СІЛЬСЬКІ ВЧИТЕЛІ ТА СОЦІАЛЬНІ ПРАЦІВНИКИ ЛУГАНЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬСЯ ДО УЧАСТІ У ПРОЕКТІ З ВИВЧЕННЯ ПОЛЬСЬКОГО ДОСВІДУ АКТИВІЗАЦІЇ МІСЦЕВИХ ГРОМАД
20 липня, 2005 р.
*** Луганськ, 1 червня-31 грудня 2005 року. З червня 2005 року в рамках програми технічної допомоги для країн періоду трансформації Міністерства закордонних справ Республіки Польща в Україні розпочато проект "Активні вчителі, активні школи, активне громадянське суспільство". Проект реалізується Суспільно-просвітницьким Товариством допомоги потерпілим та неповносправним "Едукатор" з м. Ломжа, Польща, спільно з організаціями-партнерами з України у Луганській, Львівській, Чернігівській, Вінницькій та Харківській областях. Організацією партнером з України у Луганській області виступає Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Тотальна акція в підтримку прав людини і демократії) за сприяння ЛОО "Аграрної сільськогосподарської дорачої служби".
Цільовою групою даного проекту виступають громадськоактивні сільські вчителі та соціальні працівники, які працюють із молоддю.
Даний проект має на меті:
- підвищення активності в середовищі вчителів та мотивування їх у напрямку співпраці з місцевими громадами.
- створення із шкіл центрів громадянської активності, що працюватимуть для місцевої спільноти.
- опосередковано (шляхом стійкого впливу вчителів) вироблення просуспільної орієнтації молоді в напрямку піднесення цінностей демократичного громадянського суспільства і прав людини, стимулювання громадської активності молоді.
В ході проекту у Луганській області буде підготовано групу із 20 вчителів (із сільської місцевості та малих міст) та 5 соціальних працівників у сфері молодіжної політики до:
- сучасного викладання прав людини в школах;
- спрямування активності учнів на користь місцевим громадам;
- створення із шкіл центрів місцевої активності.
В рамках даного проекту заплановано:
1. Проведення протягом серпня 2005 року 4-денного семінару для цільової групи із загальною кількістю 25 осіб, на якому буде розглянуто питання філософії прав людини, демократії та громадянського суспільства, прав дитини, сучасних методів навчання правам людини в школі та методів підготовки громадських проектів.
2. Протягом вересня - розробка власних проектів учасників семінарів (молодіжні громадські проекти, сценарії занять з прав людини, сценарії вистав з тематики прав людини за участю молоді тощо). Підготовка та позитивна оцінка роботи буде умовою подальшої участі у заходах проекту.
3. Авторів найкращих робіт буде запрошено до участі у навчальній поїздці до Польщі у жовтні 2005 року. Програма поїздки передбачає відвідання центрів місцевої активності та обмін досвідом щодо реалізації громадських проектів з польськими колегами. Найкращі роботи, надіслані учасниками семінарів, будуть видані окремим тиражем у листопаді 2005 року.
4. За підсумками реалізації проекту у грудні буде проведено по одній 2-денній зустрічі з учасниками проекту в кожній з областей для обміну досвідом та підготовки спільної програми співпраці.
Усі учасники семінарів отримають методичні матеріали з питань викладання прав людини в школі та примірник фільму про польський досвід формування центрів місцевої активності.
Учасники для реалізації проекту будуть відібрані на основі поданих до 1 серпня 2005 року автобіографій та коротких (до 2 сторінок) листів-мотивацій.
Мотиваційні листи та автобіографії просимо висилати за поштовою та/або електронною адресами вказаними нижче. За більш детальною інформацією про проект звертатися до Ращупкіної Юлії Володимирівни за тел.: (0642) 34-10-26; 34-10-23.
КОНТАКТИ
Володимир Щербаченко
СЦГІ "Тотальна акція на підтримку прав людини та демократії"
Луганськ, 91000, вул. Димитрова,17
Тел.: (0642) 466 816
Ел.пошта: eucci@ukr.net
Інтернет-сайт: http://totalaction.iatp.org.ua
Джерело: бюлетень РЦ ГУРТ
|