Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


З громадськими організаціями інвалідів вже рахуються в Кабміні...

27 лютого, 2005 р.

    *** Міністр праці та соціальної політики В’ячеслав Кириленко провів майже тригодинну нараду з представниками об’єднань громадських організацій інвалідів. Тривала розмова за круглим столом, що відбулася сьогодні, 25 лютого, торкалася найболючіших питань державної підтримки інвалідів.
    
    Найґрунтовніше обговорювалося питання справедливості розподілу публічних коштів між громадськими організаціями інвалідів. Міністр наголосив на рівноправній участі усіх таких організацій у державному фінансуванні. Засобом для забезпечення справедливості розподілу коштів В’ячеслав Кириленко вважає запровадження спеціальної Комісії, яка б на основі змішаного критерію розподіляла кошти для реалізації тих чи інших проектів. Як з’ясувалося під час конструктивного діалогу, суто конкурсного надання фінансування саме в цій сфері розподілу існувати не може, адже часто для інвалідів необхідно виділяти кошти, керуючись не поняттям більшої ефективності, а із врахуванням нагальності потреби і критичності стану тієї чи іншої категорії неповноздатних громадян.
    
    На сьогодні 411 підприємств громадських організацій інвалідів мають пільги у сплаті податків. Вартість такого пільгового оподаткування для держави складає близько 105 млн. грн. на рік. Але важливість того, що десятки тисяч інвалідів забезпечені роботою і можуть самі себе прогодувати набагато переважує ці видатки, переконаний В’ячеслав Кириленко. “Важливо, щоб повному оподаткуванню підлягали підприємства, прибутки з яких отримують здорові, але нечесні люди. Пільгове оподаткування підприємств, більшість працівників яких – інваліди, є справедливим і доцільним,” – сказав міністр. Він запропонував громадським організаціям інвалідів разом відстоювати цю точку зору у парламенті.
    
    Жвава дискусія розгорілася щодо діяльності Фонду соціального захисту інвалідів. Міністр заявив, що нового керівника Фонду буде призначено лише за погодженням із зацікавленими громадськими організаціями. “Ця людина не повинна викликати недовіри як з формального, так і з неформального боку. Тобто, новий керівник Фонду повинен не мати проблем із законом, і, неформально, користуватися довірою і повагою самих інвалідів,” – зазначив В’ячеслав Кириленко.
    
    Цього року завершується розроблена до 2005 року державна програма реабілітації інвалідів. Але це не означає, що тепер держава діятиме в цьому напрямку безсистемно. Міністр запропонував громадськості розробити спільну програму дій Уряду, зосереджену на максимальній соціальній інтеграції інвалідів у суспільство.
    
    В’ячеслав Кириленко також виклав своє бачення подальшої співпраці з громадськими організаціями. Він повідомив про те, що при міністерстві буде створено громадську колегію, де співпрацюватимуть громадські діячі, наукові консультанти і, звичайно ж, представники влади. Засідання колегії збиратимуться щомісяця і будуть проводитися за умов повної відкритості. Задля забезпечення предметності таких засідань, міністр запропонував створити 4-5 робочих груп, які розробляли б ті чи інші конкретні питання.
    
    Насамкінець, міністр запросив усіх зацікавлених взяти участь у засіданні, присвяченому призначенню нового керівника об’єднання підприємств Укрпротез, яке найімовірніше відбудеться наступного тижня.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю