Тестування для УТНівських підсніжників!
13 травня, 2005 р.
*** Служба новин Першого національного телеканалу з 13 по 27 травня пройде тестування, за результатами якого будуть відібрані працівники для роботи інформаційної служби в новому форматі, заявив віце-президент НТКУ Андрій Шевченко.
"За два тижні ми сподіваємося одержати чітку й аргументовану картину, з ким варто працювати далі", - сказав Шевченко в інтерв'ю "Газете по-киевски", повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Віце-президент НТКУ вважає, що для повноцінної роботи служби новин досить не більше 100 працівників, у той час як у цей час її штат нараховує 350 співробітників.
Оновлений формат новин, за словами Шевченка, з'явиться в червні, а у вересні буде принципово змінена інформаційна мережа, з'явиться блок публіцистичних авторських програм. Готується щотижнева програма з Олександром Ткаченком про Європу і європейські цінності.
Тестування журналістів УТ-1 проведуть тренери з новинної журналістики МГО "Інтерньюз-Україна" Ігор Куляс і Олександр Макаренко. Паралельно створюється Рада експертів, до складу якої входять Іванна Коберник, Іванна Найда, Кирило Лукеренко, Олег Панюта і Наталія Лігачова.
Як говориться в прес-релізі "Інтерньюз-Україна", попередньо тренери "у доступній та аргументованій формі" роз'яснять співробітникам служби новин НТКУ критерії оцінки матеріалів та випусків новин, а також "суть і дух стандартів новинної журналістики".
Далі протягом повного тижня (7 днів) буде відстежено всі випуски новин і кожний матеріал буде оцінено за дотриманням/недотриманням 33 критеріїв, розроблених МГО "Інтерньюз-Україна" та випробуваних уже на українських телекомпаніях.
Випуски в цілому оцінюватимуться за 10 критеріями. Критерії охоплюють всі складові – роботу редакторів, ведучих, репортерів, операторів і режисерів монтажу.
Загальновідомо як багато на УТ так званих "підсніжників" - людей, які формально працюють у дерслужбі (заробляють стаж на держТБ), а насправді роками працють в іншіх переважно комерційних ТВ - компаніях.
|