Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Наприкінці минулого року, на першому засіданні Громадської Ради при державному департаменті України з питань виконання покарань, нашу організацію було обрано до складу Громадської ради при цьому органі.

4 січня, 2005 р.

    *** Якось непомітно за революційних подій у столиці відбулася ця найважливіша подія у житті українських ув"язнених. Адже відтепер при Департаменті виконання покарань існуватиме орган громадського контролю, а це безперечно полегшить життя людей за гратами, допоможе їхньому поверненню до суспільства. Державний департамент з питань виконання покарань, став першим із держорганів, хто створив цю раду, і це зрозуміло, адже без допомоги громадськості та церкви цьому відомству просто не обійтись. У КОНЦЕПЦІЇ
    "СОЦІАЛЬНОГО ПАРТНЕРСТВА ГРОМАДСЬКИХ
    ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ОРГАНІВ І УСТАНОВ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ" зокрема сказано, що "кримінальне покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів, як засудженими, так і іншими особами. Досягнення мети виправлення і ресоціалізації засуджених відповідає моральним і духовним інтересам суспільства, що обумовлює необхідність активної участі організацій громадськості у процесі відновлення засуджених у соціальному статусі повноправного члена суспільства, поверненні їх до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя у суспільстві.
    Вітчизняна історія має багатий досвід діяльності різних громадських інституцій, що добровільно здійснювали функції піклування про тих членів суспільства, які перебувають у місцях позбавлення волі. У діяльності сучасної кримінально-виконавчої системи участь громадськості також відіграє важливу роль.
    Співробітництво громадських організацій з органами і установами виконання покарань базується на нормах чинного законодавства України, насамперед Законів України "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" та „Про об'єднання громадян", Кримінально-виконавчого кодексу України.
    Організація здійснення громадського контролю за дотриманням прав засуджених під час виконання кримінальних покарань в органах і установах Державного департаменту України виконання покарань відповідно до статті 25 Кримінально-виконавчого кодексу України покладається на спостережні комісії, що утворюються виконавчими комітетами міських рад, місцевими держадміністраціями.
    Стаття 149 Кримінально-виконавчого кодексу України передбачає створення піклувальної ради при виховній колонії для надання допомоги адміністрації виховної колонії в організації навчально-виховного процесу і зміцненні матеріально-технічної бази колонії, вирішення питань соціального захисту засуджених, трудового і побутового влаштування осіб, які звільняються.
    Кримінально-виконавчий кодекс України визначає громадський вплив на засуджених одним з основних засобів їх виправлення і ресоціалізації. Відповідно до цього об'єднання громадян, релігійні та благодійні організації, окремі особи можуть брати участь у процесі виправлення і ресоціалізації засуджених, проведенні соціально-виховної роботи з ними, надавати допомогу органам і установам виконання покарань у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України."
    Отже ми пропонуємо до уваги наших відвідувачів персональний склад ГР при Державному департаменті України з питань виконання покарань.
    
    АБАРІНОВ Олександр Олексійович
    
    член Міжнародної асоціації макаренкознавців
    
    АВГУСТИН (Маркевич Адам Іванович)
    Архієпископ Львівський і Галицький, голова Синодального відділу Української Православної Церкви по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України, голова Всеукраїнської Міжконфесійної Християнської Місії „Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі"
    
    ГЛУЗМАН Семен Фишелевич
    виконавчий секретар Асоціації психіатрів України, директор Українсько-американського бюро захисту прав люди, директор Міжнародного центру реабілітації жертв війни та тоталітарних режимів
    
    ГРАБАР
    Сергій Володимирович
    член Спілки журналістів України, перший заступник головного редактора часопису "Пам'ять століть'', член редколегії журналу "Соти", письменник, заступник генерального директора Державної туристичної адміністрації України
    
    ЗУБАНЬ
    Олександр
    Миколайович
    заступник головного редактора газети „Закон і обов'язок"
    
    МАКСИМОВА Нахалія Юріївна
    Голова Координаційної ради Комітету сприяння захисту прав дитини, доктор психологічних наук
    
    НІКІТІНА Тетяна Василівна
    Голова Центрального комітету професійної спілки працівників державних установ України
    
    СИНЬОВ Віктор Миколайович (заступник Голови)
    директор Інституту корекційної педагогіки і
    психології Національного педагогічного
    університету ім. М.Драгоманова,
    доктор педагогічних наук, професор,
    дійсний член Академії педагогічних наук України,
    член Спілки юристів України
    
    СЕРДЮК Віктор Григорович
    директор Медичного інформаційно-аналітичного центру „Вектор"
    
    СПОРНИКОВ Олег Олександрович
    директор проектів Фундації соціально-правового захисту населення „Чинність закону"
    
    СУХОРУКОВ Андрій Олександрович
    Віце-Президент Міжнародного товариства прав людини - Українська секція
    
    Табачник Ян Петрович
    Президент Міжнародної громадської організації „Міжнародний творчий центр Яна Табачника", народний артист України
    
    ТЕРЕХОВ Віктор Іванович
    Президент Українського фонду сприяння пенітенціарним реформам ім. Джона Товарда, доктор економічних наук, професор
    
    ТОНКОНІГ Віталій Опанасович (Голова)
    Віце-президент Всеукраїнського фонду ветеранів Міністерства внутрішніх справ України
    
    ПАВЛОВА Євгенія Борисівна
    Голова Фундації „Захист прав дітей
    
    ПОНОМАРЬОВ Володимир Олександрович
    Член усеукраїнського фонду ветеранів
    Міністерства внутрішніх справ України
    
    ЯБЛОНСЬКА Тетяна Семенівна
    юрист Українсько-Американського Бюро захисту прав людини


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати