Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


КООРДИНАТОР ПРОЕКТІВ НАШОЇ ФУНДАЦІЇ Л.Ф. ГУСИНА, ВЗЯЛА УЧАСТЬ У

1 липня, 2005 р.

    ЗУСТРІЧІ ДЕЛЕГАЦІЇ (ЄЕСК) З ПРЕДСТАВНИКАМИ УКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
    
    *** Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” спільно з Представництвом Європейської Комісії в Україні організувала зустріч делегації Європейського економічно-соціального комітету (ЄЕСК) на чолі з Президентом комітету Анне-Марі Зігмунд з представниками українського громадянського суспільства. У заході, який відбувся у приміщенні Європейської Бізнес Асоціації, з українського боку взяли участь понад 30 учасників – представників громадських організацій, профспілок та об’єднань підприємців.
    
    Захід мав на меті віднайдення шляхів посилення діалогу та співпраці між українським громадянським суспільством і Європейським економічно-соціальним комітетом. З одного боку, зустріч надала можливість представникам ЄЕСК дізнатися про сучасний стан українського громадянського суспільства, його проблеми, бажання, зокрема, щодо співпраці зі структурами ЄС. З іншого боку, делегація ЄЕСК мала змогу пояснити, що робить Комітет, якою є його роль серед інституцій ЄС у Брюсселі та поділитися планами ЄЕСК щодо України.
    
    “Впровадження Плану дій Україна-ЄС – це не лише завдання уряду, – сказала Президент Комітету пані Анне-Марі Зігмунд, – але також і обов’язок усього суспільства. Без участі усіх зацікавлених сторін, уряд не може досягнути успіху. Ми перед собою ставимо мету допомогти громадянському суспільству України відіграти свою роль у впровадженні Плану дій Україна-ЄС”.
    
    “Для цього ми плануємо робити конкретні кроки. Зокрема ми збираємося організувати круглий стіл для представників громадянського суспільства з нашими українськими партнерами, щоб обговорити найкращі шляхи виконання цього завдання”, – сказала Голова контактної групи Комітету з питань східноєвропейських країн пані Карін Аллевельдт. “Не загадуючи наперед, якими можуть бути результати цього круглого столу, ми хотіли б започаткувати мережу постійного спілкування з нашими українськими колегами, щоб мати змогу передавати наш досвід ефективної взаємодії держави з громадянським суспільством, і особливо ми прагнемо забезпечити платформу для аналізу та моніторингу прогресу українсько-європейського партнерства”.
    
    Українські учасники, зі свого боку, поділилися своїми думками щодо нинішнього стану громадянського суспільства в Україні, зокрема своїх відносин з органами державної влади, процесів внутрішніх перетворень у державі та порядку денного для розвитку відносин між Україною і ЄС. Учасники відзначили кілька проблем, серед них – відсутність інституційних механізмів співпраці між владою та громадськістю, розбіжність риторики та дій влади, а також брак координації дій у середовищі громадянського суспільства. На думку учасників, вивчення досвіду країн-членів ЄС з відповідних питань є дуже важливим, і Європейський економічно-соціальний комітет у цьому може суттєво посприяти. Також учасники наголосили на важливості збільшення кількості програм, що стимулюють розвиток контактів між людьми з України та ЄС, а також пом’якшення візового режиму. Дискусія мала невимушений та відкритий характер і тривала на півтори години більше, ніж було заплановано.
    
    Довідково: Європейський економічно-соціальний комітет – це неполітичний орган, що слугує формальною платформою для представлення поглядів соціально-професійних та інших груп ЄС щодо різних проблем ЄС. Свої висновки Комітет надає більшим інституціям, таким як Рада ЄС, Європейська Комісія та Європейський Парламент. Таким чином, Комітет відіграє одну з ключових ролей у процесі прийняття рішень у Європейському Союзі. 317 членів Комітету є представниками трьох груп: роботодавці, працівники та різні інтереси, отже, Комітет виступає “містком” між Європейським Союзом і організованим громадянським суспільством.
    
    Делегація ЄЕКС відвідувала Україну з офіційним візитом 23-25 червня, у ході якого учасники делегації зустрілися з першим віце-прем’єр-міністром України Анатолієм Кінахом, віце-прем’єр-міністром з питань європейської інтеграції Олегом Рибачуком, заступником Міністра закордонних справ України Антоном Бутейком, заступником Міністра економіки України Володимиром Ігнащенком, Міністром праці та соціальної політики В’ячеславом Кириленком і Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою.
    Автор:
    Ірина Солоненко
    Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”
    Ел. пошта: solonenko@irf.kiev.ua


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати