Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Ла - Страда Україна - повідомляє про порушення прав дітей!

16 травня, 2005 р.

    4 травня суд США винесе вирок американці Ірмі Павліс, винній у вбивстві прийомного 6-річного сина з Росії – повідомляє newsru.com. 15 квітня суд присяжних визнав Павліс винною в ненавмисному убивстві 6-річного Алекса (Олексія Гейка) – хлопчика, усиновленого з дитбудинку в місті Єйськ (Російська Федерація). Убивці загрожує тюремне ув'язнення терміном від 3 до 14 років.
    
    За даними російської прокуратури, за останні роки іноземні громадяни вбили 13 дітей, усиновлених у Росії, 12 з яких – у США. У зв'язку з частими фактами насильства над російськими дітьми, усиновленими іноземцями, генеральний прокурор РФ Володимир Устинов спрямував пропозицію урядові Росії про необхідність укладення міжнародних договорів з державами, громадяни яких усиновляють російських дітей, а також про встановлення контролю за їхнім становищем, передає ІТАР-ТАРС.
    
    "Відсутність міжурядових договорів або угод не дозволяє здійснювати дієвий контроль за становищем усиновлених і вживати заходів, спрямованих на припинення насильства над ними", – йдеться у зверненні генерального прокурора РФ.
    
    За статистикою, за останні 10 років у Росії вдвічі скоротилася кількість дітей, усиновлених російськими громадянами, а кількість випадків усиновлення іноземцями виросла в 5 разів. Так, у 2001 році іноземці усиновили майже 8 тисяч дітей, у той час як росіяни – трохи більше 7 тисяч.
    
    Водночас російські органи опіки і піклування не в змозі контролювати виховання усиновлених іноземцями російських дітей за кордоном, тому що юрисдикція РФ закінчується на кордоні. У той же час, за даними голови думського Комітету у справах жінок, сім’ї і молоді Катерини Лахової, у питаннях усиновлення стосовно російських громадян "спостерігається дискримінація", і, у першу чергу, це пов'язано з низьким рівнем життя людей, які бажають виховувати дітей.
    
    У 2003 році з російських дитячих будинків забрали 14 101 дитину. 7175 усиновили росіяни, а 6926 – іноземці. 71% усиновлених російських хлопчиків і дівчаток виїхали в США, 12% – в Іспанію, 5% – у Францію, 2% – в Італію, 2% – у Канаду, 8% – в інші країни. Часто усиновлені діти гинуть від рук жорстоких нових батьків. Найчастіше з дитячих будинків забирають дітей до 3 років.
    
    Процедура усиновлення така: потенційні іноземні батьки повинні вибирати дитину з офіційного списку, орієнтуючись на фотографії і медичні дані. Тільки після цього їм дозволяють подивитися дитину. Якщо вони вирішують не усиновляти цю дитини, то вони повинні знову повертатися до офіційного списку і продовжувати пошуки.
    
    Торік спалахнув скандал у зв'язку зі спробою усиновлення російського хлопчика голлівудською зіркою Анджеліною Джолі. Її візити в дитячі будинки розлютили націоналістів, які виступають проти усиновлення російських дітей іноземцями. Вони закликали до жорсткості правил.
    
    "Зараз іноземцям занадто легко усиновляти наших дітей, – заявила тоді Любов Бліжина, депутат парламенту від ультранаціоналістичної партії Володимира Жириновського ЛДПР. – Як тільки дітей вивозять з Росії, у нас немає способу перевірити, що з ними добре поводяться. Ця хвиля закордонних усиновлень, включаючи справу Джолі, здається нам дуже підозрілою. У них що, немає своїх дітей, щоб усиновляти?" Бліжина – одна з депутатів, які планують представити в парламенті законопроект, що ускладнить усиновлення російських дітей іноземцями.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю