Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ТЕНДЕРІВ ІЗ ЗАКУПІВЛІ АНТИРЕТРОВІРУСНИХ ПРЕПАРАТІВ

4 березня, 2005 р.

    ******
    
    ЗВЕРНЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ З ВІЛ/СНІД
    
    Загальновідомо, що тендери проводяться з метою закупівлі товарів та послуг за найменшою ціною для покупця та можливості вибору найкращої пропозиції. Проте, результати тендерів, які були проведені Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) у грудні 2004 і лютому 2005 років, свідчать про інше розуміння суті тендерів чиновниками цього міністерства.
    
    Результати тендеру на закупівлю антиретровірусних препаратів (АРВ-препарати), що був оголошений в 2004 році ще за старого уряду, стали відомими наприкінці грудня минулого року. За трьома позиціями прийняття рішень було перенесено на лютий 2005 року. Їхні результати стали відомими 15 лютого 2005 року.
    
    Порівняння цін, за якими будуть закупатися ліки Міністерством охорони здоров’я, із цінами закупівель МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”, що здійснюються в рамках проекту Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, показує, що різниця між ними складає до 27 разів. Звичайно, не на користь українського бюджету. Так, вартість препарату “Невірапін” виробництва компанії “Cipla, Ltd.” з урахуванням держмита складає для України 225,34 долари за пакунок, а за результатами тендерного комітету при Глобальному фонді його вартість - 7 доларів 65 центів, тобто, у 27,92 рази менше.
    
    Інший приклад: у 2004 році був проведений тендер на закупівлю препарату “Ламівудин” тієї ж фірми-виробника. Закупівля за державні кошти - 169,17 доларів США, вартість закупівлі Глобального фонду - 6,48 доларів. Різниця у 24,75 разів. У 2005 році його ціна разом з препаратом “Зидовудін” для держави перевищувала ціну закупівлі Глобального фонду у 13,64 разів.
    
    Вищенаведені цифри отримані з відкритих джерел. Державні ціни взято з вісника “Державні закупівлі України” за 2004 та 2005 роки, а закупівлі Глобального фонду - з відкритих відомостей цієї організації.
    
    Така ж ситуація склалася і на початку 2004 року. Тоді Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, втрутилась з вимогою відмінити результати тендеру, включити представників громадськості до складу тендерного комітету з метою попередити подібні зловживання. Того разу ми досягли успіху: результати тендеру було відмінено. Але представника Всеукраїнської мережі чи іншої авторитетної ВІЛ-сервісної організації не було включено до складу комітету, незважаючи на наші неодноразові звернення. За місяць МОЗ провело повторний тендер – закритий...з таким самим результатом.
    
    Висновок із цієї історії: якщо б держава купувала АРВ-препарати за цінами Глобального фонду, вона зекономила б до 1 мільйону 423 тисяч доларів США.
    
    Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, вимагає переглянути результати тендерів з метою закупівлі препаратів належної якості за світовими цінами, а також вимагає включення у склад постійно діючого тендерного комітету представників громадськості з метою уникнення зловживань у майбутньому.
    
    За додатковою інформацією, звертайтесь, будь ласка, до інформаційного відділу Всеукраїнської мережі за тел.: (044) 425 6989, 425 1274; електронна пошта: ryzhkov@network.org.ua, chepur@network.org.ua. Контактні особи - Костянтин Рижков, Дмитро Чепур.
    
    Костянтин Рижков, Дмитро Чепур
    ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”
    04071, Київ, вул. Межигірська, 24б, 3 поверх
    Тел.: (044) 425 6989, 425 1274
    Електронна пошта: ryzhkov@network.org.ua, chepur@network.org.ua
    Інтернет-сайт: http://www.network.org.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю