Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Ніна Карпачова відстоює права української дітвори на другий Артек

23 лютого, 2005 р.

    *** До Уповноваженого з прав людини надійшло повідомлення від колективу Дитячого центру „Молода гвардія” м. Одеси про загрозу відчуження частини майна і території цього унікального дитячого оздоровчого закладу, який донедавна був гордістю Держави і мав славу другого Артеку.
     Кілька років „молодогвардійці” намагалися захистити в господарських судах усіх рівнів право українських дітей на оздоровлення і відпочинок у цьому закладі, який завжди їм належав. Проте суди прийняли рішення не на користь дітвори, зобов’язавши „Молоду гвардію” сплатити приватному підприємству „Консалтінг-агенція „Кредо” більше 300 тис. грн. за начебто виконані ремонтні роботи.
     Оскільки у Дитячому центрі, який в останні роки був позбавлений бюджетного фінансування, таких коштів немає, на виконання рішення суду описано майно центру: п’ять корпусів для відпочинку влітку і майже два гектари території біля моря. Хоча вартість навіть однієї сотки такого узбережжя насправді оцінюється в сотні тисяч гривень.
     Перевіркою, здійсненою за провадженням, відкритим Ніною Карпачовою, встановлено, що Одеською прокуратурою порушена кримінальна справа і ведеться слідство за фактом використання підроблених актів про виконання ремонтних робіт, які фактично не проводились. Тобто, є підстава для звернення Дитячого центру до суду із заявою про припинення виконавчого провадження і перегляд справи.
     Місцева прокуратура, на переконання Уповноваженого, також має вжити заходів щодо захисту державного майна „Молодої гвардії”.
     Одеський міський голова Р. Боделан під час зустрічі з представниками Уповноваженого заявив, що Центр розташовано на землях територіальної громади, і відповідно до повноважень, визначених ст.12 Земельного кодексу України, міська рада нікому не давала і не дасть дозволу на відчуження цієї території.
     Але розставити всі крапки над „і” щодо власності Дитячого центру, захисту цього куточка здоров’я і відпочинку юного покоління від зазіхань спритних ділків можливо, на переконання Уповноваженого з прав людини, лише за умов прийняття Закону України „Про визначення суб’єктів права власності на розташоване на території України майно загальносоюзних громадських об’єднань колишнього Союзу РСР” та поновлення бюджетного фінансування „Молодої гвардії”.
     Ніна Карпачова вдруге звернулася з такими пропозиціями до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина.
     На думку Уповноваженого, активніше обстоювати права українських дітей мають Міністерство України у справах сім’ї, дітей та молоді, а також Федерація дитячих організацій України, під опікою яких перебуває згадана дитяча установа.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати