людини, а також на розвиток мирних, вільних та справедливих суспільств у всьому світі.
    
    HREA запрошує взяти участь у дистанційних навчальних курсах “Захист прав людини”, “Система ООН із захисту прав людини” та “Написання проектів і менеджмент НУО”, які відбуватимуться у період лютий-травень 2005 року.
    
    Курс дистанційного навчання HREA 2E05
    Захист прав людини
    21 лютого - 15 травня 2005 року
    Інструктор: др. Valerie Miller
    
    Цей курс дистанційного навчання забезпечує борців за права людини спектром перевірених часом методів захисту людських прав і важливих концепцій задля покращення їхньої роботи. Курс спирається на теоретичні основи і важливі проблеми захисту прав людини, елементи планування і стратегій дій.
    
    Курс включає приблизно 60 годин читання, групової роботи в мережі, співпраці із студентами та інструкторами, завданнями. Триватиме курс 12-тижнів, починаючи з 21 лютого 2005 року. Е-mail буде основним засобом спілкування, однак учасникам потрібно буде періодично користуватися Інтернетом (частково матеріали будуть розповсюджуватись на компакт-дисках). Курс базується на активній участі, вивченні. Важливо, що групи формуватимуться за рівнем знань. Учасникам потрібно буде читати запропоновані тексти, виконувати поточні та заключні завдання, брати участь у груповому обговоренні. Основним підручником курсу буде “Нова комбінація влади, людей та політики: путівник дій для захисту прав та громадської активності” (World Neighbors, 2002), автори - Lisa VeneKlaasen та Valerie Miller.
    
    Максимальна кількість учасників - 25. Також можна стати вільним слухачем курсу. Студенти, які успішно закінчать курс, отримають сертифікат учасника.
    
    Детальнішу інформацію та анкети учасників можна отримати на Інтернет-сайті http://www.hrea.org/courses/2E.html.
    
    HREA Distance Learning Course 10E05
    Система ООН із захисту прав людини
    23 лютого - 18 травня 2005 року
    Інструктор: др. Gerd Oberleitner
    
    Цей курс стане першим курсом дистанційного навчання в режимі реального часу щодо системи захисту прав людини Об’єднаних Націй. Курс буде проводитись одночасно із 61 сесією Комітету в березні-квітні 2005 року. Активно працюючи з Інтернет-сайтом Комітету (містить законодавчі документи, прес-релізи, аудіо та відеофайли сесій, щоденно поновлюється), учасники курсу зможуть більше дізнатися про діяльність ООН із захисту прав людини, як вона представляє себе світові: в режимі реального часу, з безпосереднім доступом до реальних матеріалів, у прямому ефірі і без купюр, і з усіма різкими драматичними поворотами сесії Комітету. Курс ознайомить студентів із справжнім механізмом захисту прав людини і дозволить їм зазирнути у світ дипломатії найвищого рівня. Досвідчені інструктори ознайомлять учасників із сесією Комітету, щоб забезпечити найвищий рівень знань.
    
    Курс забезпечить коротке ознайомлення із системою ООН з прав людини, найважливішими правовими стандартами та механізмами нагляду, базованими на статуті та угодах системи захисту прав людини, ролі Комітету з прав людини, Підкомітету із захисту та просування прав людини, ECOSOC, Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки. Особлива увага надаватиметься історії, мандатам і структурі Комітету, їх легальній і політичній характеристиці, ролі офісу Верховного Комісару ООН з прав людини. Це дозволить студентам слідкувати за дискусіями у Комітеті та зрозуміти події, що розгортаються. Відповідні навчальні матеріали передаватимуться мережею.
    
    Упродовж шести тижнів сесії учасникам буде запропоновано слідкувати за зборами Комітету; зосереджувати увагу на певних темах, проблемах; читати відповідні матеріали, як тільки вони надходять на Інтернет-сайт і як рекомендуються асистентами курсу (прес-релізи, повідомлення спеціального доповідача, резолюції, твердження посадових осіб тощо), аналізу виступів учасників та посередників на сесії; оцінювати процедуру голосування, формувати власну думку щодо роботи Комітету. Курс розрахований на забезпечення учасників необхідними навичками для детального розуміння того, як органи захисту прав функціонують в якості законодавчих інститутів, для дискусій та роздумів, діяльності із захисту різних країн. Учасники дізнаються як закон, політика і дипломатія об’єднуються і взаємодіють на полі боротьби за права людини.
    
    Максимальна кількість учасників - 25. Також можна бути вільним слухачем курсу. Студенти, які успішно закінчать курс, отримають сертифікат учасника.
    
    Детальнішу інформацію та анкети учасників можна отримати на Інтернет-сайті http://www.hrea.org/courses/10E.html.
    
    HREA Distance Learning Course 6E05
    Написання проектів та менеджмент НУО
    7 березня - 29 травня 2005 року
    Інструктор: Felisa Tibbitts
    
    Цей курс знайомить з основними елементами розробки проекту і управління ним. Курс передбачений для персоналу неурядових організацій, які відповідають за розробку і виконання проектів, але мають невеликий досвід. Учасникам допомагатимуть у розробці плану проекту, який може бути поданий на розгляд вищому керівництву чи фінансовому агентству.
    
    Курс включає приблизно 60 годин читання, групової праці в мережі, співпраці із студентами та інструкторами, завданнями, пропонується на 12-тижневий період, починаючи з 7 березня 2005 року. Е-mail буде основним засобом спілкування, однак учасникам потрібно буде періодично користуватися Інтернетом (частково матеріали будуть розповсюджуватись на компакт-дисках). Курс базується на активній участі та вивченні. Важливо, що групи формуватимуться за рівнем знань. Учасникам необхідно буде читати запропоновані тексти, виконувати поточні та підсумкові завдання, брати участь у груповому обговоренні.
    
    Максимальна кількість учасників - 25. Також можна бути вільним слухачем курсу. Студенти, які успішно закінчать курс, отримають сертифікат учасника.
    
    Детальнішу інформацію та анкети учасників можна отримати на Інтернет-сайті http://www.hrea.org/courses/6E.html.
    
    Остання дата реєстрації – 15 грудня 2004 року.
    
    Контакти:
    Diana Hughes
    Distance Learning Programme, HREA
    Інтернет-сайт: http://www.hrea.org
    
    Переклад з англійської Лідії Оболонської
    Ресурсний центр “Гурт”


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати