Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Erasmus Mundus: європейські університети вітатимуть 23 українських випускників вузів і вчених для навчання та викладання в ЄС у 2005-2006 рр.

8 липня, 2005 р.

    *** Європейська Комісія відібрала 803 студентів і 133 вчених з третіх країн, серед яких 23 українці, з усього світу для отримання стипендій програми „Erasmus Mundus” на наступний навчальний рік (2005-2006). Студенти навчатимуться впродовж одного або двох років на одному з 35 магістерських курсів з отриманням європейського магістерського ступеню „Erasmus Mundus”. Навчання відбуватиметься у щонайменше двох університетах у двох різних країнах, що дасть їм можливість познайомитися з європейськими стилями життя, культурами та мовами. Вчені проводитимуть у Європі в середньому по три місяці, працюючи на одному з магістерських курсів „Erasmus Mundus”.
    35 сучасних магістерських курси „Erasmus Mundus”, які покривають широкий спектр дисциплін, отримали тисячі заявок від студентів і вчених з усього світу. Університетські консорціуми провели оцінку та відбір найкращих кандидатів. Потім інформація про цих кандидатів була передана до Європейської Комісії, яка склала остаточний список переможців на основі встановлених критеріїв.
    З 803 студентів 455 були відібрані у рамках загальної програми „Erasmus Mundus”. Ті 353, які залишилися, пройшли до програми через азіатські „вікна” „Erasmus Mundus”, які призначаються для кожної конкретної країни, а що стосується вчених, то 112 з них було відібрано у рамках загальної програми і 21 через „китайське вікно”.
    455 студентів, відібраних у рамках загальної програми „Erasmus Mundus”, походять з 84 різних країн, де Бразилія (35), Росія (31), Україна (23), США (20), ! Китай (1 8), Мексика (18) і Нігерія (18) отримали перші місця. 353 студенти, відібрані через азіатські віна походять в основному з Індії (133), Китаю (67), Пакистану (31), Таїланду (28) і Малайзії (23).
    Майже 30 млн. євро (з яких 17 млн. євро призначено для загальної програми і 13 млн. євро – для азіатських вікон) буде використано для фінансування 803 студентів „Erasmus Mundus”. Більше ніж 1,5 млн. євро (з яких 270 тис. євро виділено для китайського вікна) піде на фінансування роботи вчених. Студенти отримають гранти від 21 000 до 42 000 євро в залежності від тривалості курсу, тоді як гранти науковців в середньому складатимуть 13 000 євро на 3 місяці.
    Подальшу інформацію, включаючи щодо країн, з яких було відібрано студентів для програми „Erasmus Mundus” на 2005-2006 навчальний рік, дивіться на сторінці:
    http://europa.eu.int/comm/education/programmes/mundus/index_en.html


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати