Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Представники громадських організацій звернулись з Відкритим листом до Президента України щодо необхідності ревізії “конституційної реформи”.

24 лютого, 2005 р.

    *** Звернення до Президента України щодо необхідності ревізії “конституційної реформи” від 8 грудня 2004 року підписали сьогодні (23 лютого) в УНІАНі представники Центру політико-правових реформ, Інституту громадянського суспільства, Харківської правозахисної групи, Української Гельсінської спілки з прав людини, Українського незалежного центру політичних досліджень, Школи політичної аналітики, Міжнародного центру перспективних досліджень, а також Фонду “Право і Демократія”.
    
    Автори звернення переконані, що:
    - Закон України “Про внесення змін до Конституції України” від 8 грудня 2004 року є неконституційним у зв’язку з порушенням визначеної Основним Законом України процедури його ухвалення (не акцентуючи вже уваги на антидемократичності та нераціональності багатьох його положень);
    
    - цей факт ставить під загрозу національну безпеку нашої держави, адже йдеться про стабільність інститутів держави та легітимність державної влади після 1 вересня 2005 року (чи 1 січня 2006 року);
    
    - суспільно-політична дискусія щодо цього Закону має бути переведена у правове поле – на розгляд до Конституційного Суду України, для усунення усяких спекуляцій з приводу “перетягування влади” у майбутньому та загрози штучних політичних криз.
    
    Крім того, громадські організації стурбовані непрозорістю нової влади, відсутністю співпраці нового Уряду з громадськістю.
    
    Громадські організації очікують, що:
    - Президент України В.Ющенко виконає роль гаранта додержання Конституції України, в тому числі для засування питання про легітимність конституційних змін від 8 грудня 2004 року;
    
    - справжня політична реформа та інші реформи в Україні здійснюватимуться прозоро, з відкритим публічним обговоренням усіх суспільно-значимих новацій та із залученням громадськості.
    
    Детальніша інформація: Центр політико-правових реформ (Ігор Коліушко, Віктор Тимощук, тел. (044) 230-35-93, Е-пошта: centre@pravo.org.ua)


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати