17 січня відомий економіст Джеффрі Сакс вручив Генеральному секретареві ООН нову доповідь, що містить конкретні рекомендації, спрямовані на досягнення Цілей в галузі розвитку
18 січня, 2005 р.
*** Доповідь буде основою для обговорення на ювілейній 60 сесії Генеральної Асамблеї. Головний висновок доповіді зводиться до того, що перемогти голод, бідність і врятувати дітей від смертельних захворювань можна лише подвоївши фінансування розвитку.
Доповідь, що називається "Внесок у розвиток: Практичні кроки, спрямовані на досягнення Цілей тисячоліття" була підготовлена групою з 265 учених з різних країн і різних сфер діяльності.
Як відомо, у 2000 році члени ООН сформулювали 8 цілей, що повинні бути досягнуті до 2015 року. Серед них - зобов'язання наполовину скоротити число голодуючих і на 75% - смертність серед дітей у віці до п'яти років.
У документі аналізується досягнуте в країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою і проблеми, що стоять на цьому шляху. Автори доповіді пропонують практичні шляхи досягнення Цілей тисячоліття. У їхньому числі - заходи , що не вимагають великих витрат, але можуть дати великірезультати. На думку експертів, для досягнення Цілей тисячоліття потрібно щоб протягом найближчих 10 років розвинуті країни подвоїли допомогу державам, що розвиваються. Вони вважають, що прийшов час переглянути схвалену в 1969 і знову підтверджену в 2002 році неформальну шкалу внесків на розвиток, відповідно до якої 22 найббагатші країни повинні виділяти бідним країнам допомогу в розмірі 0.7% від свого валового національного продукту.
У доповіді мова йде і про необхідність ліквідації перешкод на шляху доступу продукції бідних країн на світові ринки. Серед іншого пропонується зміцнювати потенціал бідних країн у сфері науки і вищої освіти.
Виступаючи на прес-конференції, присвяченій презентації доповіді, Генеральний секретар ООН Кофі Аннан назвав її "великим інтелектуальним досягненням". Він виразив надію, що доповідь послужить основою для
безпечного світу і буде сприяти на самміті Генасамблеї важливих рішень.
Джерело : www.civicua.org
|