26 грудня 2004 року о 8.00 в на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини розпочне роботу інформаційний центр
24 грудня, 2004 р.
*** Він працюватиме до 6 ранку 27 грудня 2004 року. Діяльність центру відбуватиметься в рамках моніторингу дотримання прав людини під час виборів Президента України в ході реалізації проекту „Активний захист виборчих прав 2004” за фінансової підтримки Дирекції з питань розвитку та співробітництва Швейцарії.
Інформаційний центр працюватиме у форматі гарячої лінії по розповсюдженню інформації щодо дотримання прав людини та основних свобод під час голосування та підрахунку голосів на виборах Президента України на території Чернігівської області.
Розповсюдження інформації відбуватиметься наступним чином:
через телефонну лінію (телефон інформаційного центру (0462) 165-381 та (067) 460-19-62;
через мережу Інтернет на сайті www.elections.cn.ua;
через розповсюдження серед ЗМІ прес-релізів центру орієнтовно о 11.00, 15.00, 19.00, 23.00 та 06.00.
Інформація до центру потраплятиме від громадських організацій, політичних партій, штабів кандидатів, журналістів, членів виборчих комісій, спостерігачів, власних активістів, що виїжджатимуть на виборчі дільниці, як у місті Чернігові, так і області.
Також в рамках роботи проекту "Правовий громадський моніторинг виборчої президентської кампанії на Сході і Півдні України та захист прав виборців в період переголосування", який адмініструється Харківською правозахисною групою за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”, буде працюватиме 5 мобільних груп. До складу мобільних груп будуть входити юрист, журналіст, водій з машиною. Напередодні підготовлені зразки бланків скарг у випадках типових порушень, а також передбачено запрошення адвокатів для складання скарг і представництва в судах. Під час голосування 26 грудня, а також під час підрахунку голосів, мобільні групи будуть проводити відеоспостереження та моніторинг, який буде відбуватись за наступним алгоритмом: мобільні групи будуть виїжджати на дільниці за сигналом про порушення з дільниць. Журналіст буде проводити відеозйомку, юрист складати акт про порушення і вся необхідна інформація буде передана для подання скарги адвокату, який чергуватиме в районному суді. Адвокат буде подавати скарги до суду або, у разі необхідності, до прокуратури. Після преведення моніторингу всі відзняті матеріали будуть передані до організації “Чинність закону” (Київ) для монтажу фільму про порушення під час голосування, проведення судових процесів по розгляду поданих скарг в місцеві суди, а також оскарження в апеляційні суди тощо. 28 грудня о 13.00 в м.Києві відбудеться прес-конференція за результатами моніторингу по всіх регіонах реалізації проекту.
Більш детальну інформацію про проект „Активний захист виборчих прав 2004” можна отримати на сайті www.elections.cn.ua, який крім іншого є джерелом інформації щодо дотримання на території Чернігівської області прав людини, пов’язаних з виборчим процесом.
|