Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Проти фальсифікаторів виборів по всій країні порушують кримінальні справи. За скоєне треба відповідати!

18 березня, 2005 р.

    Наприклад, Бобринецький районний суд Кіровоградської області 16 березня присудив до 5 років ув'язнення голову виборчої комісії дільниці №25 територіального виборчого округу №101 за фальсифікацію результатів голосування під час виборів президента 21 листопада 2004 року. Про це повідомила прес-секретар прокурора області Наталя Алексєєнко.
    За даними Алексєєнко, кримінальну справу проти голови дільничної комісії порушено 17 грудня 2004 року.
    
    У ході розслідування встановлено, що 21 листопада 2004 року голова комісії з метою фальсифікації результатів виборів запропонувала членам комісії підписати незаповнені бланки протоколів підрахунку голосів виборців, і проставила печатку комісії.
    
    Після цього вона внесла до протоколу підрахунку голосів свідомо неправдиві дані, згідно з якими за Віктора Ющенка проголосувало 89 виборців, а за Віктора Януковича - 381.
    
    Протокол з результатами голосування вона особисто відвезла в тервиборчком округу №101.
    
    26 січня голові дільничної комісії були пред'явлені обвинувачення, а 31 січня 2005 року кримінальну справу було направлено до суду.
    
    Бобринецький райсуд визнав голову виборчої комісії дільниці №25 ТВО №101 винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 158 Кримінального кодексу (неправомірне використання виборчих бюлетенів, підробка виборчих документів або неправильний підрахунок голосів і неправильне оголошення результатів виборів).
    
    Суд присудив голову виборчої комісії №25 ТВО №101 до п'яти років позбавлення волі із забороною займати певні посади протягом двох років, однак згідно з ст. 75 Кримінального кодексу (звільнення від покарання з випробуванням) суд звільнив голову комісії від відбування покарання й призначив випробувальний термін на 3 роки.
    
    Вирок може бути оскаржений у вищій інстанції.
    
    Водночас прокуратура Черкаської області завершила розслідування й передала в суд кримінальну справу, порушену проти голови й секретаря дільничної виборчої комісії №7 територіального виборчого округу №199 (Городищенський, Корсунь-Шевченківський, Лисянський райони Черкаської області), за обвинуваченням у причетності до фальсифікації другого туру виборів президента.
    
    Про це повідомила прокуратура Черкаської області.
    
    Відповідно до повідомлення, голові комісії й секретарю пред'явлене обвинувачення в необґрунтованому внесенні в додаткові списки 100 громадян перед другим туром голосування 21 листопада 2004 року.
    
    Установлено, що підписи про одержання цими громадянами виборчих бюлетенів були підроблені, а бюлетені були використані для голосування.
    
    Як відомо, вибори 21 листопада 2004 були скасовані Верховним судом через масові фальсифікації.
    **********
    Прокуратура оголосила в розшук заступника міського голови Кіровограда Вадима Волканова та заступника голови територіальної виборчої комісії №100 (м. Кіровоград) Анатолія Прилипка.
    
    Про це кореспонденту УНІАН повідомила прес-секретар прокурора Кіровоградської області Наталія Алексеєнко із посиланням на виконуючого обов'язки прокурора Костянтина Пасіку. (Раніше помилково повідомлялося про те, що Волканова і Прилипка заарештовано).
    
    Алексеєнко пояснила, що 17 березня місцевий суд Кіровограда дав дозвіл на затримання Волканова та Прилипка для обрання міри запобіжного заходу.
    
    За словами Алексеєнко, прокуратура області прийняла рішення про притягнення до кримінальної відповідальності Волканова та Прилипка за перешкоджання здійсненню виборчого права громадян.
    
    У зв'язку з ухиленням від слідства та неявкою до прокуратури їх оголошено в розшук.
    
    10 листопада 2004 року Центральна виборча комісія достроково припинила повноваження членів територіальної виборчої комісії №100 (м. Кіровоград).
    
    Згідно з постановою, повноваження членів тервиборчкому №100 достроково припинені у зв'язку з фактами грубого порушення Закону "Про вибори Президента", які були встановлені Центрвиборчкомом.
    
    Як відомо, після закінчення першого туру виборів ЦВК отримала протокол територіальної виборчої комісії №100 без підписів усіх членів тервиборчкому, тоді як документ повинен бути оформлений належним чином і в ньому повинні стояти підписи голови, заступника, секретаря та всіх членів комісії.
    
    Згідно з протоколом територіальної виборчої комісії про підсумки голосування в межах територіального виборчого округу №100, копію якого має УНІАН, перевага Віктора Ющенка над Віктором Януковичем становила близько 25 тисяч голосів.
    
    Протокол ТВК про підсумки голосування в межах ТВО №100 підписаний 15-ма членами комісії і головою ТВК №100 Володимиром Бабієм, а також завірений печаткою. При цьому 26 членів територіальної виборчої комісії в ніч з 31-го жовтня на 1-е листопада залишили приміщення комісії, мотивуючи це "неможливими умовами, погрозами та втомою".
    
    ***
    
    Прокуратура Сумської області завершила розслідування й передала в суд кримінальну справу, порушену проти голови, секретаря й члена дільничної виборчої комісії №154 округу №161 (с. Сула Сумського району Сумської області), які обвинувачуються в причетності до фальсифікації 2-го туру виборів Президента.
    
    *** На Сумщині, Українським Новинам повідомили, що Прокуратура встановила, що під час проведення 1-го туру виборів Президента 31 жовтня 2004 року обвинувачувані працювали в дільничній виборчій комісії Сули й при передачі результатів голосування по дільниці в тервиборчком внесли свідомо неправдиві відомості до бланків протоколів про підрахунок голосів.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати