Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Мін‘юст пропонує публічно обговорити законопроект, що дозволить виконати сотні тисяч „безнадійних” судових рішень щодо стягнення з підприємств-боржників боргів по зарплатах та аліментах

14 січня, 2005 р.

    Міністерство юстиції України пропонує до публічного обговорення проект закону, який, у разі ухвалення, скасує норми чинного законодавства, що на сьогодні не дозволяють виконати в Україні щонайменше сотні тисяч судових рішень щодо примусового стягнення з підприємств-боржників боргів по зарплатах, аліментах, шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, авторських винагород тощо.
    
    Як зазначив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, законопроект вносить зміни до чинних законів „Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом" та „Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" та покликаний розв'язати законодавчо закріплену, а тому систематичну та на сьогодні безнадійну проблему невиконання підприємствами-боржниками рішень національних судів, винесених на користь громадян, щодо стягнення зарплатних та інших боргів.
    
    Запропоновані зміни, повідомив Міністр, покликані також узгодити законодавство України з Європейською Конвенцією про захист прав і основних свобод людини у сфері забезпечення права громадян на отримання в розумний строк коштів, належних їм за рішеннями судів. Олександр Лавринович наголосив, що на сьогодні ця категорія скарг від громадян України до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі є найпоширенішою. У переважній більшості таких скарг на тривалість виконання судового рішення підприємством-боржником – а це від 2 до 6 і навіть більше років – вплинули саме процедури, передбачені законами „Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом" та „Про введення мораторію на примусову реалізацію майна".
    
    Міністр зазначив, що запропонований проект закону є регуляторним актом, тобто таким, що встановлює, змінює чи скасовує норми права у сфері господарських відносин. А тому, відповідно до Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" повинен бути винесений на публічне обговорення для надання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб для запобігання ухваленню економічно неефективних законів.
    
    Законопроект виставлений в Інтернеті на сайті Міністерства юстиції України (www.minjust.gov.ua). Пропозиції та зауваження до проекту прийматимуться до 24 січня 2005 року за електронною адресою burogor@minjust.gov.ua.
    
    Прес-служба Міністерства юстиції України
    Tел. 229-88-70
    E-mail: press@minjust.gov.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю