Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Верховна Рада України і Генеральна прокуратура підтримали Ніну Карпачову у справі захисту Дитячого центру „Молода гвардія” від зазіхань на нього приватного підприємства.

4 травня, 2005 р.

    *** Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова наполягає на необхідності збереження у повній державній власності розташованого в м. Одесі Дитячого центру “Молода гвардія“. Саме цим шляхом, вважає Омбудсман, влада спроможна захистити право української дітвори на оздоровлення та відпочинок в цьому унікальному закладі.
    Як уже повідомлялося, тривожна інформація про загрозу відчуження частини майна і території цього неповторного дитячого краю, який донедавна був гордістю держави і мав славу другого Артека, надійшло до Уповноваженого з прав людини від колективу ДЦ „Молода гвардія” у другій половині лютого ц.р. Йшлося зокрема про принципову незгоду „молодогвардійців” із судовими рішеннями, якими Дитячий центр зобов’язано сплатити приватному підприємству „Консалтінг-агенція „Кредо” понад 300 тисяч грн. за начебто виконані ремонтні роботи. Оскільки Дитячий центр останніми роками був позбавлений бюджетного фінансування і таких коштів не має, на виконання рішення суду було описано майно: п’ять корпусів для відпочинку дітей влітку і майже два гектари приморської території.
    За провадженням, відкритим Ніною Карпачовою у справі, встановлено, що Одеською прокуратурою порушена кримінальна справа і ведеться слідство за фактом використання підроблених актів про виконання ремонтних робіт, які насправді не проводились. А це вже переконлива підстава для звернення Дитячого центру до суду з вимогою про перегляд справи.
    На переконання Омбудсмана, місцева прокуратура має також вжити заходів щодо захисту державного майна „Молодої гвардії”. Ніна Карпачова вважає: розставити всі крапки над „і” й щодо власності Дитячого центру, і збереження куточка здоров’я та відпочинку юного покоління від зазіхань можливо тільки за умов прийняття Закону України „Про визначення суб’єктів права власності на розташоване на території України майно загальносоюзних громадських об’єднань колишнього Союзу РСР” та поновлення бюджетного фінансування „Молодої гвардії”. Про це йшлося у поданнях до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина та зверненні до Генеральної прокуратури про захист території і майна Центру від посягань приватного підприємства “Консалтінг-агенція “Кредо “.
    Як повідомив Уповноваженому Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій Станіслав Гуренко, проект Закону про визнання суб‘єктів права власності на розташоване на території України майно загальносоюзних організацій колишнього Союзу РСР, до якого належить і майно Дитячого центру “Молода гвардія“, доопрацьований і внесений на розгляд Верховної Ради України.
    Генеральна прокуратура поінформувала Уповноваженого, що нині нею пред‘явлено судовий позов про визнання права власності на цілісний майновий комплекс Дитячого центру “Молода гвардія“ за державою.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю