Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Ніна Карпачова вимагає негайного звільнення з-під варти.

8 серпня, 2005 р.

    Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова з тривогою повідомляє: відомий своїми викривальними статтями головний редактор газети „Евпаторийская неделя” Володимир Лутьєв через погіршення його здоров’я перебуває нині в критичному стані. Після того, як ухвалою колегії суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду м. Севастополя від 30 червня ц.р. йому було змінено міру запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту, журналіст оголосив голодування, яке не припиняє дотепер. На час, коли це сталося, судовий розгляд справи В.Лутьєва тривав уже третій рік.
    У зв’язку з погіршенням стану здоров’я заарештованого ще 19 липня ц.р. його було госпіталізовано до Севастопольської міської лікарні №1 для медичного огляду. З 28 липня по 2 серпня В.Лутьєв перебував у Сімферопольському СІЗО управління Департаменту України з питань виконання покарань в АРК, де його оглянули лікарі, а з 2 серпня ц.р. його знову переведено в ІТТ м. Севастополя, яке вважається найгіршим в Україні щодо умов тримання. Там він утримується в камері разом з тринадцятьма іншими в’язнями.
    У відповідь на запит Ніни Карпачової з Сімферопольського СІЗО надійшло повідомлення про те, що лікарі-терапевти медчастини слідчого ізолятора на підставі виписки з історії хвороби, лабораторних даних і об’єктивного обстеження підтвердили В.Лутьєву попередній діагноз, поставлений медиками Севастопольської міськлікарні № 1 та зазначили, що він перебуває у стані свідомого голодування з 30 червня 2005 року. Водночас медики застерігають: проведене обстеження журналіста не є повним, для встановлення остаточного діагнозу в СІЗО бракує умов і необхідного обладнання.
    Стан здоров’я Володимира Лутьєва з кожним днем продовжує погіршуватися, зростає загроза життю арештованого. Однак рішення про взяття журналіста під варту, прийняте за заявою "потерпілого" і свідків, які стверджували, що журналіст, перебуваючи на волі, нібито знову погрожував їм, - продовжує залишатися в силі. Схоже, його ніхто не збирається переглядати. Така байдужість до долі людини й відверте ігнорування її прав змушує Уповноваженого вже вкотре звернути увагу влади на ту критичну ситуацію, що склалася в цій скандальній історії..
    Адже справа Володимира Лутьєва, знову нагадує Омбудсман, тягнеться вже не перший рік. Журналіст був затриманий ще 11 листопада 2002 року за підозрою в підготовці замаху на життя депутата Верховної Ради Криму Миколи Котляревського. Групою представників Уповноваженого, які в той час вивчали ситуацію в місцях позбавлення волі Кримської автономії, було встановлено, що затриманий Лутьєв, який є інвалідом другої групи, утримувався в одній з найгірших камер, майже без природного світла та свіжого повітря. Він був позбавлений нормального харчування, необхідної медичної допомоги, можливості писати, кілька разів до нього безпідставно не допускали адвоката. Затриманий зазнав знущань, фізичного насилля, принижень людської честі й гідності.
    Тоді за поданням Уповноваженого з прав людини винний у такому поводженні з ув’язненими начальник Сімферопольського ІТТ був звільнений з роботи. На жаль, цей факт не став засторогою для тих, хто намагався тоді звести рахунки з непокірним журналістом за його принципову громадянську позицію та чесне виконання професійного обов’язку. Адже, на думку Уповноваженого, істинною причиною нового арешту й тримання В.Лутьєва під вартою є не надумана фізична загроза, яку він нібито несе своїм опонентам, а саме намагання позбавити журналіста можливості й надалі займатися професійною діяльністю, несучи читачам слово правди.
    Позиція Ніни Карпачової в справі Володимира Лутьєва залишається чіткою і незмінною: Омбудсман вважає надуманими звинувачення, які стали формальною причиною арешту журналіста. Подібний розвиток подій веде не до справедливого розв’язання конфлікту в суді, а до його розростання і загострення. Це може означати тільки одне: певні сили на очах усього суспільства розгортають справжній наступ на свободу слова в Криму, і розвиток подій у справі В.Лутьєва – переконливе тому підтвердження. Ніна Карпачоваа звертається до всіх журналістів, яким не байдужа доля їхнього колеги, виявити солідарність з Володимиром Лутьєвим у цей тяжкий для нього час.
    Джерело: press@ombudsman.gov.ua
    www.ombudsman.kiev.ua


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю