Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ЄС вимагає проводити політреформу окремо від виборів

1 лютого, 2004 р.

    Європейський союз виступив із заявою, де висловлює "глибоку занепокоєність подіями, які відбулися 24 грудня 2003 у Верховній Раді у зв’язку з голосуванням у першому читанні поправок до Конституції", повідомляє "Українська правда".Текст заяви Євросоюзу поширено у п'ятницю - 30/01/2004 ЄС зазначає, що його занепокоєння висловлене "у контексті президентських виборів в Україні, що наближаються".
    
    "Визнаючи суверенне право України змінювати її інституційний устрій згідно до процедур, що закладені в Конституції, ЄС стурбований тим, що в теперішніх політичних умовах пропозиції щодо конституційних змін будуть мати несприятливий вплив на довіру та впевненість виборців щодо представницької демократії в Україні, особливо в рік виборів", - ідеться в заяві ЄС.
    
    "Легітимність конституційних змін має бути зумовлена щирою підтримкою суспільства цієї мети", - сказано в заяві ЄС.
    
    ЄС зазначає, що прагне розвивати відносини з Україною і буде "пильно спостерігати за розвитком подій, що пов’язані з цим питанням, під час наступної сесії Верховної Ради".
    
    У заяві сказано, що під час саміту ЄС-Україна в Ялті 7 жовтня 2003 Євросоюз висловив важливість того, щоб президентські вибори були дійсно вільними, чесними і прозорими.
    
    У цьому зв’язку ЄС вважає, що "будь-які дебати стосовно конституційних змін, що мають на меті змінити процедуру виборів президента, мають проводитися окремо від виборів".
    
    Європейський Союз закликає Україну "позитивно відреагувати на пропозицію Венеціанської Комісії продовжити співробітництва з питань конституційної реформи".
    
    "Європейський Союз уважно спостерігатиме за умовами, в яких проходитиме президентська виборча кампанія, і за тим, як відбуватимуться самі вибори", - сказано в заяві.
    
    Окрім 15 країн ЄС цю заяву підписали країни, що приєднуються до ЄС: Кіпр, Чеська Республіка, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словацької Республіка, Словенія; країни-кандидати ЄС: Болгарія, Румунія; країни в процесі стабілізації та асоційованого членства і потенційні кандидати: Албанія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Сербія і Чорногорія; країни Європейської Асоціації Вільної Торгівлі: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія; країни Європейської Економічної Спільноти
    Джерело: Телекрітіка


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю