Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


КОНКУРС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ НА ЗДОБУТТЯ СТИПЕНДІЇ

18 квітня, 2005 р.

    *** Essential Action - громадсько-політична група, що знаходиться у м. Вашингтон (США), запрошує українських журналістів (друкованих, радіо, телевізійних ЗМІ) взяти участь у конкурсі на здобуття двомісячної стипендії на проведення розслідування з діяльності транснаціональної тютюнової індустрії в Україні та її вплив на проблемну ситуацію з розповсюдженістю куріння в країні.
    
    Частиною розслідування має стати аналіз внутрішніх документів тютюнової індустрії, які наразі стали доступними для дослідження.
    
    Внутрішні документи тютюнової індустрії стали відкритими лише в 2000 році. Дослідники, які вивчають ці документи, знаходять величезну кількість фактів того, що тютюнова індустрія втручалась і втручається у політику країн, де має своє виробництво. Наразі існує біля 3,000 раніше таємних документів тютюнових компаній, в яких згадується Україна.
    
    Ця стипендія надасть можливість українському журналісту висвітлити діяльність тютюнової індустрії та тих хитрощів, до яких вона удається задля того, щоб отримувати свої прибутки.
    
    Журналістське розслідування ставить на меті не лише дослідження внутрішніх документів тютюнової індустрії, а й виявлення та аналіз проблем, пов’язаних з діяльністю тютюнової індустрії в Україні.
    
    Essential Action забезпечує журналіста доступом до цих матеріалів, а також надає методичну підтримку і можливість обговорювати результати розслідування з експертами в цій області. У свою чергу журналіст зобов’язується підготувати та оприлюднити 2-4 (друкованих, радіо, телевізійних) матеріали, в яких будуть відображені розслідувані факти.
    
    Essential Action - американська організація з контролю над тютюном, що спеціалізується на міжнародних аспектах контролю над тютюном. Організація випустила велику кількість звітів, що мають відношення до тютюнової проблеми, а також матеріали про глобальну експансію тютюнової індустрії. Детальнішу інформацію про діяльність організації можна отримати на Інтернет-сайті http://www.essentialaction.org/tobacco.
    
    За додатковою інформацією про умови конкурсу, а також за повною англомовною версією оголошення звертайтесь, будь ласка, до Тетяни Салюк, відповідальної за проведення конкурсу в Україні.
    
    Якщо ви бажаєте взяти участь у конкурсі, надішліть, будь ласка, на електрону адресу Salyuk@globalink.org короткий лист-запит, в якому потрібно зазначити персональні та контактні дані журналіста, а також назву ЗМІ, в якому він/вона працює (у темі листа зазначити “investigative research”).
    
    Тим, хто лише починає знайомитись з темою контролю над тютюном, радимо звернутись до Інтернет-ресурсу http://contact.tobinfo.org.
    
    КОНТАКТИ:
    Тетяна Салюк
    Електронна пошта: Salyuk@globalink.org


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати