Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У МІНПРАЦІ ОБГОВОРИЛИ МОЖЛИВІСТЬ ЗАПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДЕЛІ ВОЛОНТЕРСЬКОГО РУХУ

3 червня, 2005 р.

    *** У Мінпраці обговорили можливість запровадження в Україні європейської моделі волонтерського руху.
    
    У країнах з розвинутим волонтерським рухом найбільше волонтерів задіяно у сфері соціальних послуг, у сфері культури, освіти та охорони здоров'я.
    
    При інвестиції 500 млн. фунтів у волонтерський рух Велика Британія отримує 12 млрд. фунтів економічного ефекту від діяльності волонтерів. Про це повідомила голова правління Всеукраїнської волонтерської організації “Турбота про літніх людей в Україні” Галина Полякова під час круглого столу “Впровадження європейської моделі волонтерського руху”, який відбувся у Міністерстві праці.
    
    Пані Галина зазначила, що у Великій Британії майже кожний п’ятий житель бере участь у волонтерському русі: із 58,6 млн. жителів - 11,2 млн. волонтерів. У США., за даними “Турбота про літніх людей” – 49,9 млн. волонтерів, внесок яких у ВВП країни становить 5,7%. За словами Галини Полякової, Всеукраїнська благодійна організація “Турбота про літніх людей в Україні” об’єднує 1103 волонтерів.
    
    У країнах з розвинутим волонтерським рухом найбільше волонтерів задіяно у сфері соціальних послуг, у сфері культури, освіти та охорони здоров’я.
    
    За словами першого заступника міністра праці та соціальної політики Павла Розенка, “Україна зацікавлення у зміцненні та розвиткові волонтерського руху”. “На останньому засіданні уряд схвалив проект Закону України про волонтерський рух й відправив його на затвердження в парламент”, - повідомив перший заступник міністра.
    
    “Волонтерський рух, як соціальний фактор, допомагає у розбудові сильної та стабільної громади, а відтак і демократичного суспільства в цілому”, - зазначив він. Також перший заступник міністра підкреслив, що „як свідчить досвід демократичних країн, розвиток волонтерського руху сприяє і послабленню економічного тиску на бюджет”.
    
    Про досвід розбудови та діяльності волонтерських організацій у Великій Британії розповів директор волонтерської організації АС “Сомерсет” (Великобританія) Едуард Піч. Зокрема, він розповів про механізм співпраці між державою та волонтерськими організаціями.
    
    Джерело:
    Урядовий портал http://www.kmu.gov.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати