Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Програма стажувань в області права громадських інтересів 2005-2007 р.

3 квітня, 2005 р.

    *** Ініціатива "Право громадських інтересів" (PІLІ) повідомляє про відкриття конкурсу на участь у Програмі стажувань в області права суспільних інтересів на Факультеті права Колумбійського університету (Нью-Йорк). Крайній строк подачі заяв - 4 квітня 2005 р. За результатами конкурсу будуть відібрані юристи із країн Центральної й Східної Європи, Закавказзя й Середньої Азії для навчання протягом 2 років й одержання практичного досвіду роботи. У попередні роки в Програмі також брали участь юристи з Китаю за підтримкою Фонду Форда. Програма стажувань призначена для активістів в області захисту прав ромів, прав жінок, у сфері навколишнього середовища й інших областей права суспільних інтересів, що мають особливу важливість для регіону. Як критерії відбору учасників будуть оцінюватися досвід кандидата, здатність надавати підтримку розвитку прав людини й права суспільних інтересів у регіоні, а також роль заявника в роботі організації що направляє(НУО). Заявники повинні мати принаймні 2 роки досвіду практичної роботи після закінчення юридичного вузу. Перевага буде віддана заявникам, що не досягли 35 років. Подати заявку на участь у конкурсі запрошуються також представники меншостей, зокрема ромів. Рішення за результатами конкурсу буде прийнято не пізніше 15 травня 2005 р.
    
    Учасники Програми проведуть десять місяців у США, навчаючись протягом одного семестру в Колумбійському університеті й беручи участь у двох 10-тижневих стажуваннях. По закінченні першого року Програми учасники повернуться у свої країни, де протягом принаймні одного року будуть працювати в НУО в сфері захисту прав людини й права суспільних інтересів по таких напрямках, як надання правової допомоги, ведення стратегічних судових справ, проведення кампаній за реформи, а також навчання й тренінги з питань прав людини. Учасники Програми підписують угоду з Колумбійським університетом, відповідно до якого вони зобов'язуються взяти участь у Програмі протягом двох років: перший рік вони проведуть у США, протягом другого року вони зобов'язуються працювати в напрямної НУО.
    
    ПІЛІ бере на себе витрати по авіаперельоту до США й назад (економічний клас), надає стипендію на період до 10 місяців, одноразова грошова допомога на придбання підручників, а також медичну страховку на період перебування в США. Розмір стипендії розрахований на перебування однієї людини в США протягом одного року. ПІЛІ також надає грант самої НУО на виплату учасникові, у цілому або частково, заробітної плати й відповідних податкових зборів і платежів протягом другого року Програми.
    
    Увага! ПІЛІ не має можливості робити фінансову або організаційну підтримку членам родин учасників Програми, що супроводжують їх у поїздці, включаючи надання відповідного житла. Більше того, Колумбійський університет висуває вимогу надати свідчення фінансової підтримки супровідних членів родини. Так, в 2004-2005 навчальному року розмір фінансової підтримки склав 700$ на місяць на кожного дорослого члена родини й 350$ - на кожну неповнолітню дитину. Заявник бере на себе відповідальність надати необхідне свідчення фінансової підтримки супровідних членів родини.
    
    Опис Програми
    
    Місія Ініціативи "Право громадських інтересів" (ПІЛІ) полягає в сприянні твердженню й розвитку принципів захисту прав людини за допомогою стимулювання розвитку інфраструктури в області права суспільних інтересів у країнах Центральної й Східної Європи, Росії й Азії. У своїй діяльності ПІЛІ користується підтримкою Фонду Форда, Інституту "Відкрите суспільство", Фонду Ч.С. Мотта, Фонду Братів Рокфеллеров, Фонду Кельнера, Відділу по міжнародному розвитку Великобританії, Європейської Комісії, а також мережею фондів Сороса. Програма стажувань в області права суспільних інтересів є одним з основних напрямків діяльності ПІЛІ.
    
    Програма починається в серпні з інтенсивного курсу "Порівняльне введення в систему американського права", що випереджає основні заняття в університеті й надає теоретичну інформацію для юристів із країн з континентальною правовою системою. Протягом першого семестру учасники Програми слухають 3 - 5 академічних дисциплін на Факультеті права Колумбійського університету (без права одержання ступеня). Будучи слухачами, учасники Програми не здають іспити й не одержують оцінок або кредитів для завершення курсу. Всі учасники повинні пройти курс "Семінар по правах людини, праву й розвитку" по керівництвом Эдвина Рекоша, виконавчого директора Ініціативи "Право суспільних інтересів". У рамках цього курсу учасники Програми, працюючи в групі студентів Колумбійського університету, вивчають практичні питання правових реформ у країнах Центральної й Східної Європи, Росії й Азії з міждисциплінарної точки зору в контексті розвитку демократії, побудови цивільного суспільства, а також сприяння просуванню й захисту прав людини. Кожен учасник повинен представити проект в області прав людини або інших питань права суспільних інтересів і згодом разом із групою студентів-учасників семінару провести відповідне дослідження. Проект повинен відповідати потребам і пріоритетам номинирующей НПО, однак протягом семестру може бути піддадуть змінам відповідно до пропозицій інших студентів семінару. В ідеалі результатом роботи на семінарі повинен стати план проекту, що буде дороблений до кінця навчального року таким чином, щоб максимально повно відповідати потребам НУО.
    
    Навесні й на початку літа учасники Програми проходять два 10-тижневі стажування в організаціях, що працюють у сфері прав людини, надання правової допомоги й інших областей права суспільних інтересів у м. Нью-Йорку. По можливості стажування будуть підібрані таким чином, щоб відповідати інтересам учасників Програми в сфері прав людини й права суспільних інтересів.
    
    
    Більше докладну інформацію про Факультет права Колумбійського університету можна знайти на сайті http://www.law.columbіa.edu/.
    
    Процес подачі заявок
    
    Заявники повинні надати наступні документи:
    
    * Заповнену англійською мовою анкету.
    * Лист-напрямок від місцевої організації, що описує потреба в роботі штатного юриста, а також, що виражає зобов'язання, прийняти учасника Програми на роботу строком принаймні на один рік по ййого/її поверненні зі США. Лист-направлення також повинен містити вказання на розмір щомісячної заробітної плати (включаючи прибутковий податок, соціальний податок й інші платежі, виплачувані співробітником або організацією), що організація готова запропонувати учасникові Програми у випадку його/її обрання (PІLІ готова надати грант на суму до 10.000$ строком на один рік).
    * Мінімум один рекомендаційний лист від людини, що не працює в напрямній організації.
    * Опис проекту, над яким заявник збирається працювати протягом першого семестру Програми, що переважно має практична цінність для НУО що нправляє апліканта. (У минулому серед пропонованих проектів були такі, які були спрямовані на розвиток стратегії судового захисту суспільних інтересів з питань дискримінації жінок на робочому місці, розробку модельного закону про охорону здоров'я в області психічного здоров'я з докладною стратегією реалізації проекту, розробку програми надання безкоштовної правової допомоги, а також сприяння реалізації волі самовираження й совісті за допомогою судових процесів й освіти населення.)
    * Надання інформації про напрямну організацію, а також додаткових рекомендаційних листів вітається, але не є обов'язковим.
    
    Матеріали заявки варто направляти по електронній пошті, однак припустима подача заявки по факсу або пошті. Неповні заявки не будуть прийняті до розгляду. У випадку відсутності в заявці необхідних матеріалів, така заявка до розгляду прийматися не буде за винятком випадків, коли заявник дасть задовільне пояснення неможливості надати ці матеріали.
    
    Крайній строк подачі заявок (їхнього надходження в ПІЛІ) - 4 квітня 2005 р.
    
    Всі заняття й стажування в рамках Програми проходять англійською мовою, тому гарне володіння англійською мовою є необхідною умовою для участі в програмі.
    
    Більше докладну інформацію про Програму стажувань в області права суспільних інтересів (PІLІ), а також анкету заявки на участь у Програмі ( англійською мовою) Ви знайдете на веб-сайте PІLІ: http://www.pіlі.org/aboutpіlі/fellowshіp.html
    Актуально до 04.04.2005
    Контакт За більше докладною інформацією необхідно звертатися до Дэвиду Кофлину, Керівникові Програми стажувань - 435 W. 116th St, Maіlcode 3525, NYC, New York; тел. +1 212 851 1060, факс +1 212 851 1064; e-maіl: dcaugh@law.columbіa.edu


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю