Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Міжнародна Амністія звернулася з офіційним листом до Міністра юстиції України Романа Зварича

10 травня, 2005 р.

    ***Звернення відбулось з приводу двох серйозних випадків тортур і нелюдського поводження, зареєстрованих в Україні.
    
    Генеральний Секретар Міжнародної Амністії Айран Кан 4 травня направила офіційного листа Роману Заричу в якому звернула увагу Міністра та висловила стурбованість стосовно випадків тортур. Зокрема в листі йдеться про два випадки, якими займається організація.
    
    Перший випадок стосується шістьох осіб серед яких одна дитина (18 місячного віку), котрі були затримані в Сімферополі (АР Крим) у зв‘язку з розслідування злочину (зокрема це - Геннадій Владіміров, Валерій Владіміров, Юрій Барсюк, Тетяна та Олег Дорошенко, Тетяна Воробйова).
    
    Міжнародна Амністія, занепокоєна тим, що всі ці особи були, як повідомляють, піддані тортурам і нелюдському поводженню заради отримання свідчень або зізнання у скоєнні злочину. Це є грубим порушенням міжнародних зобов‘язань України, зокрема Конвенції ООН проти катувань, а також Європейської Конвенції захисту прав людини та основних свобод.
    
    По-друге, жертви катувань не мали своєчасного доступу до адвокатів і одержали можливість поспілкуватися з адвокатом лише після звільнення, що також є грубим порушенням певних статей Кримінального Кодексу України.
    
    По-третє, Міжнародна Амністія серйозно занепокоєна фактом поводженням з Олегом Дорошенко (якому на час затримання було всього 18 місяців), якого використовували для тиску на його матір, що є неприпустимим. Конвенція ООН про права дитини беззаперечно визначає, що дитина не можу бути відокремлена від своїх батьків, окрім тих випадків, коли таке відокремлення слугує інтересам дитини, а також, що дитина може бути ув‘язнена лише в крайньому випадку.
    
    Незважаючи на скарги осіб, які стали жертвами нелюдського поводження, у Міжнародної Амністії немає ніякої інформації про те, що було проведене будь-яке розслідування цього випадку для виявлення обставин справи та покарання винних у порушені прав людини.
    
    Другий випадок стосується Михайла Коваля, його дружини Ганни Коваль та їхнього сина – Дмитра Бріка (Коваль). Як повідомляється, вони зазнали нелюдського поводження та тортур з боку працівників правоохоронних органів Чернігівського міського відділку міліції у серпні 2001 року. В цьому випадку Міжнародна Амністія занепокоєна тим, що працівники міліції застосували тортури по відношенню до Михайла Коваля та Дмитра Бріка зі злочинною метою: щоби змусити чоловіків «добровільно» передати до міліції свою власність не як доказ, а заради власної користі.
    
    Міжнародна Амністія стурбована очевидною безкарністю правоохоронців, які фігурують у цій справі.
    
    В листі підкреслюється, що випадки тортур в Україні є непоодинокими, вони яскраво ілюструють деякі з причини чому тортури та нелюдське поводження досі широко застосовуються в місцях попереднього ув‘язнення.
    
    Міжнародна Амністія висловила деякі рекомендації, які допоможуть Україні змінити ситуацію та вповні виконати свої зобов‘язання, які країна має як учасниця міжнародних договорів та угод з прав людини.
    
    Повний текст листа Міністру юстиції Р.Зваричу та опис згаданих в листі випадків можна отримати в офісі УАМА в Києві: тел.: (044) 469-70-27, office@amnesty.org.ua
    
    
    
    Автор : Міжнародна Амністія


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю