Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


„ВИБОРИ В МУКАЧЕВІ - РІК ПОТОМУ”

18 квітня, 2005 р.

    *** Обговоренню річниці виборів Мукачівського міського голови був присвячений круглий стіл, що відбувся 17 квітня в стінах Мукачівської ратуші. Зокрема, учасники круглого столу зібрались саме за тим круглим столом, де в приміщенні Мукачівської мерії засідала територіальна виборча комісія, що сфальсифікувала вибори, і обговорили вплив цих виборів на всю подальшу президентську виборчу кампанію.
    Організаторами круглого столу виступили громадські організації України, які активно приймали участь у виборах міського голови Мукачева у 2004 році. Зокрема, на запрошення організаторів заходу – „Фундації Регіональних Ініціатив” (ФРІ), відкликнулися всеукраїнські – фонд „Демократичні Ініціативи”, Асоціація Міст України, Комітет Виборців України, „Просвіта”, „ПОРА” та регіональні організації – „Карпатський Дім”, „Карпатський Центр полінгових досліджень”, „Товариство русинської культури”, тощо. Представники телевізійної кампанії „М-студія” взяли участь не тільки як теле-журналісти, але передусім як учасники, що були на „передовій” всієї Мукачівської епопеї 2003-2004 рр.
    Вітання від Міського голови В.Петьовки передав - депутат міськради, заступник міського голови міста, керуючий справами виконкому Олександр Галай, вітання від міжнародної організації ОБСЄ - представник в Закарпатті Віталій Жугай. Активну участь взяли соціологи Ілько Кучерів та Федір Шандор, оглядачі Олександр Черненко та Олександр Гаврош, представники активної молоді Олександр Коваль та Віктор Щадей, Олександр Солонтай та Святослав Бабіля, депутати Павло Чучка та Олег Лукша, лідери місцевих громадських організацій Василь Софілканич та Владислав Левович, журналісти.
    Учасники круглого столу торкалися найрізноманітніших аспектів Мукачівських виборів, говорили про висновки для себе і про відсутність зроблених висновків владою. Зокрема, наразі:
    - не покарано жодної особи що займалася фальсифікаціями виборів, чи була учасником погромів, побиття спостерігачів, журналістів, народних депутатів 18 квітня 2005р.;
    - вибори „по-мукачівські” були, і надалі залишаються предметом моніторингу міжнародних організацій та світової інформації спільноти в Україні, і питання завершення мукачівської епопеї, що розпочалася з анти- конституційного указу Президента, є предметом підвищеної зацікавленості далеко за межами нашої країни;
    - розслідування кримінальних справ відкритих за фактом виборів 18 квітня проходить вкрай повільно;
    - голова виборчої комісії Юрій Переста не тільки не позбувлений почесного звання громадянина міста Мукачева, але й отримав нагороду Президента України Л.Кучми. Йому також не пред’явлено звинувачення, аналогічно як іншим членам виборчих комісій;
    - організатори та реалізатори силового сценарію на виборчих дільницях брати Чубірки, один з яких є родичем Голови СДПУ(О) Віктора Медведчука, знаходяться в розшуці;
    - „головний негативний герой” виборів Ернест Нусер (кандидат від коаліції політичних сил на чолі з СДПУ(О)) у квітні 2005 року призначений начальником управління транскордонного співробітництва та євро-інтеграції Закарпатської ОДА, що викликало обурення громадськості та шквал критики в сторону нової влади.
    
    Учасники круглого столу вирішили звернутися до правоохоронних органів з проханням пришвидшити розслідування кримінальних справ. Також було вирішено привернути увагу громадськості і влади до минулих виборів, оскільки якщо Мукачівські вибори не знайдуть логічної правової, політичної та інформаційної розв’язки, то сценарії виборів „по-мукачівські” можуть знайти свою реалізацію на виборах 2006 року, що вже підтверджують проведені моніторинги місцевих виборів 2005 року в м.Києві, м.Одесі та Донецькій області, проведені в березні-квітні Комітетом Виборців України (КВУ) та Фундацією Регіональних Ініціатив (ФРІ).
    
    Довідки: Tel/fax – 8(044) 238-7168, fri@poshta.org.ua, +38067-7854745, +38050-3725100


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати