Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИ ГОМОФОБІЇ

12 травня, 2005 р.

    *** У минулому році розпочалась кампанія за внесення Міжнародного Дня проти гомофобії до національних і міжнародного календарів. ГомофобІя - це ірраціональна ненависть до гомосексуальності, геїв та лесбійок. На думку ініціатора акції, француза Луї-Джорджа Тіна, цей день необхідний для консолідації боротьби з будь-якими проявами фізичного, психологічного і символічного насильства, пов'язаного із сексуальною орієнтацією і статевою ідентичністю.
    На жаль, гомофобія і нерівне ставлення до людей гомосексуальної орієнтації широко розповсюджені в нашій країні. Тільки 42,6 % українців вважають, що гомосексуали повинні мати рівні права з усіма іншими громадянами (опитування ТО5 ІЛсгаіпе у 2002 р.). Наша організація одержує інформацію про грубі порушення прав геїв і лесбійок - незаконні затримання, приниження і психологічний тиск з боку співробітників міліції, звільнення з роботи, шантаж, грубі образи і фізичні розправи. За результатами моніторингу дотримання прав гомосексуалів (Центр "Наш світ", 2005 р.) ми встановили, що за останні чотири роки понад 55 % респондентів зазнавали дискримінації на грунті сексуальної орієнтації в тій чи іншій формі.
    Ініціативні групи, політики і державні діячі у понад 35 країнах світу виступили на підтримку проведення Дня проти гомофобії. Центр "Наш світ" активно підтримує цю ініціативу в Україні.
    17 травня 2005 року ми проведемо пікетування Економіко-правового технікуму при Міжрегіональній Академії управління персоналом (ЕПТ при МАУП). Акція проходитиме з 12.00 до 14.00 год. навпроти корпусу ЕПТ при МАУП за адресою: проспект Червонозоряний, 146.
    Привід для пікету - незаконне відрахування студента цього вузу восени минулого року. Фактично, причиною відрахування стало те, що студент не приховував власної нетрадиційної сексуальної орієнтації і намагався активно боротись за толерантність і повагу в ставленні до гомосексуалів у своєму навчальному закладі. Позов проти ЕПТ при МАУП зараз розглядається в Голосіївському районному суді Києва, а справа вже одержала широкий резонанс у пресі. Напередодні пікету, 12 травня 2005р. пройде третє судове засідання у цій справі. Початок засідання об 11.00 годині за адресою: вул. Полковника Потєхіна, З 4-А.
    У цей же день над Хрещатиком буде піднята повітряна куля із символами толерантності і Дня протидії гомофобії. Ця акція проводиться в співробітництві і за підтримкою Програми Розвитку ООН в Україні, Міжнародного Фонду "Відродження" та ВІЛ-сервісних організацій.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю