Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


"Впровадження програм замісної терапії в пріоритетних регіонах України"

12 травня, 2005 р.

    *** Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурс "Впровадження програм замісної терапії в пріоритетних регіонах України".
    
    Мета
    Проблема ВІЛ/СНІД є однією з особливо гострих проблем для України. Свідченням швидкого розвитку епідемії в нашій країні є статистика щодо ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД людей. Впродовж останніх років в Україні зберігаються високі темпи росту ВІЛ-інфікування й поширення вживання наркотичних речовин. Так 2004 року кількість зареєстрованих людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, перевищила 60 000 осіб, а кількість споживачів наркотиків (СІН) - 80 000. За офіційними даними, 60-70% ВІЛ-інфікованих осіб в Україні складають саме споживачі ін’єкційних наркотиків. Ситуація, що склалась, вимагає негайних дій, і саме тому проведення комплексних профілактичних заходів у цій вразливій групі населення є ключовим фактором протидії розвитку епідемії ВІЛ/СНІД в суспільстві.
    
    Одним з 5 основних принципів профілактики ВІЛ/СНІД серед СІН, визначених ВООЗ, є надання замісної терапії СІН, які страждають на опіоідну залежність. Даний підхід добре вивчено та апробовано в багатьох країнах світу, зокрема, в країнах колишнього СРСР. Його також рекомендовано документами таких міжнародних організацій як ВООЗ, ЮНЕЙДС, тощо.
    
    Фактично, ЗТ є містком, що дозволяє підтримувати продуктивні відносини зі споживачами опіоідів, формувати в них більш безпечні форми поведінки, забезпечувати доступність сучасних форм лікування для ВІЛ-позитивних споживачів наркотиків.
    На жаль, на теренах України програми замісної терапії нині майже не функціонують. Це, насамперед, пов’язано з тим, що в країні відсутні медичні препарати, на основі яких мають проводитися програми замісної терапії, програми не ліцензовані, відсутні обладнані належним чином приміщення для зберігання препаратів для замісної терапії та не проводяться заходи з підтримки осіб, які хочуть бути учасниками програм замісної терапії. Все це гальмує процес впровадження програм замісної терапії на місцях та унеможливлює досягнення бажаних та визначених у нормативно-правових актах результатів.
    
    Беручи до уваги надзвичайно високу потребу України у створенні сприятливих умов для найшвидшого впровадження програм замісної терапії на теренах України, Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурс “Впровадження програм замісної терапії в пріоритетних регіонах України”.
    
    До пріоритетних регіонів даного проекту належать Донецька, Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська області, АР Крим та м. Київ.
    
    Донори
    Міжнародний фонд "Відродження", за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», який виконує програму «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні» за кошти Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
    
    Учасники
    До участі в реалізації проекту запрошуються громадські організації та лікувально-профілактичні установи державної (комунальної) власності (Обласні наркологічні диспансери, Центри профілактики та боротьби зі СНІДом), що мають договір про співпрацю. Такий підхід пов’язаний з тим, що реалізація програм замісної терапії передбачає залучення до її виконання мультидисциплінарної команди, яка має включати в себе лікаря-нарколога, лікаря-інфекціоніста, медичну сестру, соціального працівника або консультанта з залежностей, консультанта з формування прихильності до лікування.
    
    1. Громадські організації, що мають необхідні кадрові та адміністративні ресурси для впровадження соціально-психологічного компоненту програм замісної терапії, мають позитивний досвід залучення СІН та ВІЛ-інфікованих осіб до програм реабілітації, а також мають досвід співпраці з лікувально-профілактичними установами державної (комунальної) власності.
    
    2. Лікувально-профілактичні установи державної (комунальної) власності, що згадано в Наказі МОЗ України “Про розвиток та удосконалення замісної підтримуючої терапії для профілактики ВІЛ/СНІДу серед споживачів наркотиків” від 13.04.2005:
    · Обласні/ міські наркологічні диспансери, що мають необхідні кадрові та адміністративні ресурси для впровадження програм замісної терапії, мають позитивний досвід залучення СІН та ВІЛ-інфікованих осіб до програм лікування та реабілітації, а також мають можливість проведення даних заходів в даному регіоні.
    · Центри профілактики та боротьби зі СНІДом, що мають необхідні кадрові та адміністративні ресурси для проведення програм замісної терапії, мають досвід залучення СІН та ВІЛ-інфікованих осіб до програм лікування та реабілітації, націлені на досягнення позитивного результату в ході реалізації проекту.
    
    Умови
    Проекти, що подаються на конкурс, мають містити опис діяльності як медичної установи, котра відповідає за реалізацію лікувального компоненту проекту, так і громадської організації, що відповідає за реалізацію соціально-психологічного супроводу програми замісної терапії. Також варто розписати бюджет кожного учасника окремо. На бланку проектної заявки, поданої на конкурс, мають стояти печатки та підписи представників обох організацій.
    В проекті варто також відзначити наявність у медичної установи ліцензії на проведення програм замісної терапії, а в разі її відсутності вказати шляхи отримання ліцензії.
    
    Фінансові ресурси, отримані від фонду "Відродження" та Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», можуть бути використані для:
    · оплати праці залучених фахівців;
    · придбання необхідного для реалізації проекту обладнання (комп’ютерна техніка, спеціальне оснащення для приміщень, в яких мають зберігатися необхідні для проведення програми медичні препарати, а також для приміщень, в яких мають проводитися психосоціальні заходи підтримки ЗТ);
    · оплати послуг зв’язку, Інтернету, витратних матеріалів;
    · проведення ліцензування програм замісної терапії в разі потреби;
    
    Витрати на медичні препарати для проведення програм замісної терапії не входять до визначеної суми гранту та будуть придбані за додаткові кошти!
    
    З переможцями конкурсу буде підписано тристоронню угоду про реалізацію проекту.
    
    Загальні принципи, на яких має бути побудований проект:
    Програми замісної терапії мають бути спрямовані на чітко визначені групи СІН, які мають тривалий досвід вживання опіоідних наркотичних речовин, мають високу мотивацію до участі в програмі та відповідально до неї ставляться.
    
    Учасники програм замісної терапії мають активно залучатися до психосоціальних заходів підтримки, що мають на меті підкріплення мотивації до участі в програмах ЗТ, формування прихильності до антиретровірусного лікування та лікування ВІЛ-асоційованих захворювань, вирішення соціальних та психологічних проблем, що виникли внаслідок вживання наркотиків та можуть повстати перед учасниками в ході їх участі в програмі.
    
    Проект має також містити:
    Чіткий опис організаційної структури проекту, розклад роботи самої програми, можливість залучення (стратегія доступу) та охоплення цільової групи проекту, детальний план залучення ВІЛ-інфікованих СІН до участі в програмі.
    
    Бюджет, створений відповідно до заходів, що планується провести під час реалізації програм замісної терапії.
    
    Бюджет проекту
    Фінансова підтримка з боку фонду “Відродження” та Міжнародного благодійного фонду “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”/ Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією буде надаватися протягом 6-и місяців за умови виконання організацією поставлених завдань та своєчасного надання відповідних змістовних та фінансових звітів.
    
    Загальний бюджет - 322 тисячі 494 гривні.
    
    Бюджет проекту - 53 тисячі 749 гривень.
    
    Останній термін подання проектів - 20 травня 2005 року.
    
    Оголошення результатів - до 30 травня 2005 року.
    
    Оформлення проектів
    Для участі в конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму. Інформаційні матеріали та аплікаційні форми можна отримати: в офісах МФВ:
    1. вул. Артема, 46, м. Київ, 04053
    2. Бехтерєвський пров. 13-a, м. Київ, 04053
    3. на веб-сторінці оголошених МФВ конкурсів [http://www.irf.kiev.ua/grants ]
    • рубрика “Конкурси”
    4. на веб-сторінці відповідної програми МФВ [http://www.irf.kiev.ua/programs ]
    • рубрика “Програми”.
    
    Заповнену аплікаційну форму необхідно надіслати на адресу: вул. Артема 46, Київ, 04053, Міжнародний Фонд “Відродження”, з приміткою “Конкурс “Впровадження програм замісної терапії в пріоритетних регіонах України”.
    
    Крім подання проекту за стандартною процедурою, також необхідно надіслати електронну копію проекту за адресами електронної пошти, зазначеними у контактній інформації.
    
    Контактна інформація:
    Денис Полтавець, менеджер програми "Ініціативи у галузі охорони здоров'я"
    тел: +380 (44) 461 95 00
    факс: +380 (44) 486 01 66
    електронна пошта: poltavets@irf.kiev.ua
    офіс: м. Київ, Бехтерєвський провул., 13-а, кім. 5
    
    Ольга Кішкіна, асистентка проекту “Замісна терапія”
    тел: +380 (44) 461 95 00
    факс: +380 (44) 486 01 66
    електронна пошта: kishkina@irf.kiev.ua
    офіс: м. Київ, Бехтерєвський провул., 13-а, кім. 5.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю