Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


РАМКОВА КОНВЕНЦІЯ З КОНТРОЛЮ НАД ТЮТЮНОМ СТАЄ МІЖНАРОДНИМ ЗАКОНОМ

26 лютого, 2005 р.

    *** 27 лютого 2005 року набуває чинності Рамкова Конвенція з контролю над тютюном, перший в світі міжнародний договір в сфері громадського здоров’я. Коаліція “За вільну від тютюнового диму Україну” вітає ті 57 країн світу, які вже ратифікували Конвенцію, і закликає уряд та парламент України якнайшвидше приєднатися до них.
    Наукові дані показують, що тютюновий дим вражає майже кожний орган людського організму. За оцінками ВООЗ, від викликаних тютюном хвороб щорічно помирає майже 5 мільйонів осіб. Якщо ситуацію не буде змінено, то до 2020 року їх кількість зросте до 10 мільйонів.
    Набуття чинності Рамкової Конвенції з контролю над тютюном знаменує історичний момент в сфері громадського здоров’я. Цей юридично обов’язковий договір надає країнам основні засоби для захисту здоров’я своїх громадян від оманливого маркетингу тютюнової індустрії. Конвенція вимагає, щоб ті країни, які ратифікували її, вдалися до заходів, що надійно зменшують рівень тютюнокуріння та рятують людські життя. У цих країн є до 5 років для всебічної заборони тютюнової реклами і до 3 років для введення великих та різноманітних попереджень на тютюнових пачках. Конвенція також спонукає до прийняття ефективних заходів в таких сферах як захист від вторинного тютюнового диму, збільшення тютюнових податків та боротьба з контрабандою.
    
    Україна підписала Конвенцію 25 червня 2004 року. Згідно Закону України “Про міжнародні договори”, Міністерство закордонних справ України протягом шести
    місяців з цього дня мусило подати пропозиції щодо ратифікації цього міжнародного договору. На жаль, минулий уряд не виконав цієї вимоги законодавства і новий уряд вимушений знов розпочати процес підготовки пропозицій для ратифікації.
    Новий міністр охорони здоров’я України Микола Поліщук відомий як найбільш послідовний прибічник контролю над тютюном в парламенті України. Після того, як Верховна Рада 4 листопада 2004 року не підтримала антитютюновий законопроект, він вже 10 листопада особисто подав новий законопроект № 6328 “Про попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення”. Коаліція “За вільну від тютюнового диму Україну” сподівається, що принципова позиція нового міністра та інших урядовців та парламентарів дозволить, нарешті, ратифікувати Конвенцію та прийняти закони, які втілить її положення в життя.
    
    Для довідки:
    Текст Конвенції був одностайно затверджений делегаціями 192 країн світу 21 травня 2003 року.
    До 30 червня 2004 року, коли Конвенція була відкрита для підписання, її підписали 167 країн світу та Європейський Союз.
    З текстом Конвенції, а також з аргументами за та проти неї можна ознайомитися на нашому сайті http://adic.org.ua/coalition/fctc/index.html
    Контактна особа: Костянтин Красовський, тел. 044-4515901, 044-5724080


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати