Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Завтра - 2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

1 лютого, 2005 р.

    *** Сполучені Штати закликали новий уряд України приєднатись до зусиль Америки і поглибити свої зобов’язання щодо збереження водно-болотних угідь в Україні та їхньої біологічної різноманітності.
    
    2 лютого країни від Південної Америки до Близького Сходу святкуватимуть Всесвітній день водно-болотних угідь – щорічне свято, яке підкреслює цінність цих угідь для екологічного здоров’я світу та зусиль, спрямованих на збереження цих важливих ареалів. Цей день відзначає річницю прийняття Конвенції про охорону водно-болотних угідь, підписану 2 лютого 1971 року у місті Рамсар, Іран.
    
    Цьогорічна святкова тематика – «Величезне різноманіття водно-болотних угідь: як його зберегти» – відображає біологічне і культурне розмаїття водно-болотних угідь та їхню важливу роль у фізичному й емоційному стані людини.
    
    В Україні зареєстровано 33 водно-болотні угіддя, що підпадають під Рамсарську конвенцію, тому Україна відіграє важливу роль у захисті європейської екологічної спадщини.
    
    Водно-болотні угіддя є джерелом води і харчів, місцем для відпочинку, засобом транспортування, а подекуди мають місцеву релігійну та культурну цінність. Незважаючи на важливе значення водно-болотних угідь, їхня територія зменшується у всьому світі. Не оминув цей процес і Сполучені Штати.
    
    У 1987 році США приєдналися до Рамсарської конвенції – міжнародної угоди, мета якої – зупинити втрату водно-болотних угідь і зберегти існуючі угіддя. 114 країни-учасниці, що підписали конвенцію, визначили 1404 водно-болотних угідь із загальною площею понад 300 мільйонів акрів, які були внесені до Рамсарського переліку водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення.
    
    Нещодавно, у День Землі-2004, Президент Буш оголосив про динамічну міжнародну ініціативу переходу від політики збереження до політики збільшення водно-болотних угідь у США. Мета, поставлена Президентом, – створити, покращити й захистити щонайменше 3 мільйони акрів водно-болотних угідь протягом наступних п’яти років, щоб збільшити їхню загальну площу та якість.
    
    Минулого місяця США визначили три нових об’єкти для Рамсарського списку: Національна дослідницька резервація дельти річки Тіхуана в окрузі Сан Дієго, штат Каліфорнія, площею 2500 акрів; екологічна лугова територія на заході округу Мерсед, штат Каліфорнія, площею 160 000 акрів; та комплекс Кававнуї та Хамакуа Марш на північно-східному березі острова Оаху, Гаваї, площею 1000 акрів. Це збільшує загальну кількість водно-болотних угідь на території США, внесених до Рамсарського списку, до 22-х, із загальною площею у 3,2 мільйона акрів.
    
    Джерело : www.civicua.org


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати