Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Звернення Кабінету міністрів України до усіх українських підприємців

25 лютого, 2005 р.

    Дорогі друзі!
    До влади в Україні після перемоги на чесних і демократичних виборах прийшла нова команда, сформовано новий професійний уряд, який покликаний навести лад у державі.
    Головне завдання для успішного розвитку національної економіки – це боротьба з корупцією, яка, мов метастазами, вразила все наше суспільство – від районного паспортного столу до центральної виконавчої влади, від торгового лотка до транснаціональних корпорацій. Один з головних елементів боротьби з корупцією – боротьба з контрабандою, що завдає нашій країні великих збитків. Минулого тижня ми оголосили початок урядової програми протидії контрабанді “Контрабанда – стоп!”.
    Однак, жертвою дії цієї програми через нерозуміння ситуації стали не лідери контрабандних операцій, а рядові представники малого та середнього бізнесу. Їх товари лежать нерозмитнені на складах, а справа зазнає збитків. Це, зокрема, стосується Одеси, деяких регіонів Західної України і т.д. Однак, я запевняю вас, що ситуація, за якої в результаті урядових реформ страждає чесний підприємець, а чисельні контролери та реальні контрабандисти і далі збагачуються, більше не повториться. Ми зробимо митницю і чиновників чесними. Кожен український митник в моральному сенсі має стати вітчизняним “вєрєщагіним” із “Білого сонця пустелі”, що не йде на компроміс із власною совістю.
    Уряд знає про проблеми імпортерів товарів народного споживання і працює над їх вирішенням. Ми встали на незворотний шлях боротьби з корупцією та контрабандою. Ми не звернемо з цього шляху. Водночас, запевняю Вас, ми неодмінно знайдемо вихід, який би гарантував інтереси держави з одного боку і задовольнив малий та середній бізнес, що працює з експортом-імпортом товарів та послуг – з іншого. Ми знайдемо цей вихід разом із Вами. Тому я запрошую Вас до діалогу. Сьогодні ми відкриваємо ПУБЛІЧНУ АКРЕДИТАЦІЮ при Кабінеті Міністрів України. Ви можете зателефонувати чи написати на електронну адресу (телефон: 8-044-256-77-99; taranch@kmu.gov.ua з 16.00 21 лютого по 19.00 24 лютого 2005 року) та зареєструватися на участь у нараді з Прем’єр-міністром, що відбудеться цієї п’ятниці, 25 лютого о 15.00 в Клубі Кабінету Міністрів (вул.Інститутська, 7)
    Якщо у вас є не тільки скарги, але й пропозиції щодо оптимізації роботи уряду в напрямку протидії контрабанді, я запрошую Вас на цю зустріч.
    Я сподіваюсь, що цей діалог стане початком цивілізованої розмови між бізнесом та владою. Новий уряд прагне докорінно змінити ці стосунки. Ми хочемо допомогти, а не заважати Вам. В усьому світі – малий та середній бізнес – основа громадянського суспільства і ми маємо використовувати світовий досвід.
    Європейська Комісія ухвалила сьогодні нові пропозиції, які передбачають впровадження спеціальних віз для мешканців прикордонних районів третіх країн, що є сусідами ЄС. Спеціальні візи видаватимуться владою країн ЄС, які зацікавлені в розвитку транскордонного співробітництва з третіми країнами. Вони матимуть "територіальне обмеження" своєї дії, тобто, будуть дійсними тільки у прикордонних районах країн Євросоюзу. Власники цих віз, які безкоштовно видаватимуться терміном до одного року, матимуть змогу багаторазово відвідувати відповідну країну ЄС та знаходитися на її території до 7 днів. При цьому загальний термін перебування іноземця в прикордонній зоні не може перевищувати трьох місяцяв щопівроку. Оскільки нові країни ЄС ще не є учасниками Шенгенської угоди та на їх кордонах із країнами "шенгенської зони" ще застосовується прикордонний контроль, нові правила розповсюджуватимуться й на ці "тимчасові кордони" - до прийняття рішення Ради ЄС щодо їх остаточного скасування.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати