Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


НУО та вибори

29 червня, 2005 р.

    *** Голова ради Фонду сприяння демократичним виборам Михайло Рябець звернувся до Президента, голови ВР, а також голів парламентських фракцій з листом, у якому висловлює стурбованість одним з пунктів поправки до закону «Про вибори народних депутатів України».
    
    У своєму листі колишній глава ЦВК акцентує увагу на тому, що «одним з позитивних нововведень проекту закону є створення ним інституту офіційних спостерігачів від громадських організацій, що відповідає рекомендаціям РЄ та ОБСЄ.
    
    Водночас Рябець зазначає, що «громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу і спостереження за виборами», повинні бути зареєстровані не менш ніж за 2 роки до дати виборів. Разом з тим глава ради Фонду вважає, що така норма суперечить Конституції України, закону України «Про об'єднання громадян» і по своїй суті є дискримінаційною і нічим не обґрунтованою».
    
    На думку Рябця кандидатів у депутати може висувати партія, що зареєстрована не пізніше ніж за 365 днів до дня виборів, у той час, як до спостереження за виборчим процесом за цим проектом закону допускаються громадські організації, зареєстровані не менш ніж за 2 роки до дати виборів. Відповідно до ст. 36 Конституції України, всі об'єднання громадян рівні перед законом, а закон України «Про об'єднання громадян» до таких об'єднань відносить як політичні партії, так і громадські організації, - зазначається в листі.
    
    Виходячи з цієї аргументації, Рябець просить вище керівництво країни, а також керівників депутатських фракцій «вжити необхідних заходів щодо внесення змін до першої частини статті 75 прийнятого в першому читанні законопроекту «Про внесення змін до закону України про вибори народних депутатів»
    
    Рябець пропонує зрівняти в правах політичні партій і громадські організації і замінити слова «не менш ніж за 2 роки до дня виборів» словами «не пізніше ніж за 365 днів до дня виборів», чим забезпечити офіційним спостерігачам від громадських організацій можливість спостереження за ходом виборів.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати