Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Президент і Омбудсман обговорили проблеми прав людини

14 квітня, 2005 р.

    *** 13 квітня Президент України Віктор Ющенко зустрівся з Уповноваженим з прав людини Ніною Карпачовою. Зважаючи на щоранкові зустрічі на вул. Банковій Президента зі скривдженими людьми з усіх куточків України, Ніна Карпачова також взяла участь цьому прийомі громадян. Частину заявників Омбудсман запросила до Секретаріату Уповноваженого з прав людини для надання подальшої допомоги.
    Безпосередньо під час зустрічі, яка тривала понад півтори години, було обговорено низку проблемних питань щодо дотримання прав і свобод людини в Україні. Зокрема, йшлося про виконання Україною взятих на себе зобов’язань у відповідності до міжнародних договорів у галузі прав людини, про необхідність посилення співпраці України з міжнародними правозахисними структурами.
    Значну увагу співрозмовники приділили проблемам дотримання політичних, громадянських, соціально-економічних прав громадян України, боротьбі з бідністю, особливостям регіональних пріоритетів щодо дотримання прав людини, а також піднесенню статусу судової гілки влади.
    Президент підтримав позицію Уповноваженого щодо збереження Департаменту з питань виконання покарань „в діючому статусі” і дав відповідні доручення. Було домовлено про спільне відвідання пенітенціарних закладів ближчим часом.
    Окремо під час бесіди йшлося про можливість запровадження в Україні подвійного громадянства. Омбудсмана було запрошено до робочої групи з цих питань та до безпосередньої участі в засідання Ради національної безпеки та оборони.
    Окремо співрозмовники торкнулися болючого питання захисту прав жертв Скнилівської катастрофи. Ніна Карпачова передала Президенту лист з обґрунтуванням цієї проблеми. Віктор Ющенко погодився, що цинічно виглядає чинний статус жертв, як постраждалих від „загального захворювання”. Він доручив Уряду України в десятиденний термін у комплексі розглянути питання надання відповідного статусу потерпілим в Скнилівській трагедії та їхнього соціального захисту.
    Обговорювалося питання підтримки родини загиблого журналіста Георгія Гонгадзе, зокрема, двох його неповнолітніх дітей, матері та дружини.
    Йшлося також про продовження спільної україно-кубинської програми „Діти Чорнобиля”, 15 років якої виповнилося в ці дні. Ніна Карпачова передала Президенту прохання батьків 20 тисяч дітей, які пройшли лікування на Кубі, а також Товариства „Україна – Куба”, Спілки воїнів-кубинців не підтримувати в Комісії ООН з прав людини антикубинської резолюції, щодо засудження прав людини на Кубі. Уповноважений зазначила, що саме блокада Куби протягом 46 років і є головним порушенням прав людини.
    Співрозмовники торкнулися також інших питань, зокрема, дотримання прав національних меншин в Україні та підтримки української діаспори за кордоном, на що в поточному бюджеті України вперше виділено конкретну суму – 50 мільйонів гривень.
    Завершуючи зустріч Віктор Ющенко зазначив, що, як гарант дотримання конституційних прав і свобод людини в Україні, він робитиме все, щоб права людини стали стрижнем нової влади.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати