Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Навчальний семінар для суддів

28 лютого, 2005 р.

    З 25 по 26 лютого 2005 року в Чернігові в приміщенні Навчально-методичного центру обласної ради федерації профспілок проходив дводенний семінар для суддів Чернігівської області „Право на свободу мирних зібрань. Стаття 11 Конвенції про захист прав та свобод людини”, організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Фундацією сприяння правосуддю та Апеляційним судом Чернігівської області.
    
    Семінар був присвячений праву на мирні зібрання, проблемам обмеження щодо реалізації права громадян на свободу мирних зібрань, мітингів та демонстрацій. Досить велику увагу суддів викликало питання завчасного сповіщення органів місцевого самоврядування про проведення мітингів, зборів тощо. Їх зацікавила практика інших судів з цих питань та рішення конституційного суду. Були обговорені гарантії права на свободу зібрань у розрізі співвідношення їх у українському законодавстві та Конвенції з прав та основних свобод людини. Судді ознайомилися з практикою та рекомендаціями Європейського суду з прав людини у цих питаннях.
    Перед початком семінару учасникам був продемонстрований відеозапис, зроблений Чернігівський громадським комітетом захисту прав людини, з подіями 26 листопада 2004 року біля будинку Чернігівської міської ради, коли учасники 10 тисячного мітингу під керівництвом народного депутата України Миколи Рудьковського зробили спробу захвату будинку органу місцевого самоврядування. Побачені кадри вразили суддів настільки, що після палкого обговорення, вони запропонували зробити на базі наявних матеріалів документальний телефільм та розповсюдити його на всю територію держави з метою унеможливлення повторення таких подій у майбутньому.
    З доповідями на семінарі виступили: керівник інституту «Республіка», екс-організатор наметового містечка «Україна без Кучми» Володимир Чемерис, представник Інституту міжнародного права при Державному університеті ім. Т.Г.Шевченко, к.ю.н. Микола Гнатовський та адвокат Олександр Нагорний.
    Під час семінару та обговорення проблеми свободи мирних зібрань в Україні, присутні зробили спільний висновок про те, що кількість справ, пов’язаних з цим право зараз буде різко зростати, з причини того, що багато людей під впливом подій «помаранчевою революції» дуже активно вдаються до публічних масових заходів. Про це говорять і останні події у Чернігівській області. Також судді-учасники наголосили на необхідності врегулювання відповідальності організаторів мітингів та зборів, які призводять до масових протиправних дій.
    
    Даний захід відбувся в рамках проекту „Впровадження міжнародних норм в судочинство України”, який реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Апеляційним судом Чернігівської області та Центром підвищення кваліфікації для суддів Чернігівської області за фінансової підтримки програми „Демократичні гранти” посольства США в Україні. Метою проекту є сприяння імплементації норм міжнародного права в судочинство України шляхом проведення семінарів для суддів місцевих судів Чернігівської області та підготовки навчальних матеріалів для них.
    
    * * *


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю