Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Україну хочуть засудити на Заході на 1 млрд. доларів

2 лютого, 2004 р.

    В закордонних юрисдикційних органах розглядається 12 позовів проти України, сума яких складає близько 1 млрд. доларів.
    
    Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович у заяві, поширеній прес-службою Мінюсту.
    
    Лавринович зазначив, що стосовно 4 позовів Міністерством юстиції України, яке представляє інтереси держави закордоном, ведеться пошук можливостей для мирного врегулювання спорів.
    
    Щодо інших позовів ведеться робота для винесення рішення на користь України
    
    За словами Міністра, в закордонних юрисдикційних органах за позовами проти України розглядаються інвестиційні справи, справи, пов’язані з арештом суден, справи, розпочаті за позовами до Фонду державного майна України та справи, пов’язані із захистом майнових інтересів держави Україна за кордоном.
    
    Три позови розглядаються у Міжнародному Центрі по врегулюванню інвестиційних спорів при Світовому Банку (м. Вашингтон, США), два – у Федеральному Суді Канади.
    
    Крім того, як повідомив Міністр юстиції України, позови подано до Суду Південного Каїру (Єгипет), Міжнародного Арбітражного суду (Париж), Стокгольмського Арбітражного Інституту (Швеція), Земельного суду Берліна (Німеччина) тощо.
    
    Серед позовів, щодо яких очікується винесення рішення протягом 2004 року, Олександр Лавринович назвав, зокрема, позов литовської компанії "Токіос Токелес" до держави Україна, та позов "TMR Energi Limited" (щодо арешту українського літака АН-124 "Руслан").
    
    Останньою справою, стороною в якій виступила держава Україна, є клопотання про започаткування арбітражного провадження у Міжнародному Центрі по вирішенню інвестиційних спорів за позовом американський Фонду "Western NIS Enterprise Fund" до держави Україна.
    
    Лавринович повідомив, що протягом 2003 року на користь держави Україна в закордонних юрисдикційних органах було ухвалено рішень на суму близько 10 млрд. доларів США
    Джерело: www.ПРАВДА.com.ua, 31.01.2004, 12:25


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю