Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Чиновний бескрай, хотіли подати, як – "важливий крок до впорядкування кіберпростору"

1 червня, 2005 р.

    *** Зокрема, на зустрічі фахівців ІТ-ринку розглядався скандал навколо наказу Мінтрансзв’язку №153 стосовно Національного реєстру інтернет-ресурсів (зареєстрований 18 травня в Міністерстві юстиції України), який викликав бурхливу негативну реакцію в суспільстві.
    
    Учасники дискусії визнали, що документ суперечить законам України і потребує істотного доопрацювання з урахуванням думок та пропозицій громадськості.
    
    Громадська Рада захисту свободи слова констатує, що наказ Міністерства транспорту та зв’язку був сприйнятий інтернет-спільнотою України, як спроба запровадити цензуру в мережі задля контролю над незалежними ЗМІ.
    
    В наказі містяться серйозні суперечності з законодавством України та двозначні положення, які, на думку фахівців, потребують окремого розширеного тлумачення.
    Зокрема, в наказі жодним словом не згадується головний пункт, відсутність якого мала викликати (і викликала) невдоволення громадськості, а саме ДОБРОВІЛЬНІСТЬ реєстрації електронних ресурсів в Національному реєстрі.
    
    Вже після того, як наказ потрапив у вільний доступ і, зрозуміло, став топ-темою обговорень медійників та «інтернетників», речник Департаменту зв’язку та інформатизації Петро Яцук пояснив, що реєстрація торкається насамперед державних інформресурсів. За його словами, власники приватних ресурсів реєструватимуться добровільно. Пояснення чиновника були сприйняті громадськістю швидше як виправдання намірів Міністерства встановити контроль над українським інтернетом.
    
    Врешті, введення наказу в дію було призупинено і громадськості запропонували вступити в обговорення теми Національного реєстру інтернет-ресурсів.
    
    Громадська рада захисту свободи слова вважає, що виникненню скандалу можна було б запобігти, якби ця проблема була винесена на обговорення до опублікування наказу, а не після того, як він отримав негативний відгук в суспільстві.
    
    Сам факт появи такого наказу, а потім і подальшого призупинення його дії, свідчить про непрозорість прийняття рішень у владних коридорах. Особливо гостро подібні скандальні випадки сприймаються тоді, коли вони тим чи іншим чином стосуються незалежних медіа, оскільки суперечать постійним деклараціям влади про відкритість. Медійники вважають, що реєстрація інтернет-видань має визначатися на рівні законів у сфері ЗМІ та обігу інформації, а не регулюватися підзаконним актами того чи іншого міністерства.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати