Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Інформація щодо подій на семінарі „Програми сусідства”

2 лютого, 2005 р.

    *** Член Європейської Комісії з питань регіональної політики пані Данута Хюбнер відкриє на завтрашньому міжнародному семінарі „Програми сусідства”, що проходить у Варшаві, дев’ять нових транскордонних програм і програм сусідства, розроблених для регіональних територій нових держав-членів ЄС, країн-кандидатів і третіх країн. У семінарі візьмуть участь кілька міністрів з відповідних держав. Зазначені програми, що охоплюють 57 млн. громадян, було підготовлено у рамках Європейської регіональної політики для посилення економічно-соціальної, територіальної та транскордонної співпраці у прикордонних регіонах. Загальна сума фінансування, що надається з джерел ЄС на період 2004-2006 рр., складає 260 млн. євро. Основна частина коштів (215 млн. євро) надійде з фондів ініціативи INTERREG, що належить до Європейської політики сусідства, а решта – з фінансових інструментів, розроблених для країн-кандидатів і третіх країн (Tacis, Phare і CARDS). Ресурси ЄС буде об’єднано з іншими 76 млн. євро, що надійдуть з національних і регіональних джерел.
    Прикордонні регіони ЄС стоять перед складною проблемою покращення економічно - соціальних умов життя громадян, які там проживають. Програми, що пропонуються ЄС, реалізовуватимуться у рамках постійного зобов’язання Союзу вдосконалювати умови життя своїх громадян.
    Дев’ять програм охоплюють прикордонні регіони, які сполучають Чехію і Польщу; Польщу і Словаччину; Словаччину і Чехію; Польщу, Білорусь і Україну; Литву, Польщу та Калінінградську область РФ; Угорщину, Словаччину та Україну; Угорщину, Румунію і Сербію та Чорногорію; Словенію, Угорщину та Хорватію; а також Італію та Мальту. Запропоновані проекти спрямовані на розвиток транскордонної інфраструктури, малих і середніх підприємств, транспорту, туризму, довкілля та місцевих ініціатив.
    Історична довідка
    Солідарність між народами Європейського Союзу, економічно-соціальний прогрес, необхідність посиленого єднання належать до загальних завдань Співтовариства. Європейська регіональна політика разом з іншими інструментами солідарності, Структурними фондами та Фондом на підтримку єднання (Cohesion Fund) складає третину бюджету ЄС (близько 44 млрд. євро у 2005 р.) Ці кошти мають основний вплив на конкурентоспроможність регіонів і особливо на покращення життєвого рівня громадян, які там проживають, зокрема на територіях з меншим рівнем достатку. У рамках Європейської регіональної політики буде започатковано ініціативу INTERREG як особливий інструмент для підтримки програм транскордонної, транснаціональної та міжрегіональної співпраці між державами-членами ЄС.
    У рамках Європейської політики сусідства і транскордонної співпраці з третіми країнами, ці програми називаються програмами сусідства. Більшість коштів використовується через багаторічні програми розвитку, управління якими здійснюється спільно службами Комісії, державами-членами ЄС та регіональними органами влади.
    Додаткова інформація:
    Карта та більш детальний опис програми: MEMO/05/22 від 26 січня 2005 р.
    Додаткова інформація про Європейську політику сусідства:
    http://europa.eu.int/comm/world/enp/index_en.htm
    Додаткова інформація про розширення: http://europa.eu.int/comm/enlargement/


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю