Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Рада представників всеукраїнських громадських організацій національних меншин при Держкомітеті у справах національностей і міграції просить президента, голову ВРУ і прем'єр-міністра не ліквідовувати Держкомітет.

17 лютого, 2005 р.

    *** Як говориться в зверненні, "революційні перетворення, що відбуваються в Україні після завершення президентських виборів і формування нового складу уряду, різними шарами нашого суспільства сприймаються з надією на реальне поліпшення стану справ у всіх сферах життя. Очевидно, що потрібні реформи, структурні і кадрові зміни, чіткі і конкретні орієнтири економічного, соціального і духовного розвитку країни. У той же час, є деякі устояні і, на нашу думку, украй необхідні державні інститути, ліквідація яких може привести до негативних наслідків, погіршити ситуацію в такій дуже делікатній сфері, як міжнаціональні відносини і національні меншини".
    
    Держкомнацміграції, відзначає Рада представників всеукраїнських громадських організацій національних меншин, протягом 12 років ліквідовувався шість разів, але "життя щораз доводило нагальну потребу його поновлення і повнокровного функціонування. Сьогодні комітет знову під погрозою ліквідації".
    
    На думку авторів звернення, це призведе: "до розпилення і розмивання його чітко визначених функцій, що полягають у забезпеченні реалізації державної політики в сфері міжнаціональних відносин, прав національних меншостей і української діаспори, повернення й облаштованості депортованих народів, створення умов для оптимального співвідношення задоволення етнокультурних потреб розвитку української нації, а також всіх етнічних співтовариств України, їхніх національно-культурних об'єднань (яких на сьогодні більш 1200). Відсутність державного органу, що координував би діяльність виконавчої влади в реалізації як національного законодавства, так і міжнародних зобов'язань України (як, наприклад, Рамкова конвенція захисту прав національних меншин або Європейська хартія регіональних мов або мов меншин) щодо дотримання європейських стандартів захисту прав національних меншин може розцінюватися як звуження цих прав і фактичну відмову від їхнього виконання".
    
    Як відзначає Рада, "остання президентська кампанія засвідчила, що в країні існують і визначені регіональні проблеми, пов'язані не тільки з меншинами, але і з титульною нацією - українцями. Вироблення української національної ідеї, що повинна згуртувати всіх громадян України заради побудови соборної і неподільної, демократичної і заможної держави з розвинутим громадянським суспільством, яка виключає будь-які спроби сепаратизму, - питання загальнодержавної ваги, що вимагає усебічного вивчення, аналізу і прогнозування".
    
    Джерело : Podrobnosti.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю