Заява Міжнародного Фонду "Відродження"
16 січня, 2005 р.
*** Міжнародний фонд "Відродження" оголосив про свій намір всебічно підтримати розвиток Громадського телебачення і суспільного мовлення в цілому, що стане запорукою формування відкритого та демократичного суспільства в Україні.
У заяві Фонду зокрема говориться:
Одним з головних пріоритетів Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ) є залучення незалежних громадських організацій та експертів до участі у виробленні державної політики. Насамперед, це стосується сфери засобів масової інформації.
Впродовж останніх років Фонд започаткував і підтримав чимало ініціатив, що посилюють громадський вплив на медіа-політику, а також забезпечують доступ громадян до неупередженої інформації. Діяльність Громадської ради з питань свободи слова та інформації, Парламентські слухання “Суспільство, ЗМІ, влада: свобода слова і цензура в Україні” 2002 року, становлення Незалежної медіа-профспілки, програми Громадського радіо, розвиток якісних інтернет-сайтів, активний правозахист журналістів, допомога виникненню чесної і професійної журналістики - саме ці ініціативи, з огляду на останні бурхливі зміни в суспільстві, сприяли виникненню потреби створити незалежне суспільне мовлення - Громадське телебачення й радіо.
Тому МФВ оголошує про свій намір всебічно підтримати розвиток Громадського телебачення як запоруки формування відкритого, демократичного суспільства в Україні. Фонд також переконаний, що до здійснення цієї мети приєднаються й інші донори.
Принципова позиція МФВ полягає у тому, що Фонд сприятиме ініціативам, котрі передбачають створення суспільного мовлення загалом і Громадського телебачення зокрема як максимально відкритого публічного проекту.
МФВ готовий підтримати колегіальні дії щодо формування відповідних громадських інституцій. Приміром, широкої коаліції громадських організацій, ініціативного комітету, проведення відповідних громадських і парламентських слухань, створення легітимної Ради (скажімо, Наглядової Ради) Громадського телебачення, що на конкурсних засадах найматиме виконавців-менеджерів.
Оскільки МФВ розуміє, що без відповідних рішень як законодавчої, так і виконавчої гілок влади такий проект неможливий, Фонд сприяти всебічному залученню зацікавленої громадськості та незалежних експертів до участі у виробленні довершених проектів відповідної законодавчої бази Громадського телебачення (а також Громадського радіо) в Україні.
Створення в країні відкритого суспільного мовлення має стати однією з надійних гарантій остаточного припинення практики закритого прийняття суспільно значущих рішень державною владою.
Голова Правління Міжнародного фонду “Відродження” Григорій Немиря
Виконавчий Директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький
|