Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Проект за фінансової підтримки ЄС: ’Профілактика та боротьба з туберкульозом у місті Києві, Україна’.

19 квітня, 2005 р.

    *** Результати проекту, що фінансувався Європейським Союзом, представлені на заключній конференції проекту
    20 квітня 2005 року, у Києві, буде проводитися конференція за участю міжнародних експертів, яка присвячена питанню боротьби з туберкульозом. На конференції будуть підведені підсумки проекту ’Профілактика та боротьба з туберкульозом у місті Києві, Україна’, що фінансується ЄС. Цей проект успішно впроваджувався ?ротягом двох з половиною років. У рамках проекту була розроблена нова стратегія боротьби з туберкульозом, були проведені тренінги та дослідження, інформаційна кампанія була розроблена та впроваджена, а також було проведено закупівлю лабораторного устаткування, лабораторних матеріалів, комп’ютерів та мікроавтобуса. Загальний бюджет проекту складав ? 2,000,000.00 (два мільйони Євро).
    За часів незалежності кожного року кількість виявлених нових випадків більш ніж подвоюється. Хоча туберкульоз і виліковується, кількість людей, які померли від цієї хвороби, дуже збільшується. Ця ситуація потребує нового підходу.
    За новою стратегією діяльність по боротьбі з туберкульозом децентралізована. Поліклініки відіграють важливу роль у виявленні та лікуванні випадків захворювання на туберкульоз. Якщо туберкульоз було виявлено, то це більше не означає, що пацієнт повинен провести у лікарні цілий рік. У Києві ТБ пацієнти отримують більшу частину лікування у поліклініках та медико-соціальних центрах Червоного Хреста. Діагностика та лікування туберкульозу проводиться безкоштовно. Протитуберкульозні препарати доступні у достатній кількості для усіх ТБ пацієнтів. Громадськість повинна знати: ’Якщо кашель триває протягом 2-3 тижнів, негайно треба звернутися у поліклініку
    Перші позитивні результати нової стратегії вже очевидні. З 2003 року по 2004 рік кількість виявлених у Києві ТБ пацієнтів збільшилася на 34%, але за цей самий час кількість померлих від цієї хвороби зменшилась на 24%. Протягом перших 1-2 років очікується подальше збільшення кількості ТБ хворих, тому що вдосконалено систему їх виявлення. Потім ми очікуємо зниження рівня захворюваності, як це спостерігалося у країнах Центральної Європи.
    Конференція відбудеться у середу 20 квітня, у ‘Будинку профспілок’, майдан Незалежності 2, Київ. Журналісти запрошуються на церемонію відкриття о 9.30.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати