Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Створено національну Раду з проблем ВІЛ/СНІД в Україні

3 травня, 2005 р.

    28 квітня, під час зустрічі, присвяченій обговоренню соціально-економічних програм наслідків епідемії ВІЛ/СНІД в Україні, було оголошено про створення Національної координаційної ради з питань запобігання та поширення ВІЛ/СНІДу, яка складатиметься з рівної кількості представників влади та громадськості.
    
    На думку віце-прем’єра з гуманітарних питань М. Томенка, саме таке співвідношення представників керівництва країни та громадськості у новоствореній раді дозволить піднести координацію зусиль щодо боротьби проти ВІЛ/СНІД на новий рівень ефективності. “Адже у всіх політичних, громадських, владних та міжнародних інституцій одна мета – створити цілісну, системну політику для подолання ВІЛ-інфекції та її соціальних наслідків”, - вважає Томенко. Завдяки діяльності такої координаційної ради, на його думку, раніше роздріблені ініціативи та проекти зараз мають стати елементами єдиної системи боротьби з ВІЛ/СНІДом.
    
    Крім цього, новостворена рада координуватиме свою роботу з подібними їй міжнародним інституціями. “Сьогодні Україні не варто вигадувати та шукати якихось власних, українських шляхів боротьби з цією епідемією. Нам необхідно використати весь світовий досвід для того, щоб зберегти здоров’я наших громадян і нашої країни”, - зазначив Томенко.
    
    За його словами, створивши Національну координаційну раду, уряд продемонстрував готовність до співпраці на рівних умовах між представниками громадської та владної сфери для покращення стану здоров’я наших громадян. Але глобальним завданням нової влади є зміна ставлення суспільства до ВІЛ-інфікованих. “Не можна людей, які постраждали від ВІЛ/СНІД, викидати за межі суспільства. Всі ми однакові з моменту народження і до кінця життя”, - зауважив Микола Томенко, говорячи про випадки дискримінації ВІЛ-інфікованих з боку медиків, правоохоронців, чиновників тощо. В той же час Микола Томенко відзначив вагомий внесок відомих українських діячів, зокрема Андрія Медвєдєва, Марічки Бурмаки, Ані Лорак, Володимира і Віталія Кличків та інших, які підтримували боротьбу зі СНІДом і демонстрували толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих.
    
    “Настав час зробити виклик епідемії СНІДу, і українська влада разом з громадськістю готова це зробити, щоб невдовзі сказати, що Україна виходить з того сумного місця, яке вона сьогодні займає в контексті поширення цієї страшної хвороби”, - наголосив віце-прем’єр.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати