Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


В Україні не існує державної екологічної політики – такими були альфа і омега прес-конференції „150 днів Президента В. Ющенка: аналіз екологічної політики”.

17 червня, 2005 р.

    *** Такі висловлювання сформулював Володимир Борейко - директор Київського еколого-культурного центру, наголосивши, що існують лише окремі екологічно спрямовані моменти.
    
    Чому саме 150 днів, а не звичні 100? Тому, що за 100 днів було ще рано говорити про позитивні екологічні зрушення. Під час передвиборчої кампанії та в перші місяці правління В. Ющенко зробив ряд заяв та закликів стосовно покращення становища в галузі екологічної політики. Проте, як було наголошено на прес-конференції, заклики Президента не підтримуються чиновниками, Кабінетом Міністрів, ДУС. Крім того, нема чітких екологічних орієнтирів і в програмі нового уряду.
    
    Сьогодні і надалі існують проблеми, пов’язані з будівельним бумом. Оскільки зі зміною влади, методи розподілу землі в Київраді не змінилися. Постійно привертає увагу проблема з будівництвом судноплавного каналу через Дунайський заповідник.
    
    Незважаючи на протести міжнародної екологічної громадськості, українських екологічних організацій, недавнє звернення президента НАН України Б.Є. Патона до уряду України, канал знову почали рити. За словами С. Шапоренко, керівника харківської екологічної організації „Печеніги”, численні протести громадськості спрямовані не проти судноплавства в українській частині Дунаю взагалі, а саме проти проходження каналу через гирло Бистрий. Адже існують альтернативні, більш дешеві і екологічно безпечніші варіанти будівництва цього каналу. До цього часу не закрите і не обмежене в Україні спортивне полювання, яке приносить шкоду дикій природі і в ХХІ столітті є просто аморальним. А заповідні території, що були перетворені в спецсафарі для чиновників, досі не передані до Міністерства охорони навколишнього природного середовища, а залишаються при ДУС. Гострими залишаються проблеми з незаконно відібраними землями ботанічних садів, заповідних територій в Донецьку, Криму, Києві. Але сьогодні вже можна назвати і позитивний приклад, коли В. Ющенко своїм указом відновив межі Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника, площа якого 18 жовтня 2004 року указом Л. Кучми була скорочена на 350 га. Як стало відомо, ці території планувалося використовувати для мисливських цілей чиновників, зокрема і Президента Російської Федерації В. Путіна.
    
    Джерело : Вільний Молодіжний Портал


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю