Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Верховна Рада зробила рішучий крок для захисту здоров’я населення від тютюнової епідемії

19 квітня, 2005 р.

    *** 19 квітня Верховна Рада прийняла за основу проект “Закону про попередження вживанню тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення”. В разі прийняття цього закону Україна наблизиться до міжнародних стандартів, визначених Рамковою Конвенцією з контролю над тютюном, яка набула чинності 27 лютого 2005 року.
    Коаліція “За вільну від тютюнового диму Україну” вітає прийняття цього закону і особливо відзначає послідовність міністра охорони здоров’я Миколи Поліщука, який наполегливо бореться за поліпшення здоров’я наших співгромадян. Ми також вітаємо тих депутатів, які активно сприяли прийняттю цього закону: М.Рудьковського, М.Лободу, Л.Григорович, Ю.Кармазина та інших. Голосування показало, які фракції цінують здоров’я своїх виборців: КПУ, СПУ, УНП, Союз, Народна партія, Наша Україна, БЮТ. І які б не були мотиви у інших фракцій, об’єктивно своїм не голосуванням вони підтримали прибутки іноземних тютюнових компаній, які контролюють ринок України і отримують наживу за рахунок здоров’я людей нашої держави.
    Коаліція відзначає наступні позитивні положенні законопроекту:
    1) Захист людей від тютюнового диму в громадських місцях, якій передбачає: чітке визначення громадських місць; виділення зон для куріння, які мають розміщуватися так, щоб тютюновий дим не поширювався на територію, де куріння заборонено; введення покарання за куріння у заборонених місцях до Адміністративного кодексу.
    2) Введення великих за розміром та різноманітних попереджень на упаковках тютюнових виробів, а також вкладишів в пачки, які мають інформувати споживачів про різні аспекти шкідливості вживання тютюну і про те, як позбутися куріння.
    3) Заборона термінів, які вводять в оману споживача тютюнових виробів, щодо їх начебто меншої шкоди для здоров’я, таких як “легкі” сигарети.
    4) Щорічну публікацію переліку шкідливих для здоров’я людини речовин та інгредієнтів тютюнових виробів, що містяться в складі тютюнових виробів, або виділяються з тютюновим димом при їх курінні, щоб споживачі нарешті дізналися, що саме вони курять.
    В той же час Коаліція пропонує внести в остаточний варіант закону зміни, які відповідають останнім світовим досягненням в сфері контролю над тютюном.
    1) Відмовитись від встановлення показників вмісту нікотину та смоли в димі сигарети, тому що метод їх виміру є принципово хибним і вводить в оману.
    2) Виділення спеціальних місць для куріння має бути не обов’язком, а правом власника або орендатора приміщення, інакше доведеться виділяти такі місця в організаціях, де ніхто не курить.
    Коаліція також має надію, що Верховна Рада не зупиниться на цьому законопроекті, а прийме інші закони, які здатні ефективно захистити людей від тютюнової епідемії, а саме заборонить рекламу тютюну та підвищить податки на тютюнові вироби.
    
    Додаткова інформація: http://www.adic.org.ua/coalition та http://contact.tobinfo.org
    Контактна особа: Костянтин Красовський, тел. 044-4515901, 044-5724080.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати