Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Заява Міжнародного Фонду "Відродження"

16 січня, 2005 р.

    *** Міжнародний фонд "Відродження" оголосив про свій намір всебічно підтримати розвиток Громадського телебачення і суспільного мовлення в цілому, що стане запорукою формування відкритого та демократичного суспільства в Україні.
    
    У заяві Фонду зокрема говориться:
    
    Одним з головних пріоритетів Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ) є залучення незалежних громадських організацій та експертів до участі у виробленні державної політики. Насамперед, це стосується сфери засобів масової інформації.
    
    Впродовж останніх років Фонд започаткував і підтримав чимало ініціатив, що посилюють громадський вплив на медіа-політику, а також забезпечують доступ громадян до неупередженої інформації. Діяльність Громадської ради з питань свободи слова та інформації, Парламентські слухання “Суспільство, ЗМІ, влада: свобода слова і цензура в Україні” 2002 року, становлення Незалежної медіа-профспілки, програми Громадського радіо, розвиток якісних інтернет-сайтів, активний правозахист журналістів, допомога виникненню чесної і професійної журналістики - саме ці ініціативи, з огляду на останні бурхливі зміни в суспільстві, сприяли виникненню потреби створити незалежне суспільне мовлення - Громадське телебачення й радіо.
    
    Тому МФВ оголошує про свій намір всебічно підтримати розвиток Громадського телебачення як запоруки формування відкритого, демократичного суспільства в Україні. Фонд також переконаний, що до здійснення цієї мети приєднаються й інші донори.
    
    Принципова позиція МФВ полягає у тому, що Фонд сприятиме ініціативам, котрі передбачають створення суспільного мовлення загалом і Громадського телебачення зокрема як максимально відкритого публічного проекту.
    
    МФВ готовий підтримати колегіальні дії щодо формування відповідних громадських інституцій. Приміром, широкої коаліції громадських організацій, ініціативного комітету, проведення відповідних громадських і парламентських слухань, створення легітимної Ради (скажімо, Наглядової Ради) Громадського телебачення, що на конкурсних засадах найматиме виконавців-менеджерів.
    
    Оскільки МФВ розуміє, що без відповідних рішень як законодавчої, так і виконавчої гілок влади такий проект неможливий, Фонд сприяти всебічному залученню зацікавленої громадськості та незалежних експертів до участі у виробленні довершених проектів відповідної законодавчої бази Громадського телебачення (а також Громадського радіо) в Україні.
    
    Створення в країні відкритого суспільного мовлення має стати однією з надійних гарантій остаточного припинення практики закритого прийняття суспільно значущих рішень державною владою.
    
    Голова Правління Міжнародного фонду “Відродження” Григорій Немиря
    Виконавчий Директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати